Ako skate: 5 tipov pre odborníkov

Korčule - to je fyzická aktivita a zábava, takže sú dobré! Na klzisku môžete len zaklopať s priateľmi, poháňať si na svoje vlastné potešenie, spáliť kalórie a dokonca zvládnuť aj prvky krasokorčuľovania ... Ale najprv sa musíte naučiť ako skate. Ako začať začiatočníka? Tu je päť odborných tipov.

Tip 1: Nastavte cieľ

Opýtajte sa, prečo chcete začať korčuľovanie? Len na stratiť určitú váhu a udržať si v poriadku? Alebo aby ste sa naučili ťažké piruety? V závislosti od toho a konať: pomaly ovládať korčule sami alebo hľadáte trénera.

Tip 2: Kúpte si kože

Ak váš cieľ nie je len ísť na ľad niekoľkokrát cez zimu sa pobaviť s priateľmi, ale naučiť sa dobre korčuľovať, nemôžete použiť korčuľovanie korčúľ. Nebudú sedieť perfektne na nohe a budú zkaziť radosť z tréningu. Áno, a platiť za ne zakaždým nie je ziskové. "Topánky pre začínajúcich korčuliarov by mali byť vyrobené z pravých kože," hovorí Valery Artyukhov, starší tréner ruského národného krasokorčuliarskeho družstva, majster športu medzinárodnej triedy, študent víťazného olympijského šampióna Alexandra Zaitseva, partnerky Iriny Rodniny. - Je vyrobená z kože, nie z plastu alebo z mäkkého semišu. Mali by sedieť dostatočne pevne na nohe a dobre si upevniť členku, aby sa zabránilo zraneniu. " Zároveň by ste mali mať topánky o polovicu väčšiu ako vaše. Ponorte si tenkú ponožku na jazdenie na vnútornom klzisku a na vlne - na otvorenom priestranstve.

A aj keď si nemyslíte na žiadne vážne triedy, je lepšie nechať korčule s plastovou plsťou: buď si do nej neopravujete nohu, takže riziko pádov a zranení bude vyššie.

Ihneď po zakúpení novej dvojice korčúľ musíte ostriť. A z času na čas potom erodovať. Ako často - závisí od intenzity tréningu. Ak študujete trikrát týždenne, malo by to byť každé dva až tri mesiace. Ak jazdíte každý deň - raz za mesiac.

Veľa závisí od kvality ľadu. Ak častejšie idete na vonkajšiu klzisku, čepele sa rýchlejšie otupia, pretože ľad je viac vystavený vonkajším faktorom.

Tip 3: Správne oblečte

Oblečenie korčuliar by malo byť športové. Nie príliš teplé a nie príliš tenké a studené, Vyberte oblečenie pre zimné tréningy. Krátke sukne s legíny, džínsy a iné veci mestského štýlu môžu držať pohyby a bude to nepríjemné, aby sa do nich dostali. Je lepšie vyhnúť sa dlhým šatkám, ktoré môžu byť chytené na niečom. Ak práve začínate korčuľovať, dávajte pozor a chráňte. Prvý tréning sa najlepšie vykoná v prilbe, kolenách a lakťoch.

Tip 4: Rozmraziť

"Predtým, než ísť na ľad, uistite sa zahrejte- hovorí Valery Artyukhov. "Môže trvať dosť trochu, po dobu 2-3 minút, ale musíte roztiahnuť celé telo: členok, kolená, krk, chrbát."

Tip 5: Učte sa niekoľko hodín od učiteľa

Dokonca aj keď nebudete snívať o trojitom kabáte ovčej kože. Správna technika pohybu by mala byť v prípade, že sa práve posúvate dopredu. A ak máte záujem o zvládnutie rôznych krokov, cítite sa hviezda jednej z ľadových výstav, ktoré sú dnes populárne, tu bez trénera a nikde vôbec. Skúmanie takýchto prvkov na stiahnutom videu na internete nebude úspešné.

"Krasokorčuľovanie je technicky náročný a ťažko koordinovaný šport," hovorí Valery Artyukhov. - Nie je to beh, keď som sa pozrel na to, ako ostatní robia, a on sám bežal. Existuje veľa odtieňov, takže sa musíte poradiť s inštruktorom. V opačnom prípade by ste boli zranení. "

Nájdenie trénerov na krasokorčuľovanie pre dospelých nie je tak ťažké: dospelí môžu absolvovať lekcie takmer v akejkoľvek športovej škole. Napriek tomu však ide o to, že náročné skoky v troch alebo štyroch krokoch na zvládnutie v dospelosti sú veľmi ťažké a často nemožné. Ale rôzne otáčania, jednoduché skoky budú dosť v dosahu.

Ak nebolo možné nájsť trénera (alebo žiadnu túžbu), stále sa chcete naučiť ako skákať, najprv vystupovať na ľade, začať pohybovať v malých krokoch: chodiť, jazdiť trochu, potom chodiť znova a jazdiť znova.

Postupujte podľa týchto tipov a korčuľovanie, bez ohľadu na to, či chcete bezpečne jazdiť v kruhu alebo lesknúť na ľade, ako skutočný pro, bude pre vás bezpečné a prinesie vám potešenie.

Chcete urobiť fitness doma online?

Sledujte video návody v rôznych oblastiach fitness v našej knižnici fitness video.