Rovnako ako baleríny: lekcia domáceho baletu so stoličkou (PHOTO)

Mnoho dievčat v detstve snívalo o tom, že sa stali baletnými tanečníkmi. A hoci po dozretí premýšľali o tom, že sa obrátili na fouette, neodmietajú dnes klasickú baletnú lekciu. Koniec koncov, umožňuje vám harmonicky pracovať na svaloch celého tela a môžete ho stráviť doma.

Musím povedať, že baletné lekcie sú čoraz populárnejšie. Medzi fanúšikmi módneho tréningu Barre dnes (tréning na lavičke) sú veľa hviezd, vrátane Madonna a Natalie Portman.

A nič divu. Klasické cvičenia na stroji, ktoré sú súčasťou každodenného tréningu baletných a baletných tanečníkov, harmonicky rozvíjajú všetky svaly tela, neumožňujú im sýpanie a tiež zlepšujú rovnováhu a flexibilitu. Ďalšie bonusy z týchto aktivít sú perfektné držanie tela, krásna chôdza a gestá. Okrem toho ich dostanete veľmi rýchlo za pár mesiacov.

Ak nemáte príležitosť zapojiť sa do inštruktora v baletnej triede, vykonajte lekciu baletu doma! Všetko, čo pre nich potrebujete, je stolička.

"Vyberte si to vo výške chrbta, - radí Andrey Shiporov, elitná tanečná tréningová sieť fitness klubov svetovej triedy. "Vaša dlaň by mala ležať na ňom tak, aby loket bol na úrovni pasu a predlaktie je rovnobežná s podlahou." Dlaň musí ležať rovno na chrbte a ramená musia byť na tej istej línii. Stroj môže tiež napodobňovať zadnú časť stoličky alebo pohovky alebo parapet s požadovanou výškou. "

Pred nástupom do komplexu odporúča Andrey Shipor trochu zahriať: natiahnite všetky kĺby, natiahnite, ohýbajte a otočte.

Balletová lekcia s kreslo: súbor cvičení

Demi-Plie

Stojte v blízkosti kresla, umiestnite nohy do prvej polohy, jednou rukou sa oprie o stoličku a vezmite si voľnú ruku na stranu. Jemne sa ponorte do squatu, roztiahnite kolená po stranách, do polohy, v ktorej boky a dolné končatiny tvoria pravý uhol. Len hladko stúpajte do pôvodnej polohy. Uistite sa, že podpätky nie sú z podlahy. opakovať 1 ďalší čas.

Grand plie

Začnite squat, ako predchádzajúci, ale pretrvávajúci v demi-plie, klesať ešte nižšie. Uistite sa, že chrbát je rovný a kolená sa rozbiehajú po stranách. Stúpajte rovnakým spôsobom cez demi-plie. opakovať 1 ďalší čas.

Relevé

Stojte v blízkosti kresla a položte nohu do prvej polohy. Jemne stúpajte na polovicu prsta, potiahnite telo nahor a len pomaly sa dostanete dole na päty. opakovať 4 krát.