Puriti detox program: ako som sa dostal čistejšie a lacinější

Puriti - štvordňový kurz detoxikácie založený na pôste a užívaní špeciálnych zmesí, práškov a kokosového oleja. Pochybujem, že v takom krátkom čase bolo možné rozumne očistiť telo. Ale ja som sa rozhodol skúsiť - a nebol sklamaný.

Kurz bol vyvinutý talianskymi kúpeľnými špecialistami a v Moskve je možné ich využiť v sieti kúpeľov "Palestra". Skôr sú kúpené balíčky s početnými vreckami bylín a práškov - budete trpieť a hladovať doma pod dohľadom svojho vlastného svedomia. Súbor "Puriti" však zahŕňa kúpeľného špecialistu, ktorý radí a usmerňuje klienta počas celého kurzu. Staň sa mojim mentorom.

V skutočnosti je proces čistenia natiahnutý na desať dní: predtým, ako začnete hladovať a užívať lieky Puriti, musí byť telo pripravené ekologickou diétou. Jeho zloženie a trvanie sa určuje individuálne. Natalia mi povedala, aby som jedla tzv. Alkalické jedlo, varené alebo grilované na štyri predpísané dni. V neobmedzených množstvách som si mohol dovoliť bobule, petržlen, kôpor, citrón, avokádo, mrkva, repa, špargľa, špenát, brokolica, sójové mlieko, tofu, kozie syr, sójové jogurt, zelené fazule, zeler, cukety, a namočené mandle. Bolo tiež dovolené jesť melón, mango, dátumy, melóny, hrozno, kiwi, jablká, hrušky, hrozienka, banány, pomaranče, čerešne, broskyne, mandarínky, zemiaky, med, varená divoká ryža, pohánka a quinoi. Zmrzlina, vyprážané zemiaky, mäso, pizza a dokonca aj sushi boli na zakázanom zozname, nehovoriac o alkohole, čaji, káve a fajčení. Tvorcovia kurzu navyše odporúčali opustiť "nepríjemné rozhovory, myšlienky a sledovanie televízie". Snažil som sa čo najlepšie sledovať to.

Počas celej ekologickej stravy som vypil čerstvo stlačené šťavy a vodu a posledný deň, to znamená, že v predvečer Puriti som sa rozhodol vzdať pevného jedla a sedieť na čerstvom šťave. Bolo to vo štvrtok, pracovný deň, a vo večerných hodinách, zrejme z hladomoru, moja hlava veľmi bolela. Neodvážil som sa hádzať analgetiku do žalúdka, kde sa rozstrekoval iba pomarančový džús. Preto som opustil úrad skôr ako zvyčajne, skočil som do obchodu s grapefruitom a banánom. Vo dvojici pôsobili ako najsilnejší proti bolesti. Veselosť sa vrátila a dopravné zápchy v meste nebolo vôbec nepríjemné. Doma som sa kúril s morskou soľou a bylinkami (tiež sú súčasťou kurzu) a začal sa zaoberať prísadami Puriti.

V každom zo štyroch dní sa opierala o samostatnú škatuľu s množstvom vreciek, čo naznačovalo zloženie a čas prijatia (malo by sa prísne dodržiavať), ale v angličtine. Dokonca aj na "biginners" krátke pokyny budú jasné.

Prvý deň

Tak som otvoril prvú tašku sedem ráno. Boli tam tri kapsule, ktoré som pil s pohárom vody. Nasledujúci príjem je osem ráno. Zelený prášok, ktorý som zmiešal s vodou, bol liek, ktorý vyzeral ako roztok henny na farbenie vlasov, a cítil nepríjemne. Každú ďalšiu hodinu som vzal nové drogy (niekedy aj niekoľko) a bol prekvapený svojou rôznorodosťou (vulkanický íl, byliny, oleje, prášky) a čoraz viac nechutných chutí. Faktom je, že podľa konceptu Puriti sa telo postupne prebúdza a zmes "spúšťa" všetky orgány na oplátku.

