Čo robiť, ak je dieťa nezbedné: 5 užitočných tipov

Keď je dieťa nezbedné, môže byť ťažké ho priniesť dobrú náladu. To je to, čo Catherine Dumontalis-Kremer, slávny psychológ, autor najpredávanejšej knihy "medzi" Can "a" Can not ", radí rodičom v tejto situácii. Ako nastaviť hranice pre dieťa. "

Tip č. 1: ponúknite sa oklamať

Začnite s chrumkavým batoľa boja na vankúše. Použite malé, ktoré neškodia, aj keď ich hodíte všetkými svojimi schopnosťami. Dajte dieťaťu, predstierajte, že ustupujete. Rýchlo sa pohybuje od hnevu až po smiech a jeho napätie sa postupne rozpustí v hre. Deti ako hooligans s dospelými. Použite túto techniku ​​ako úžasný nástroj na upokojenie rozmarného dieťaťa. Vieme, že väčšina rodičov neradi chodí na svoje hlavy za pár s vlastným potomstvom. Ale tento bod, alebo skôr zábava, stojí za to: táto forma hry je veľmi užitočná pre rozvíjanie vzťahov a formovanie detského pocitu sebaúcty. Použite časovač. Dajte to na 10-15 minút a akonáhle uplynie čas, vyhláste sa, že ste porazení a bitka skončila. Prípadne môžete ísť skákať cez kaluže, ležať v snehu. Skvelý spôsob, ako zneškodniť atmosféru a rozveseliť dieťa!

Tip 2: Vymeniť role

Vaše nešťastné dieťa bude hrať niečo? Skopírujte jeho správanie a ponúknite mu skúšku na úlohu dospelého. Obrátením rolí by ste sa mohli lepšie spoznať, hrať, posúdiť situáciu z druhej strany a nahlas sa smiať a konečne sa dostať von zo slepej uličky.