Alexey Vasilenko o boji proti hypotenzii

Hypotonika netoleruje dobre teplo. Aby som sa cítil lepšie, odporúčam ľuďom s nízkym krvným tlakom dostatok spánku a na raňajky sa nachádzajú sendviče so syrom a maslom a umývajú ich kávy. Len sa uistite, že sa nedostanete k tremoru v rukách preexpitácie.

Nedávno sa s meteorologickým dňom deje nepredstaviteľné: ráno pršalo, popoludňajšie slnko, vo večerných hodinách a sneh mohol spadnúť. Počas mimosezónneho obdobia je atmosférický tlak zvyčajne nízky a hypotenzný tlak nie je ľahký. Teraz je vonku horúci a ľudia s nízkym krvným tlakom tiež nie sú dobre znášaní teplom.

Byť hypotonický všeobecne nie je tak zlé. Pokiaľ to samozrejme nie je dôsledkom choroby, ale jednoducho jedinečným znakom organizmu. Niet divu, že medzi lekármi existuje vtip: hypotonickí pacienti žijú zle, ale dlho. Pri vysokom krvnom tlaku sú cievy nútené bojovať proti tlaku silného prietoku krvi, elasticita ciev sa zhoršuje, riziko infarktu a ateroskleróza sa zvyšuje. A hypotonika neohrozuje tieto problémy.

Na druhej strane sa často vyskytujú únava, letargia, ospalosť a bolesť hlavy. Hypotonika je náchylná na pohybovú nevoľnosť a mdloby. Majú chladné ruky a nohy. Netolerujú prudkú zmenu klímy, ťažko sa prebúdzajú a konečne sa zobudia neskoro večer. Samozrejme, každý z týchto symptómov môžeme kedykoľvek prežiť bez ohľadu na to, aký tlak máme. Ak sa však niektoré z nich opakujú po celý čas, mal by sa tlak merať, aby ste zistili, či ste hypotonický.

Ak tlak nestačí na všeobecne prijaté 120/80 mm, najprv sa pokúste dostať dosť spánku: 8-10 hodín spánku za deň je normálne. Pohybujte sa viac: prívod krvi do svalov sa zlepšuje a tlak stúpa. Mimochodom, triedy na kanáli "LIVE!" - Jedným zo spôsobov, ako bojovať proti hypotenzii.

Keď sa aktívne pohybujete, musíte jesť zvláštnym spôsobom. Tentokrát neodporúčam nudné ovsené vločky a vlašské orechy s hrozienkami. Všetko bude oveľa príjemnejšie. Sendviče so syrom a maslom - toto je vaše hlavné jedlo. Faktom je, že tuky a soli prispievajú k zvýšeniu tlaku. Sendviče môžu piť kávu alebo zelený čaj - kofeín, ktorý obsahujú, tiež pomáha.

Spánok, môžete to prehnúť. Ak si zapamätáte, ste neskoro na prácu a nemáte čas na raňajky, chyťte na ceste vrecko solené ořechy. Hlavná vec nie je to preháňať a s nimi, inak sa zbavíte hypotenzie, ale získate ochorenie obličiek.

Zoznam liekov proti hypotenzii je skutočne neobmedzený: aromaterapia, bylinná medicína, akupunktúra, masáž. V aromaterapii môžete použiť oranžový olej, bazalka a borovica. V bylinnej medicíne pomôžu odvaru šalvie, šípky, aloe a ženšenu. Stačí si vybrať to, čo sa vám páči a byť zdravé.

Užitočné odkazy:

Fitbo videá s Alexey Vasilenko vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".