Kompetentný spätný tréning: aké je tajomstvo?

Zdá sa, že zadná problémová zóna sa nedá nazvať. Kde častejšie dievčatá zápasia s tukovými nánosmi na žalúdku, zadok a stehnách. Ale to neznamená, že v snahe dosiahnuť harmóniu o výcviku chrbta si môžete zabudnúť.

Prečo potrebujeme spätný tréning

Zadné svaly dostávajú zaťaženie po celý deň: keď ideme po ulici, stojíme vo verejnej doprave, sedíme za volantom dlhú dobu a pri práci nosíme ťažké vrecká. Svalnatý korzet udržuje našu chrbticu v správnej polohe po celú dobu a pre tých, ktorí nevenujú dostatok pozornosti tréningu chrbta, dokonca aj deň bez fyzickej námahy sa zdá byť zdĺhavý.

Okrem toho nedostatok spätného tréningu ovplyvňuje našu držanie tela, chôdzu a dokonca aj techniku ​​vykonávania akýchkoľvek cvičení. Znižuje svalový tonus v tele.

"Ako tréner stačím, aby som videl človeka zo zadnej strany, aby som pochopil, či sa angažuje vo fitness, alebo, napríklad, že tancuje, vo všeobecnosti monitoruje jeho zdravie a vo všeobecnosti," hovorí Olga Kochetova, fitness manager, osobné tréningové štúdio pre sieť klubov Planet Fitness. "Preto nezabudnite uviesť cvičenia na výcvik vašej chrbtice vo vašom pláne lekcií."

Spätné tréning: aké fitness je pre vás to pravé

Akékoľvek. Ak nie ste len fanaticky posilňovať len chrbát, ale harmonicky vyriešite svaly celého tela. "Pokiaľ ide o výcvik chrbta, musíte rovnako venovať pozornosť vonkajšie a vnútorné svaly," - poznamenáva Anna Motyzheva, Inštruktor fitness klubu X-Fit. "Na vytvorenie vnútorných svalov, ktoré podporujú chrbticu, pomôžu pilates a plávanie," hovorí Olga Kochetova. "Svalové motory - najširšie, lichobežníkové a kosoštvorcové, veľké a malé okrúhle, zadné delty, aktívne sa zúčastňujú na väčšine pohybov v živote a v športe a vytvárajú úžasnú úľavu od chrbta - posilnia rôzne vyťahovanie a vyťahovanie."

Pilates, treba poznamenať, je nevyhnutné pre tréning späť z mnohých dôvodov: zaťaženie kĺbového vaginálneho aparátu je minimalizované, hlboké svaly, ktoré nie sú zapojené do pravidelných tréningov, sú dobre používané a bolesti chrbta preč.

Späť tréning: ako nastaviť obrázok

Hoci sme zistili, že chrbát nie je najproblematickejšou oblasťou, tuk sa môže hromadiť, tvoriť škaredé záhyby a tu. Navyše u niektorých žien je hrudník prirodzene veľmi široký.

"Môžete odstrániť tuk na chrbte len ako súčasť celkovej straty hmotnosti," hovorí Natalya Sorokina, inštruktor fitness klubu X-Fit. "Kardio alebo aeróbny tréning strednej alebo vysokej intenzity, ktorý by sa mal vykonať 5-7 krát týždenne aspoň 30 minút, pomôže."

"Ak hovoríme o vizuálnej nerovnováhe, ktorá sa vyskytuje u dievčat s tenkými nohami a s ťažkým, plným telom, musíte aktívne vykĺbiť svaly nohy a zadok - to bude viac harmonické," dodáva Olga Kochetova.

Nenechajte sa uniesť s cvičením späť.

Je ťažké zbierať chrbát v doslovnom zmysle slova, to znamená, aby to bolo vizuálne väčšie. Ale na prekonanie svalov v tréningu, dosiahnutie nepohodlie a bolesti - úplne.

Zabránenie tejto situácii pomôže napraviť techniku ​​a optimálny tréning a zotavenie. "Počas tréningu nezabudnite alternatívne silové cvičenia s spinálnym preťahovaním a strečinkom. Potom sa chrbtové svaly stanú silnejšími a tvrdšími, pružnosť sa zlepší a chrbát nevyzerá veľmi masívne, "odporúča Anna Motyževa.

Nezabudnite na bezpečnosť

Tí, ktorí majú tieto alebo iné problémy s chrbtom, tréneri poradia, po prvé, navštíviť lekára. A v druhej - pamätať na bezpečnosť.

"V prípade problémov s chrbticou (kýla, výčnelok, skolióza) sa vyhýbajte axiálnemu zaťaženiu, pracujte s veľkými hmotnosťami a cvičte lepšie pod kontrolou osobného trénera alebo športového lekára. Keď cvičíte samostatne, vždy sa uistite, že chrbtica je v neutrálnej polohe, držte si chrbát rovno na svahoch a naklonení, "hovorí Olga Kochetova.

Pravidelne venujte pozornosť spätnému tréningu. A uvidíte, ako sa vaša pozícia zmení k lepšiemu, stanete sa elegantnejším a menej unavený.

Chcete urobiť fitness doma online?

Naša knižnica fitness videí disponuje špeciálnym výberom video lekcií o disciplínach pre trénovanie chrbta.