7 rytmických gymnastických cvičení pre dospelých

Mnohí veria, že je možné zapojiť sa do rytmickej gymnastiky až v ranom detstve, a ak ste to neurobili už pred piatimi rokmi, môžete tieto aktivity zabudnúť. Našťastie to nie je tak: ukážeme rytmické gymnastické cvičenia, ktoré by mali vykonávať dospelí.

Cvičenie rytmickej gymnastiky: Prečo je to pre dospelých?

Po prvé, je to krásne. Po druhé, veľmi užitočné. "Kurzy rytmickej gymnastiky pomáhajú rozvíjať flexibilitu, plasticitu, koordináciu" Kristina Radikevičová, majster športu v rytmickej gymnastike; šampión Ruska, víťaz víťazov Moskvy a medzinárodných turnajov a odborník na Gracia & Sport. "Tiež zlepšujú držanie tela a stav nôh, čo má pozitívny vplyv na celkový fyzický stav."

Preto aj napriek tomu, že si nemyslíte s novou Alinou Kabaevou, musíte sa pokúsiť - prinajmenšom zlepšiť svoje zdravie, držanie tela a tvar tela.

Ako sú tréningy rytmickej gymnastiky

Kurzy gymnastiky pre dospelých vo všeobecnosti sú podobné tým, ktoré robia v triedach detských skupín. "V tréningu existujú prvky fitness, strečing, tanec," vysvetľuje Kristina Radikevič. - Napríklad pri každej lekcii sa vykonávajú špeciálne cvičenia na vývoji pružnosti a naťahovania, na nastavenie a korekciu držania tela, chodidiel a na posilnenie brušných svalov, nôh a chrbtových svalov. V tréningu je zahrnutý aj vývoj elementov s loptou, páskou, páskou, skokmi, obrátkami a akrobatickými pohybmi. "

Ak ste predtým neučinili rytmickú gymnastiku a v zásade nie ste veľmi šetrný so športom, mali by ste najprv zvládnuť všetky tieto cvičenia s trénerom v posilňovni. Ale niektoré základné prvky, ako je napínanie, cvičenie pre nohy, môžete skúsiť zdokonaliť doma. To vám pomôže pochopiť, či máte radi takéto školenie. Navyše, aj tieto jednoduché cvičenia stačia na zlepšenie strečingu, uvoľnenie svalov chrbta a rozvoj plasticity.

Spýtali sme sa Kristiny Radikevičovej, aby nám zostavil a ukázal súbor cvičenia rytmickej gymnastiky pre dospelých.

Ako vytvoriť lekciu

* Začnite svoj tréning zahrievaním. 4-5 minút kĺbovej gymnastiky pomôže ohriať väzy. Potom vykonajte 100 skokov na lane: 50 - otočením lana dopredu, 50 - otočením smerom dozadu.

* Vykonávajte cvičenia dôsledne.

* Nepreháňajte na rýchlosť: V komplexe je veľa strečových cvičení, nemôžu byť vykonávané s trblietkami. "Pokúste sa uvoľniť a vydychovať," spomína Christina.

Zamerajte sa na svoje pocity. Mierne nepohodlie vo svaloch je prijateľné, ale ostrá bolesť nie je. Prvý - znamená, že svaly sa postupne rozťahujú, druhý - môže signalizovať zranenie.

* Zapojte sa do tohto programu 5-6 krát týždenne. "Pokiaľ ide o vývoj flexibility, pravidelnosť je veľmi dôležitá: Čím častejšie robíte cvičenia, tým rýchlejšie dosiahnete výsledok," hovorí Kristina Radikevičová.

Na vykonanie cvičení potrebujete rohož a skok.

Ste pripravený začať triedu? Opakujte pre Christinu.