Epiphany Wellness

Dokonca aj keď ste neskoro s kúpanie na Štedrý večer, táto udalosť prinesie nie menej potešenie a prospech samotnému Dňu sviatkov, a vo všeobecnosti akýkoľvek iný deň. Hlavnou vecou je vedieť, kde a ako to urobiť bezpečne a užitočne.

Koniec koncov, kúpanie v epifáne nie je kanonickým obradom, ale iba peknou tradíciou. Preto nie je také dôležité, či to urobíte 18. alebo 19. storočím. Každý rok sa sľubujem, že sa dostanem do dierky, ale znova a znova nájdem naliehavé záležitosti, ktoré mi bránia v tom, aby som vyšiel z mesta do najbližšieho kláštora s prameňom a fontom. A teraz je pondelok pracovný deň, takže sa z mesta nedostanete.

Tento rok sa však nezdá, že sa to ukáže dobre: ​​odborníci z ministerstva pre mimoriadne situácie vydali zoznam miest v meste, kde sa môžete ponoriť do dierky bez osobitných zdravotných rizík. To znamená, že nie je potrebné opustiť moskovskú okružnú cestu, pretože v každom okrese sa našlo aspoň jedno relatívne bezpečné vodné útvary (ktorý má záujem, pozri nižšie uvedený zoznam).

No, teraz, namiesto iného seba-ospravedlnenia, mám príležitosť ponoriť sa do ľadového otvoru desať minút od domu. Aby sa toto kúpanie zmenilo na milosť, nie na prostatitídu alebo radikulitídu, študoval som klady a zápory, ako aj pravidlá zimného plávania. Na túto tému na webe nájdete veľa odpadu a obaja nadšeni a desiví. Fanúšikovia zimného kúpania sa odporúčajú, aby sa ponorili na päť až desať minút, uschnúť vo vetre a potom šli domov naboso. Ardentní protivníci, zase vystrašiť všetkých záujemcov o kolaps, zástavu srdca a náhlu smrť na mieste.

V skutočnosti to všetko závisí od stavu zdravia a teploty vody. Kúpanie v otvore je kontraindikované pre akútne zápaly, infekčné ochorenia a vážne srdcové problémy. Rýchle kúpanie v otvore nespôsobuje chorobu, môže iba zhoršiť proces, ktorý je už tam alebo ku ktorému je človek náchylný. V opačnom prípade bude kúpanie v Epiphany len posilniť vaše zdravie. Hlavná vec nie je prekrútiť.

Preto je čas vypočítaný v polovici minulého storočia, ktorý môže byť použitý vo vode v závislosti od teploty a prípravy. Podľa týchto tabuliek prvý pripravený človek po prvýkrát bude mať päť až desať sekúnd kúpania v rybníkoch hlavného mesta, aby zažil krstnú milosť bez rizika ochladenia obličiek. Teplota vody v nádržiach teraz nie je vyššia ako štyri stupne, takže ani mrože nemajú plávať dlhšie ako dve až tri minúty.

Od minulého týždňa som mal šancu plávať v Čiernom mori (čo je mimochodom teplejší ako vzduch, je 13 stupňov), pokúsim sa udržať aspoň pol minúty. Ak sa vôbec rozhodnem vyliezť tam.

Zoznam miest v Moskve, bezpečný pre kúpanie v oblúkoch

Centrálna administratívna oblasť

1. jazero v záhrade Neskuchny

Severná administratívna oblasť

1. Priehrada Khimki

2. Kanál je. Moskva

3. Veľký záhradný rybník

Východná administratívna oblasť

1. Sväté jazero

2. Biely jazero

3. Terleský jazero

Južná administratívna oblasť

1. Borisovské rybníky

2. Horný Tsaritsynsky rybník

Juhovýchodná administratívna oblasť

1. Rybník Shibaevsky

2. Horný Kuzminský rybník

3. Veľký rybník Lublin

Západná administratívna oblasť

1. Meshchersky rybník

2. Moskevská rieka

3. Malebná zátoka Moskvy

Severozápadná administratívna oblasť

1. Malé bezspodné jazero

2. Kirovská lužná oblasť rieky Moskva

3. Moskovská rieka

4. Stroginskaya nivy rieky Moskvy v oblasti Yacht Port

5. Rieka Moskva v blízkosti domu číslo 70 na ulici Malebné

6. nádrž Khimki v areáli kultúrneho a rekreačného parku "Northern Tushino"

Správna oblasť Zelenograd

1. Lake School

Pozrite si video: Epiphany Wellness Promo (December 2019).