Liečba hľuzoviek

Inovatívna metóda proti starnutiu založená na použití hľuzoviek. Pomáha predchádzať predčasnému väzeniu pokožky, vrátiť jej tón a pružnosť, znížiť počet vrások.

V kozmetike sa lanýže začali používať iba pred desiatimi rokmi, ale ich jedinečné vlastnosti sú známe už od nepamäti. Podzemné huby vždy stáli za zlatú váhu. Starí Gréci, napríklad, verili, že hľuzovky zjedené s vajíčkom, medom a morskými plodmi zvýšili potenciu. V priebehu času sa našlo vysvetlenie pre takýto stimulačný účinok: na všetko je obviňovaný zvláštny zápach z hľuzoviek, ktorý stimuluje zmysly. Prvá vedecká zmienka o hľuzovkách - jedlé huby, ktoré rastú v podzemí bez koreňa alebo stonky - pochádza z 1. storočia nášho letopočtu. e. Bolo to potom, keď botanik Pliny starší opísal v prírodnej histórii prácu "zemské plody, ktoré rastú, ale nemôžu byť zasiate". Slovo "hľuzovka" sa objavilo oveľa neskôr vo Francúzsku - Moliere ho uviedla do používania a spomenula hľuzovky v "Tartuffe".

Po prvýkrát sa vývojári talianskej značky Ishi, ktorá získala slávu ako výrobca "gurmánskej" kozmetiky, zamysleli nad možnými kozmetickými výhodami hľuzoviek. V roku 1997 spoločnosť začala výskum, ktorý trval osem rokov a viedol k senzačnému výsledku: podzemné huby sú skutočne schopné bojovať proti starnutiu. Po preskúmaní mnohých typov hľuzoviek z rôznych krajín vedci zistili, že elitné biele a čierne hľuzovky, ktoré rastú v severnom Taliansku av južnom Francúzsku, majú najaktívnejší vplyv na dermis, pretože sú najbohatšie v aminokyselinách, minerálnych soliach, horčíku a bielkovinách. V prípade trufflerapie sa používajú výrobky obohatené o výťažky z týchto druhov húb. Biele hľuzovky bojujú proti všetkým typom pigmentácie, čierne štartujú proces prirodzenej obnovy a omladenia pokožky.

Kontraindikácie pre liečbu hľuzoviek: alergia, idiosynkróza, dermatologické ochorenia.

Pozrite si video: Germany: 'It takes wits to convince people with facts' - Merkel appears to send Trump a message (December 2019).