Jedna taška mala kokosový olej, ktorý bol predpísaný na to, aby sa užíval trikrát denne a premiešal s vodou. Ale ja som bol najviac ohromený riešením, ktoré som musel ihneď piť, ako bolo zhrnuté v balení, hneď! To znamená, že ihneď po zmiešaní. A to bol dôvod. Čierne zrná plávali v mliečnej bielej vode a hneď ako sa trochu zotrvali, zrnko sa rozmnožilo a zmenilo sa na podobu lariev alebo obrovských vajec. Ak chcete ochutnať, táto kompozícia pripomína vápenec alebo kriedu. Bez ohľadu na to, ako rýchlo som konala, nemohol som piť všetko v jednej dierke a nezvyčajné pozostatky musela byť jedená lyžičkou. Úprimne povedané, potom som si vedome prišiel o jeho prijatie. To, mimochodom, nie je kurz zakázaný v primeraných množstvách.

Príležitostne sa špeciálne čajové vrecko odoberalo denne v dopravnej zápche alebo na stretnutí. Pri orientácii som začal pripravovať fľaše s čistou pitnou vodou na varenie čaju a prenášal ich do tašky. Mimochodom, tento čaj mi pomohol pri priateľských stretnutiach na verejných miestach: namiesto bežného poriadku som požiadal o pohár vriacej vody a čerstvej šťavy. Druhé, ako sme sľúbili v palestrade, oslabil pocit hladu, ktorý ma vo večernom veku trýznil. Povedať, že za štyri dni som nič nejela, je to nemožné. Práškové zmesi, pilulky, olej, čaj a džús vyplnili žalúdok tak či onak, hoci estetické chuťové požiadavky neboli veľmi spokojné.

Už tento deň som cítil neuveriteľný nárast energie a okolití ľudia boli ohromení nad mojimi vysokými duchmi a nadbytkom energie - zdá sa, že hladoví dievča by malo byť bledé a smutné. Nadšene som hovoril o svojom mimozemskom stave, bol neúnavný a neustále vystrašený kolegovia a priatelia s príbehmi, že "vidím hudbu", že vizuálne obrazy sú "prekrývajúce sa odparovaním" a obraz reality pláva ... Začal som záchvaty! Zároveň v mojich činoch a prejavoch nebola pomalá ani pomalšia, skôr opak. Nebolo možné sedieť na jednom mieste: chcel som robiť všetko naraz, aby som nechodil, ale aby som bežal, a ak som mal príležitosť, lietal.

Druhý deň

Ukázalo sa, že je to najťažšie a, vďaka Bohu, padol v sobotu. Zrušila som všetky plánované stretnutia od piatku: mal som skutočnú slabosť, podobnú depresii. Rozhodla som sa ležať celý deň v posteli a sledovať filmy. Bolo ťažké čítať. Áno, a tiež chodiť. Ale nálada zostala vzrušená. Vo večerných hodinách sa skončila dodávka pitnej vody a džúsov a rozhodla som sa, že prejdeme cez štvrťrok do obchodu: získajte trochu vzduchu a zakúpte povolený "báječný" - čerstvý džús z jabĺk a zeleru. Na ceste späť som vypil pol litra tohto úžasného nápoja, vrátil sa domov a kúril soľou, prirodzene každú hodinu som pil prášky a zmesi a šiel som do postele. Posledná recepcia je v deviatej večer. Spíme skvele!

Tretí deň

Nedeľa začala v sedem ráno a bol to najintenzívnejší a aktívnejší deň kurzu. Ja doslova letí! Ak chcete zmeniť počet prípadov, ktoré som mal vtedy, nemohol som dokonca ani na tých najúspešnejších nehladobných dňoch.

Po opustení domu s dvomi pololitrovými fľaškami vody, ktoré som pripravil vopred, som išiel do kníhkupectva, počúval hudbu a vybral niekoľko CD. Po vjazde do umývačky áut - teraz auto svieti ako oslňujúci ako jeho majiteľ. Potom - v Neskuchny Garden: chodil som s krstným kňazom, Grisha, obedoval som sa na Labutí jazero, hral som s deťmi, zbláznil som sa, pil môj čaj, miešal a objednal džúsy. Potom, čo som odišiel na kmotra a jeho rodičov, ktorí ma počas celého programu podporovali s vtipy a sľubmi, že si to isto vyskúšam sám. Čo, vidíte, pre osobu, ktorá je bez jedla na štvrtý deň, je dosť vážna záťaž - cesty boli preplnené. Ale vôbec ma to nevadilo.

