Surová výživa: Výhody a škody

Surové potraviny - nový módny spôsob, ako rýchlo schudnúť. Hovorí sa, že každý deň na ovocí a zelenine ide o ďalší kilo. Prínosy a nevýhody diéty surových potravín som sa naučil od tých, ktorí to zažili.

Plus č. 1: Rýchla strata hmotnosti

37-ročný Stas Bartnikas dosiahol za štyri týždne fantastický účinok na zeleninové šaláty, ovocie, zelené kokteily, orechy a med - stratil 20 kilogramov. "Bol som tak prekvapený týmto úžasným výsledkom, že som sa rozhodol vytvoriť webovú stránku" Mínus 20 kg ", kde skutoční surový potravinár zdieľa svoje skúsenosti so stratou hmotnosti a súvisiacou výživou. Surové potraviny - najprirodzenejšia a, ako sa ukazuje, najefektívnejšia metóda straty hmotnosti. "

1 kg denne je vo väčšine prípadov samozrejme prehnané, ale nadváha skutočne ide rýchlejšie ako u väčšiny diét. Napríklad 33-rok-starý Marina Gladkikh, autor nedávno publikovanej knihy "Môj život je surové potraviny. Kniha skutočných príbehov a receptov "na niekoľko mesiacov klesla 15 kg.

45-ročný Pavel Sebastyanovich, trojročný starý jedlík z jedla a autor knihy "Nová kniha o jedle surových potravín alebo Prečo sú kravi dravci", ktorí jedli ovocie, orechy a karfiol, stratil váhu v množstve 5 až 7 kg mesačne. "Ale moja nadváha bola len 25 kg. Viem ľudí, ktorí stratili 15 a 20 kg v prvom mesiaci - vážili viac ako 100 kg. "

Plus číslo 2: surové potraviny sú zábavné

Všetci suroví potravisti sa zhodujú na tom: týždeň stojí za to jesť len čerstvé ovocie, zeleninové šaláty, klíčky, orechy a znovu objavíte jedlo pre seba. Zhoršená chuť. Vyprážané zemiaky, polotovary a sladkosti sa zdajú byť neprirodzene slané, mastné a legujúce. A mladé zeleniny a paradajky ukazujú úžasnú šťavnatosť, banány a orechy sa rozpúšťajú na jazyku s medovou sladkosťou a cítite citlivú vôňu čerstvých jahôd vzdialených na míle.

Plus číslo 3: nepočítajte kalórie a veľa vecí

Toto nie je pre vás Dyukan diétu alebo sacharidové striedanies ktorými musíte prísne sledovať množstvo sacharidov, bielkovín a tukov. Namiesto obmedzení pre surové jedlá na stole, luxusu a hojnosti. Rastlinné potraviny sú horšie v kalóriách ako mäso a mliečne výrobky. Ak chcete získať dennú sadzbu, musíte absorbovať ovocie a zeleninu v kilogramoch.

"Vstávam v 7 hodín, o 12 hodine - prvé jedlo," - hovorí Pavel Sebastyanovich. - Jedná sa o jablká alebo banány. Len asi 1 kg. Za 3-4 hodiny jeme 100 gramov orechov. Vo večerných hodinách misa so šalátom (400-500 g). Základom je karfiol a stopka zeleru. Podľa želania a dostupnosti - huby, slnečnicové semienka alebo tekvica, zelenina, žihľavka, púpava, zeler, jeruzalemský artičok. Počas dňa môžem jesť 3-4 pomaranče alebo jablká. Niekedy sa zobudím s hladom a jesť predtým. Niekedy preskočím druhé jedlo a jedz dvakrát denne. "

Plus číslo 4: sýtosť stravy živinami

Priemerná ruština nedosahuje dennej sadzby približne 40% vlákniny. Len preto, že namiesto zeleniny a ovocia jeme pečivo, zemiaky, cestoviny, klobásy a sladkosti. Preto problémy s trávením, cukrovka, obezita, nehovoriac o matné vlasy a zlej pleti. Surové potraviny - šanca získať dostatok vlákniny, vitamínov a stopových prvkov, zlepšujú tráviaci trakt, pečeň a obličky.

Plus číslo 5: nie je potrebné variť veľa

Surová salsa je cuketa makaróny (cuketa je jednoducho strúhaná) a paradajky s červeným korením a korením zmiešané v mixéri. Surové jedlá sushi - farebné šťavnaté plátky zeleniny, zabalené v nori. Sladké cukrovinky - slivky, vykostené v kokosových vločkách. Syry - z podzemných orechov, paštiky - zo sezamových semien. A to je prípad, ak chcete kulinárske špeciality. Štandardnou súpravou syroeda sú iba jablká, banány, hrozno, paradajky, repa, zeler, avokádo, zeleň, pšeničné klíčky, uhorky, semená, vlašské orechy, sušené ovocie, med. Farmárka je stále prísnejšia: jeden druh ovocia (napríklad banány, citrusové plody, jablká) v jedle. Umyte mixér a pohár po tom, čo je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako po pečeni.