Čo je gravitron a prečo by ste ho mali používať?

Napriek svojmu "kozmickému" názvu gravitron simulátor pomáha dosiahnuť jednoduchý "pozemský" cieľ - naučiť sa vytiahnuť. Hovoríme, prečo by ste mu mali venovať pozornosť a ako sa s ním správne zapojiť.

Prečo zahrnúť do výcviku?

U žien tento typ cvičenia zvyčajne nie je cťou a je úplne márne. "Vytiahnutie je základným cvičením, ktoré zahŕňa všetky svaly horného tela," hovorí Alexey Ismailov, odborný tréner siete World Gym klubu. "Navyše, keď sa zovretie zmení, zaťaženie sa tiež bude líšiť: s úzkym, biceps bude aktívnejšie zapojený do práce, s širokou - latissimus dorsi sval, lichobežník a kosoštvorec. A ak nevyťahujete vodorovný pruh, ale vykonáte cvičenie v simulátore (kde sú dodatočné rukoväte), budete musieť pracovať pre triceps, svaly a deltu. "

Myslíte si, že len muži ich potrebujú posilniť? Bez ohľadu na to, ako je zlé! Tieto svalové skupiny sú zodpovedné za vytvorenie krásnej pozície, ktorá, súhlasíte, je tiež dôležitá pre dievčatá. "A navyše, vytiahnuté zábrany sa dotýkajú brušných svalov, ich hlbokých vrstiev, ktoré tvoria krásne brucho," dodáva Christina Lesnikova, riaditeľka fitness klubu World Gym club v Rusku.

A ešte jeden bonus: keď dohneme úzkym uchopením, pumpujeme jednu z typických problémových oblastí - hornú časť ramien. "S vekom sa oblasť tricepsov u žien stáva nepríjemnou, pretože v každodennom živote tieto svaly nepoužívame. Preto počas tréningu musia byť naložené, - vysvetľuje Christina Lesnikova. - Utiahnutie úzkeho uchopenia tejto úlohy rieši. "

Ale samozrejme, ak neviete, ako vytiahnuť, všetky tieto bonusy vám nie sú k dispozícii. Ako môže pomôcť gravitron?

Gravitron: princíp práce

Simulátor je vodorovná lišta, pod ktorou je plošina umiestnená. "Vytvára vyváženosť vlastnej hmotnosti človeka," hovorí Bella Frolova, osobný tréner v sieti fitnes klubov PARISLIFE fitness, - pomáha vytiahnuť sa a znižuje zaťaženie svalov a chrbtice počas cvičenia. V priebehu času sa zaťaženie môže zvýšiť znížením protizávažia. "

Obzvlášť často "predpísať" gravitron pre začiatočníkov - pomáha správne nasadzovať techniky vyťahovania. "Ak ľudia, ak ich nedokážu zvládnuť, okamžite prejdú na vodorovný pruh, často začnú používať zotrvačnosť a uvedú do práce tie svalové skupiny, ktoré by nemali fungovať. Napríklad, ohýbanie telo dopredu alebo dozadu, zvýšenie vychýlenie v spodnej časti chrbta, kresliť lakte, čo môže viesť k zraneniam kĺbov, - vysvetľuje Christina Lesnikova. "Pomocou gravitrónu sa dá vyhnúť všetkému."

Gravitron: ako sa vysporiadať

Nedovoľte, aby vás názov a vzhľad simulátora vystrašil - vôbec nie je ťažké trénovať na gravitróne. Pýtali sme sa Aleksey Ismailov a Kristiny Lesnikovej, aby nám ukázali, ako ich správne používať.

Kľúčovým "nastavením" simulátora je výber protizávažia. "Začiatočníci môžu nainštalovať 70-80% svojej hmotnosti a potom postupne znižovať túto hodnotu. Ak môžete vytiahnuť s protiváhou 20%, môžete urobiť cvičenie na bare - ste sa naučili vytiahnuť, "hovorí Alexey Ismailov.