Střízlivý pohľad

Už deväť rokov a deväť mesiacov som triezvý a bezstarostný. Po celú dobu som nespotreboval ani cigarety ani alkohol ani drogy. Predtým bol môj život z hororového filmu ako peklo. Teraz každý deň ďakujem Bohu, že mi pomohol ostať střízlivý.

Pred desiatimi rokmi som žil len drogy. A kde som bol - v Moskve, v Spojených štátoch, v Nórsku - moja jediná túžba bola ďalšia dávka bzučania. Spomínam si, že keď som kúpil dávku v USA, bezstarostne som prešiel okolo policajnej stanice rýchlosťou 100 míľ za hodinu. Celá línia blikajúcich šedých policajtov sa za mnou zarovnala. Dávka bola v mojich ústach v plastovom vrecku. Polícia ma vzala na stanicu a vypracovala správu o prekročení rýchlosti. Musel som to okamžite použiť a ja som to spravil tam v toalete policajnej stanice.

Skutočnosť, že som ešte nažive, je veľa šťastia. Po celú dobu som kráčal pozdĺž břitvy. Mnohí z mojich priateľov sa nevrátili z "makových polí". Jeden z nich vyskočil z okna 12. poschodia, druhý zomrel na predávkovanie, tretí ... - tento zoznam pokračuje ďalej.

Denné modlitby a praktiky Kundaliniho jogy mi pomáhajú zostať triezvy. Ale zatiaľ nemôžem povedať, že som sa konečne zbavil závislosti. Keď chodím po Moskve, moje oči sa často stretávajú s používanými striekačkami a fľaškami na alkohol a v tejto chvíli si uvedomujem, že je to len krok k priepasti.

Prečo užívame drogy - či už alkohol, heroín, marihuanu, LSD alebo iné typy? Snažíme sa uniknúť od reality. Existuje tisíc spôsobov, ako to urobiť, a drogy sú pravdepodobne najrýchlejšie. Prečo a kde bežíme? Niekedy sa život stáva ťažkým a nepochopiteľným, chceme vyložiť a cítiť ľahkosť. A v tejto chvíli zabudneme na nezmeniteľné pravidlo - zákon na zachovanie energie: na všetko, skôr alebo neskôr musíte zaplatiť. Pokiaľ ideme hore na úkor stimulátora, choď dole.

Existuje nádherný prirodzený spôsob, ako sa dostať z krajiny tak vysoko, koľko chcete, na úkor osobných investícií - to je technika kundalini jogy. Po prvé, dávame svoj čas, silu, energiu, ale potom sa dostaneme nesmierne viac: jemná skutočná skúsenosť prekročenia hraníc každodenného života, ktoré okrem iného dokážeme aj kontrolovať! Žiaden liek nie je schopný vám to dať. Všetko potrebné je obsiahnuté v nás, akákoľvek chemická zlúčenina bez poškodenia zdravia sa môže syntetizovať vo vnútri tela.

Zatiaľ čo som písal tento text, som bol svedkom inej ilustrácie toho, aké drogy sú pre ľudí. Zvyčajne po sadhane, ktorá trvá od päť do osem ráno, ideme do kaviarne. Pri vchode som stretol starého známeho, talentovaného novinára a okamžite som videl, že s ním niečo nie je. Pri pohľade zblízka som si uvedomil, že je opitý. Nebol to kvapka človeka, predovšetkým vyzerala ako zombie. Posadil sa na náš stôl, začal prekliať a rozprávať nezmysly. V tejto chvíli sa v mojej hlave objavila táto myšlienka: "Ďakujem, Bože, že si nezabudol ukázať mi, čo nerobiť!"

Skutočne som rád skutočný čínsky čaj - nie druh náhrad, ktorý je bežné na pitie na Západe, ale pestovaný v Číne, tradične as láskou, obsahuje Ducha tohto ušľachtilého nápoja. Mám rád varenie pána v kalabase a rozhovor s priateľmi alebo sledovať dobrý film. To všetko je tiež schopné preniesť ho do inej reality, ale nie tak ďaleko.

Žiť v triezve? Áno je to možné!

Užitočné odkazy:

Video Kundalini jóga s Alexejom Merkulovom vo fitness video knižnici klubu "Live!".