Prečo sa musím starať o pokožku hlavy?

Trávime veľa peňazí na strihanie vlasov, nejakú lamináciu a styling, ale vôbec nám to nezaujíma skalp. A napriek tomu odborníci varujú, jej drahá potreba postarať sa rovnako ako aj tvár. Potom budete mať krásne a zdravé vlasy. Predstavujeme potrebný arzenál pre starostlivosť o pokožku hlavy.

Aké riešenie problémov znamená

Výrobky starostlivosti o pokožku hlavy patria do dvoch kategórií. Niektorí bojujú o estetiku - napríklad pomáhajú obnovovať pokožku, stimulujú syntézu kolagénu a elastínu, čím posilňujú vlasy a vytvárajú hodváb, znižujú aktivitu mazových žliaz alebo vytvárajú brnenie proti vonkajším vplyvom.

Druhá kategória bojuje proti závažným problémom, ako je lupiny, vypadávanie vlasov, svrbenie a citlivosť na pokožku hlavy.

Prostriedky z prvej kategórie sa môžu používať raz alebo dvakrát týždenne, z druhej sa dajú jasne použiť podľa priebehu (najlepšie pod dohľadom lekára) uvedeného na obale.

Lupiny a peeling

Lupiny sú podľa marketingových odborníkov jedným z hlavných problémov 21. storočia. To nie je celkom pravdivé a len magický šampón z reklamy ho nezachráni.

Lupiny spôsobujú hubu Pityrosporum ovale. Bojovanie je potrebné nielen s pomocou správneho čistenia. ale aj starostlivosť, rovnako ako produkty lupiny na skalpe. Môžu byť prezentované vo forme šupiek, tekutín, masiek, sér. Hlavnou armádou boja proti lupinám v ich zložení sú ketokonazol, climbazol, pyritión zinku.

Lupiny sa často vyskytujú na pozadí zvýšenej mastnej kože a zhrubnutia stratum corneum a decht a selen, ktoré sa často nachádzajú aj v zložení činidiel, sa s týmto problémom vyrovnávajú. A odlupovanie kyseliny salicylovej.

Prípravky proti lupinám sa zvyčajne používajú cez noc a ráno sa umyjú šampónom. Počas obdobia liečby by mal byť aj špeciálny bezsulfátový.

Na fotografii: peeling CAVIAR Klinická exfoliačná šalpa tváre alternatívašampón Klinické riešenia Klinické riešenia hlavy a ramienlupy peelingový gél Keraplant proti lupinám Lisap Milano.

Lieky proti spadnutiu

Príčiny vypadávania vlasov môžu byť veľké - od stresu po hormonálne zlyhanie a starnutie. V závislosti od príčiny (je lepšie sa zistiť u trichlóga), používajú prostriedky na stimuláciu rastu s rôznym zložením.

Napríklad, ak je prítomný silný stres, pomôžu lieky s dobre známymi afinitami, ktoré prebúdajú a posilňujú žiarovky - Minoxidil. Bioskaliny, glykoproteíny, glykozaminoglykány sú tiež dobré pri práci. Áno, a bežný lopúch, ricín alebo horčicový olej. Prostriedky založené na olejoch, ako sú sérum, kvapaliny a profesionálne oleje, tiež stojí za to vziať na ceruzku.

Keď hormonálne a starnúce proti spadnutiu, produkty s verbascosid, rastlinné výťažky, rastlinné kmeňové bunky, keratín a vitamíny fungujú dobre. Samozrejme, v kombinácii s liečbou endokrinológom.

Na fotografii: spevňujúce sérum proti krehkým vlasom Yves rocher, sérový aktivátor rastu a posilnenie vlasov Estel Beauty Hair Active Laboratórium, sprej na vlasovú pokožku na obnovenie rastu vlasov Seskavel sesderma, skalpový olej s rozmarínom Weledarast vlasov maska ​​zázvor Mi & Ko, posilnenie šampónu a aktivácia rastu heyašampón "Hustota aktivátora" Gliss Kurlopúch olej na vlasy "Čistenie linky"šampón REVEUR Scalp Japonica, arganová maska ​​8 v 1 Eveline, regeneračný tonik pre pokožku hlavy SATINIQUEšampón proti zriedeniu vlasov Anti-riedenie Tea Tree starostlivosť o pokožku hlavy Mitchell.

Prostriedky na citlivú pokožku hlavy

Skalp sa môže stať citlivým z rôznych dôvodov. Napríklad po farbení, častom štýle bez tepelnej ochrany alebo nesprávnej starostlivosti. Potom trpí pokožka hlavy sčervenaním, svrbením a suchosťou. Úlohou nápravných prostriedkov v tomto prípade je odstrániť všetky zápalové a dráždivé príznaky, aby sa zvýšila obluda.

S týmto plánom sú výrobky nabité olejmi (najmä mandlemi a jojobou), rastlinnými výťažkami (heřmánkom a nechtíkmi sú mimoriadne dôležité). Okrem pokožky hlavy tieto nástroje pracujú s vlasmi, vracajú lesk a silu.

Na fotografii: prípustné krémy proti mastnej pokožke hlavyolej ovládanie skalp balzam Kerarganic trichológii riadok, sérum na oživenie pokožky hlavy uka znovuzrodenie séra pre pokožku hlavy, koncentrát stimulujúci silice na vlasy Complexe 5 René Furtererchladenie a osviežujúci sprej na pokožku hlavy Okamžité chladenie a osviežujúci sprej na vlasyosviežujúca pena pre pokožku hlavy ľad Polapis DEMI profesionálny.

Prostriedky na hlboké čistenie

Kozmetičky odporúčajú, aby sme čistiť našu kožu raz týždenne pomocou kroviniek a trichológovia používajú na pokožku hlavy peeling. Peelingy sú založené na kyselinách alebo vo vode rozpustných abrazívnych látkach (ovocné enzýmy).

Tieto produkty čistia pokožku na odumretých kožných vločkách, soli ťažkých kovov (obsiahnuté v našej vode) a silikóny z výrobkov na čistenie hlavy. Šampóny na takéto činy nie sú schopné.

Proces hlbokého čistenia zlepšuje krvný obeh v pokožke hlavy, stimuluje výživu, rast vlasov. V dôsledku toho sa stávajú silnými, žiarivými a hodvábnymi.

Na fotografii: čistiaci ping pre komfortnú zónu pokožky CIEL, šampón na olupovanie vlasov na hlboké očistenie pokožky hlavy LundenIlona, bio-peeling pre pokožku hlavy Koreňová a folikulová stimulujúca balzamová kerarganická trichológia.