Vo večerných hodinách som mal bohatý program: domova s ​​priateľmi a neskorý koktail, pre ktorý sme plánovali sledovať ohňostroj na počesť Deň miest. Rozhodol som sa trochu nabiť a ísť do kúpeľov - "Palestra" odporúča vykonať detoxikačné procedúry aspoň raz alebo dvakrát počas kurzu.

Salon "Palestra na Sportivnaya" sa mi páčil - útulný, komorná atmosféra, malý bazén. Majster Natasha Bekhtereva sa ešte viac páčil - jemný a pozorný. Moja detoxikačný program začal so sprchou a hammamom, kde Natasha rozprášil aromatický bylinný prášok. Dobre sa potiahol, ležal som na gauči, Natasha položil liečivé bahno na nohy, boky a žalúdok a zabalené do termálnej prikrývky, odišla 20 minút. Sťažoval som sa s ťažkosťami - horiaci obal, okrem toho to odtečie odo mňa do troch potokov. "To je veľmi dobré - toxíny vychádzajú! - prísne povedal Natasha. - Musíme to vydržať. Úprimne som s tým zaobchádzal a potom s potešením som umyl špinu a šiel si zaplávať v bazéne, cítil sa aspoň naivný - taká ľahkosť bola na celom tele.

Nataša mi dala intenzívnu lymfatickú drenážnu masáž - ako sa hovorí, zo srdca. Bolo to však takmer bolestivé - tak zručne regulovala tlakovú silu. Potom som čakal na vákuovú masáž nôh a chrbta, čo doslova rozptýlilo krv do celého tela. Nataša naniesla na moju odrezanú pokožku krém na odvodňovanie nikotínovej kyseliny a ja som sa naklonil na chrbát a dúfal, že mučenie skončilo. A ona sa nemýlila - Natasha začala jemne miesiť nohy a ruky. Najviac silná výmena energie v doslovnom zmysle bola cítiť. Zdalo sa mi, že Natasha doslova vytiahne prsty z mojich rúk - a tak sa stávajú nekonečne dlhými a pružnými, takže bez námahy odoberiem fľašu z ďalekého stola ... "Som ako Bruce Všemohúci!" Nadšene som ohlásila Natashe po zasadnutí a popíjala lahodný bylinný čaj. "Tak to je," usmiala sa, "teraz môžete urobiť všetko."

... Nevideli sme pozdrav pri sedení na verande, ale to ma vôbec nezničilo. Rovnako ako skutočnosť, že namiesto koktailov som musel opäť piť džús. Milostivá dôvera, že skutočne môžem urobiť všetko, ma nenechala. Do jedenástich bolo už doma, znova som sa kúril s morskou soľou, ktorá bola zahrnutá do kurzu Puriti a šla do postele.

Štvrtý deň

Nasledujúce ráno, ako zvyčajne, som vstala ľahko sedem ráno a skoro s potešením som vypil prvú prípravu. Potom sa dôkladne preskúmala v zrkadle a bola ohromená. Koža svietila a zdalo sa, že vyžaruje zvnútra. Póry sa stali neviditeľnými, tváre zmizli, ale dlho zabudnuté krásne lícne kosti boli viditeľné. Stal som sa, ako hovoria, tenší. Nemal som nič výlučne a neodvolateľne - ztratil som aspoň jednu a polovicu. V tento deň som sa rozhodol opraviť účinok a nakoniec zbavil moje telo zvyšných toxínov. Tiež odporúčajú vývojári Puriti (ak je to žiaduce, môžete každý deň robiť bylinné klystíry).

Po dvoch dňoch ekológie, ktoré nasledovali bezprostredne po programe, som sa rozhodol vykonať kontrolné merania môjho tela. Zloženie dole: Ztratil som 4,5 kg váhy, môj pás sa znížil o 4 cm, objem bokov mi o 6 cm, ale najdôležitejšie som sa cítil ľahký, čistý, stúpajúci. Nechcel som svoje tela upchať a niekoľko týždňov po kurze som jedol mimoriadne zdravé jedlo podľa pravidiel ekologickej stravy. Hoci to nebolo nutné. Udržať sa v podobe a stave, ktorým som tento detoxifikačný program viedol, bola moja úprimná túžba a vnútorná nevyhnutnosť. A celkom som uspel.