"Jóga jóga"

Man dog friend - hovorí jóga. Jej adepti vedia, ako zmeniť hru a objímanie v prospech majiteľa i zvieraťa.

O výhodách jogy pre muža, ktorý je známy dlho a pred niekoľkými rokmi v Amerike, majitelia psov zistili, ako prispôsobiť triedy pre spoločné výkony. Jóga joga alternuje cvičenia pre ľudí a psy. V prvom prípade sa zviera používa ako živý simulátor - napríklad ako podpora, ak je to veľký pes, alebo ako hmotnosť pre dodatočné zaťaženie svalov, ak je to malé. A v druhom prípade pes má veľkú potešenie z hladenia končatín. Jóga jóga učí nielen asány, ale aj masážne a bezpečnostné techniky, aby nepoškodili psa. Muž a zviera pomáhajú navzájom, aby uvoľnili chrbticu, vyvinuli spoločnú flexibilitu a svalovú silu. Ak chcete, aby váš maznáčik, rovnako ako vy, posilnil svaly chrbta a končatín, zlepšil krvný obeh a normalizoval krvný tlak, jóga jóga je najlepšou voľbou.

Prekvapivo jóga má rovnaký liečebný účinok na psychiku zvieraťa, ako to robí u človeka. V dôsledku tréningu pes nielen posilňuje imunitný systém, zlepšuje exteriér, ale aj zjemňuje jeho charakter. Koniec koncov, psi cítia dobrú náladu, fyzickú kondíciu majiteľov. Byť prítomní vo vašich cvičeniach, sústreďujú sa, prestávajú prejavovať úzkosť a agresiu a počas meditácie sa úplne uvoľňujú. Po takýchto triedach sa odstránia mnohé problémy s behaviorálnou a poslušnosťou.

Osoba z takejto komunikácie vyhráva nie menej. Každý, koho sa pes s radosťou stretol doma, vie, ako pomáha zbaviť sa starostí dňa a prekonávať stres. Takže radosť z tejto komunikácie sa stala hlbšou a vzájomné porozumenie je lepšie a jóga jogy je vynájdená. A navyše, legrační pomocník na štyroch nohách umožní diverzifikovať bežné asány, urobiť hru a zábavu v triedach.

"Jóga jogy je prirodzeným pokračovaním našej komunikácie so zvieraťom," hovorí Anastasia Shelupetsová, inštruktorka "Dog Yoga" na televíznom kanáli "LIVE!". - Predtým, ako som sa stretol s touto disciplínou, cvičil som jogu so svojím psom len preto, že sme sa obaja páčili. Psi ako súčasť prírody liečia našu dušu, a teda aj telo. Hlavným výsledkom takýchto aktivít je pocit súladu so sebou a s prírodou. "

Video stretnutia "Doga Yoga" nájdete vo fitness videoknižnici klubu "LIVE!".