Injekcie alebo kozmetológia hardvéru: čo si vybrať?

Moderný kozmetický priemysel ponúka veľa spôsobov, ako sa stať krásnejším, že sa hlava otáča. Botox, plnivá, laserový resurfacing, SMAS lifting ... Povedali sme vám, čo je vhodná injekcia a čo je kozmetológia hardvéru a čo si vybrať.

Účelom hardvérových a injekčných techník je jedna vec - urobiť nás krásnejšími a mladšími, zbaviť sa vrások, pigmentácie, zväčšených pórov a iných problémov so vzhľadom. Možnosti každej metódy sú však odlišné. Skutočnosť, že zariadenia nie sú vždy pod silou "krásy" a naopak.

Hardvérové ​​techniky

Ako naznačuje názov, pre estetické postupy sa používa špeciálne lekárske zariadenie. Všetky techniky takéhoto plánu možno rozdeliť na základe fyzických faktorov ovplyvňujúcich konkrétny prístroj.

Tam sú, povedzme, ľahké metódy, ktoré používajú laserové a IPL lúče. Patrí medzi ne fotorejuvenizácia. Existujú metódy založené na použití vysokofrekvenčných elektrických polí (RF lifting), ako aj metódy založené na účinku ultrazvuku (SMAS zdvíhanie) alebo studenej (kryolipolýzy).

Aká je podstata týchto techník? "Všetci z nich, pôsobením na tkanivá prostredníctvom určitých fyzikálnych faktorov, zlepšujú reliéf pleti alebo znižujú celkový objem jej povrchu a / alebo hlbokých vrstiev, tukovej vrstvy," hovorí Anastasia Galyautdinova Vedúci lekár v sieti kliník laserovej epilácie a kozmetológie "Epileyk". - Každý typ energie zahrieva alebo ochladzuje tkanivá na určitú teplotu, čo spôsobuje deštrukciu bielkovín, kolagénu a elastínu. Toto sa nazýva kontrolované poškodenie. V dôsledku takejto intervencie v pokožke sa aktivujú regeneračné procesy a omladzujú. Stručne povedané, všetky hardvérové ​​techniky sú navrhnuté tak, aby stimulovali prirodzené rezervy pokožky, ktorými sa sama obnovuje. "

Ako sme už povedali, zariadenia môžu fungovať tak s hlbokými vrstvami pokožky, ako aj s jej povrchom. K povrchovým metódam patrí laserové resurfacing. Odstránia krvné cievy, póry, pigmentáciu, jemné vrásky, dávajú tvár lesk. Zariadenia s hlbokým účinkom znižujú telesný tuk a pokožku. Podľa Anastasie Galyautdinovej je výsledok používania zariadení vždy predvídateľnejší ako tie isté injekcie. Môžete presnejšie predpovedať účinok a približné podmienky rehabilitácie. Ale obnovenie vlhkosti pokožky pomocou hardvérovej expozície je ťažké, a preto je lepšie použiť injekcie.

Techniky vstrekovania

Hlavnou úlohou "krásy" je doplniť niečo: nedostatok vlhkosti (kyselina hyalurónová), živiny (vitamíny, mikroelementy), ako aj stratenú tkanivu. Ale zničenie kolagénu a elastínu injekciou, čím sa spúšťa samoliečba pokožky, je problematické. "V arzenáli kozmetikov sú samozrejme lieky, ktoré môžu znížiť tukové tkanivá - tzv. Lipolytiká," hovorí Anastasia Galyautdinova. - Pri ich používaní je však ťažké predvídať výsledok. Vedľajšie účinky, ako napúčanie, bolestivosť, možno predpovedať s vysokým stupňom pravdepodobnosti, ale to, čo máme nakoniec, nie je. " Techniky vstrekovania zahŕňajú: mezoterapiu a biorevitalizáciu, obrysové plasty a mäkký zdvíhací mechanizmus, biologickú výstuž a medzipodrážky, ako aj botulotoxicitu.