Keď nepotrebujete dodržiavať stravu

Tvrdé diéty všeobecne nestojí za to. Ak ste čítali "LIVE!" Po dlhú dobu to dobre poznáte. Existujú však prípady, kedy sa odborníci v oblasti výživy poradia, aby neobmedzovali stravu. No, alebo obmedziť minimum. Aké sú tieto situácie?

Tehotenstvo a dojčenie

Postupujte podľa populárneho príslovia "pre dvoch", očakávaná matka nestojí za to. Nie je však dobré obmedziť sa v strave zo strachu, že sa veľmi zotaví. V prvej polovici tehotenstva potrebuje žena asi 2500 kcal za deň, v druhej - o niečo viac, 2800 kcal. Udržiavanie vašej stravy je potrebné na základe odporúčania lekára a zdravého rozumu: odmietnuť úplne zmysluplný "komfort", ako napríklad sladká sóda a hranolky, ale nie úplne vystrihnúť z menu buď tuky alebo sacharidy. Aby nedošlo k nadmernej váhe, očakávaná matka je múdrejší kontrolovať objemy porcií, ale nie odstrániť určité produkty z jej menu. Akákoľvek obmedzujúca strava bude zbavovať časť živín budúceho dieťaťa.

Ak dojčiaca matka chodí na diétu, riskuje, že podvádza malú. Súčasne je v jej strave málo. Výroba mlieka je energeticky náročný proces. Žena s dojčením položila asi 3000 kalórií. Ak vylúčite z ponuky zdroje prázdnych kalórií a nestanúte sa prejedať, potom bez diét v tejto norme dokonale zapadajú.

Choroby a obdobie zotavenia po ňom

Po prvé, akákoľvek choroba - pre stres telesného tela. A akékoľvek dodatočné pretrepávanie vrátane obmedzení výživy je v tejto chvíli zbytočné. "Počas obdobia bojov a zotavovania sa z choroby má telo akútnu potrebu živín," hovorí Elena Tikhomirova, dietetik "SM-Kiniki". - Bez bielkovín nebude stavať bunky imunitného systému, nebude schopná obnoviť poškodené tkanivo. Na adekvátnu imunitnú odpoveď sú potrebné tuky a najmä kyselina arachidónová. Počas ochorenia sa v tele vytvára množstvo voľných radikálov, ktorých záchvaty majú odrážať vitamíny A a E rozpustné v tukoch. Pokiaľ ide o sacharidy, všetky tieto procesy poskytujú energiu. "

Počas obdobia zotavovania lekári odporúčajú jesť blahobyt: nie sú zbavení, ale nie sú kŕmené silou. "Nenechajte sa prekvapiť, ak sa vaše preferencie chutia zmenia, a povedzme, že náhle ste nespokojní pohánkovú kašu, ktorú ste s radosťou jedli," hovorí Elena Tikhomírová. - Po niektorých ochoreniach sa znižuje syntéza pankreatických enzýmov. Z kaše uvedenej ako príklad je komplexný uhľohydrát. Aby sa škrob obsiahnutý v ňom "rozrábal" na glukózu, je potrebná amyláza - enzým, ktorý produkuje pankreasu. Ak nie je dostatok amylázy, vaše telo sa bude snažiť "odradiť" vás od jedla, ktoré bude problematické stráviť. "

Intenzívne školenie

Mnohé kilometre joggingu, vyčerpávajúcej sily a kardiopatia na skromnej dávke sú ťažko udržateľné. Áno, a po ich chuti asi-th-th čo! Avšak, tak okamžite pusť otrokmi a tam je všetko, čo sa duša pýta, výživu neodporúčajú. "Tu je dôležité, na aký účel intenzívne trénujete," hovorí Elena Tikhomirova. - Prejdite do osobného záznamu o zdvíhaní činky, pripravení na maratón alebo na prvý triatlon vo vašom živote? Potom, naozaj, musíte prejsť na zvýšenú výživu. Chasing yourself, pretože chcete chudnúť? Je lepšie zostať na skromnej strave, ale zároveň znížiť telesnú aktivitu. Začnite prejedať - bez záťaže nevypálíte ďalšie kalórie. "

Pozrite si video: Mercedes A200 test W177 - Maroš ČABÁK (November 2019).