Pôjdeme do obchodu s dieťaťom: pravidlá nakupovania

Malý postrelenok je schopný premeniť sa do pekla aj na bežnú nákupnú výlet. Aby ste tomu zabránili, postupujte podľa pokynov na nákup. Takže, čo treba mať na pamäti, keď ideme do obchodu s dieťaťom.

* Choďte nakupovať v čase, keď je vaše dieťa zvyčajne v najlepšom nálade. Pre niektoré deti - to je prvá polovica dňa, pre ostatné - popoludní. Snažte sa dokončiť proces nakupovania dlho pred ďalším spánkom drobek, takže môžete určite robiť bez záchvatov a rozmarov, a kúpiť všetko, čo potrebujete rýchlo, urobte nákupný zoznam vopred.

* Ak nákupný program zahŕňa návštevy niekoľkých nákupných centier, potom stále doma, zariaďte s vlastným dieťaťom, že mu kúpite iba jednu hračku, knihu alebo dezert. Navrhnite dieťaťu, aby premýšľal vopred a rozhodol sa, čo by chcel.

* Pred odchodom z domu dajte dieťa. Ak je nákup dlhý, nezabudnite si s sebou vziať "suchú dávku": sušienky, ovocie, orechy, sušené ovocie. A nezabudnite na fľašu vody. Takže budete minimalizovať požiadavky na zachovanie obchodov.

* Urobte dieťa aktívnym účastníkom procesu, nie pasívnym pozorovateľom. Ponúknuť mu nájsť balenie obľúbených cookies, najzelenejší zväzok hlávkového šalátu, najkrajšie jablká. Drobky nebudú nudné, a nie až k rozmarom. Nechajte, aby vám pomohol nosiť vozík s výrobkami, položte tovar na dopravný pás. Takže rozptýliš karapuz z políc so sladkosťami.