Vzduchový koláč

Vdýchnutie a nie jesenie koláčikov a profiterolov je najnovší spôsob, ako si vychutnať jedlo bez obetovania tvaru tela. Gadget Le Whaf premení dezerty na jedlý mrak. Môžete inhalovať a získať potešenie koncentrát a minimum kalórií.

Zariadenie sa nazýva Le Whaf a pripomína okrúhle malé akvárium pre zlaté rybky. David Edwards, 49-ročný Harvardský profesor, ktorý sa špecializuje na potravinové aerosóly, navrhuje, aby Le Whaf vdýchol potravu skôr než žuť starým spôsobom.

Namiesto, povedzme, citrónový tvarohový koláč, vezmete sklenú slamu do úst a zapnite Le Whafa. V tej istej sekunde sa začína tvoriť jedlý mrak v akváriu pod tlakom z malých potravinových kryštálov a ultrazvukových vibrácií. To sa vznáša okolo úst, vdychujete ochutené tvarohové pečivo a potom cítite na jazyku krémovú, výraznú chuť tvarohového koláča.

Dezert sa rovná chuťovým pohárom, takže potešenie z toho je oveľa silnejšie. Ak ste len žuvali a pohltili liečbu, účinok by bol menej. Zároveň šetrí kalórie. Desať minút vzdušnej verzie cheesecake bude stáť len 200 kcal, zatiaľ čo v tradičnej verzii je aspoň 400.

"Najprv je Le Whaf užitočný pri strate hmotnosti," hovorí David Edwards. "A on pomôže vytvoriť dobrú náladu u stola, naučí vás skutočne oceniť jedlo, získať viac radosti aj z malého kusu." Mimochodom, akékoľvek jedlo a nápoje sa môžu premeniť na jedlý mrak, od paradajkovej polievky až po alkohol, ako je whisky - potom môžete oceniť kyticu, ale nebudete opití.

Doteraz existujú iba dva takéto stroje na svete. Edwards však dúfa, že tento pokles v Paríži a neskôr po celom svete budú kúpené ako horúce koláče za cenu 100 eur. Dôvody pre optimizmus, ktoré má profesor. Pred pár rokmi úspešne spustil Le Whif, čokoládový inhalátor s veľkosťou rúže na rúž. Jeden dych - a v jazyku sa usadia stovky drobných častíc čistej čokolády s rôznymi výplňami podľa vlastného výberu. V minulom roku sa celosvetovo predalo viac ako 200 000 kusov Le Whif (okolo 5 € za kus). Mnohí kupujúci priznali, že s ňou skutočne ochutnali čokoládu a teraz nepotrebujú celý bar, aby dostali dosť. Okrem toho každá skúmavka obsahuje len 1 kcal.

"Je to dobrá vec, ale len pre ľudí so zdravým gastrointestinálnym traktom," povedala Ekaterina Belová, výživárka a šéfka klinickej kliniky "Paleta výživy", s ktorou som sa podelila o novinky. - A aj v tomto prípade musíte byť opatrní. Naše tráviace reflexy neboli zrušené. Keď máte "prázdny" oblak na prázdny žalúdok, stimulujete produkciu žalúdočnej šťavy a začne dráždiť tráviace steny. Časom to vedie k gastritíde. Okrem toho, pri aktívnej inhalácii vstupuje veľké množstvo vzduchu - môže spôsobiť tvorbu plynu a nadúvanie, ako sa to deje pri žuvačke. Taký inhalátor by som použil striktne pred alebo bezprostredne po normálnom jedle. "

Podľa môjho názoru sú obaja vynálezy profesora Edwardsa úžasné. Je to skvelá príležitosť na praktickú výživu. Hlavnou vecou nie je, aby ste sa zapojili - v skutočnosti môžete prísť ďaleko so vzdušným tvarohom.