Ako hviezdy stratili váhu pre roly. Časť 2

Ako dramaticky a nápadne mení hviezdy, stráca a získava váhu kvôli rolám, obdivujú diváci a filmoví kritici. Ale stojí za to nasledovať ich príklad? Odborníci v oblasti výživy zabezpečujú: cesta k požadovanej osobe by mala byť úplne iná.

Včera sme zistili, ako získať a schudnúť za úlohy Christian Bale, Renee Zellweger a Matthew McConaughey. Dnes spolu s odborníkmi na výživu budeme analyzovať skúsenosti troch ďalších osobností.

Anne Hathaway: mínus 11 kg

Pre obrazovú verziu románu "The Outcast" (2012), herečka darovala nielen jej luxusné vlasy, ale tiež stratila váhu za 20 dní o viac ako 10 kg. Počas natáčania vážila nie viac ako 45 kg a vo vlastných slovách Anna bola vyčerpaná ako fyzicky, tak duševne. Úloha konzumného žobráka vo všeobecnosti a požadovala to, ale herečka sa musel zotaviť veľmi dlho. Opakovane, ako na sade, tak po nich, Ann stratila vedomie.

Hathaway už nejaký čas sedel na čistiacej strave a potom si udržal dennú výživu 500 kcal. Podľa niektorých správ herečka jedla len dve jablká denne a konzumovala proteínový chlieb. Podľa iných zdrojov jej menu obsahovalo len dve porcie ovsenej vločky. Keďže takéto experimenty sú zjavne nebezpečné pre zdravie, Ann bola neustále monitorovaná lekármi.

nebezpečenstva: "Nie je nutné, aby ženy s normálnou telesnou hmotnosťou schudli, pretože mnohé štúdie ukázali, že veľmi nízka telesná hmotnosť a vyčerpanie sú vážne riziká srdcových infarktov, mŕtvice, osteoporózy a kratšej predpokladanej dĺžky života," povedala výživárka Natalya Fadeeva.

Stav herečky sa s najväčšou pravdepodobnosťou vysvetľuje anorexiou - nedostatkom chuti do jedla s fyziologickou potrebou jedla. Existuje tiež anorexia nervosa, ktorá sa vyskytuje v dôsledku morálneho vyčerpania.

Ako ušetriť chudnutie. S normálnou telesnou hmotnosťou - žiadnym spôsobom. Ak chcete všeobecne vystužiť, nie je to potrebné (pozri vyššie). Jediná vec, ktorá, podľa odborníkov, herečka urobila správne, - bol neustále pod dohľadom lekárov.