Ako si vybrať ten správny prostriedok na čistenie pleti

Od najdrahšej a dokonalá kozmetika bude mať malý význam, ak nesprávne odstránite make-up alebo opaľovací krém, hovoria kozmetológovia. Hovoríme, ako si vybrať čistiaci prostriedok na kožu.

Čistenie je fáza pravidelnej starostlivosti o pleť, ktorú často podceňujeme. Pranie sa rýchlo a bezstarostne umyjeme pomocou nástrojov, ktoré sú na dosah ruky. Veľká chyba!

"Len skutočne čistá pleť môže byť zdravá a krásna plne asimiláciou biologicky aktívnych látok z kozmetiky," hovorí Olga Zakharová, dermatokosmetológ "Kliník pre rodinu medicíny". - Každá pleť vyžaduje správne čistenie dvakrát denne. Ráno si jednoducho umyte tvár vodou a otrepte tvár tonikom. Ale večer by ste mali starostlivo odstrániť tuk, nečistoty, make-up a ochranné prostriedky. Je veľmi dôležité úplne odstrániť zvyšky čistiacich prostriedkov z pokožky. Ak častice povrchovo aktívnych látok pretrvávajú na povrchu, môžu reagovať so zložkami makeup kozmetiky aplikovanej po očistení a spôsobiť alergie. " Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že budete odstrániť z kože - make-up, opaľovací krém, alebo len mastnotu a znečistenie. "V prípade nesprávnej voľby čistiaceho prostriedku, môžete vysušiť pokožku alebo naopak spôsobiť zbytočné mastné lesk," hovorí Olga Ganelina, dermatológ, lekársky riaditeľ značky La Roche-Posay.

Odstráňte make-up

Dekoračná kozmetika je pigment, ktorý sa nanáša na tvár v pomerne hustom stave. Očistenie kože je dôležité na jej dôkladné odstránenie. Procedúra na odstránenie základov, riasenky a tieňov by preto mala mať večer dostatok času. Venujte pozornosť trojstupňovému systému čistenia, obzvlášť populárny v ázijských krajinách. Je veľmi efektívna! Prečítajte si o tom tu.

Hydrofilný olej, ktorý používajú Ázijci, úplne nahradí mlieko na odstránenie make-upu.

Na fotografii: micelárna pena pre citlivú pokožku, LA ROCHE - POSAY; Botanical Effects čistiaci prostriedok pre kombináciu a mastnú / citlivú pokožku, MARY KAY; osviežujúci umývací prostriedok na tvár HYDRA-V, ARTISTRY; osviežujúci tvárový tonik HYDRA-V, ARTISTRY; Čistiaci prostriedok 2 v 1, WELEDA; Nutraeffects, dvojfázový čistiaci prostriedok AVON; Ecobeauty čistiace mlieko, ORIFLAME; 3 v 1 Mattiling Micellar Lotion, EVELINE; krémový gél na čistenie tváre a exfoliačnej kefky "Deep action", CLEAN & CLEAR; maska ​​na tvár "Nepozeraj sa na mňa", LUSH; čierna maska ​​film "Detox", SCINLITE; Odstraňovač make-up mlieko, čierna perla; tonikum matiruyuschiy, PURE LINE.

Odstráňte opaľovací krém

V lete, keď mazové žľazy pracujú aktívnejšie, produkujú viac tajomstiev a okrem toho pravidelne používajú slnečné produkty (prečo a ako by sme to mali urobiť, aby sme to napísali tu), je vhodné opraviť postup čistenia. Opaľovacie prípravky často obsahujú aj oleje a tiež akrylátové väzbové zložky, ktoré sa pridávajú na vytvorenie jedinej hmoty a chránia pred vlhkosťou. Vďaka akrylátoam sa produkt udržiava dobre na koži, avšak bude ťažšie odstrániť. V tomto prípade vsadili na rovnaký trojstupňový systém čistenia.

A v prvej fáze bude veľmi vítaný hydrofilný olej, ktorý je tak obľúbený pre ázijské ženy. Je schopný viazať a rozpúšťať tuky na povrchu pokožky a účinne odstraňovať všetky typy ochrannej a dekoratívnej kozmetiky. Súčasne olej pracuje veľmi jemne, bez poškodenia alebo dráždivosti pokožky, a tiež nevedie k dehydratácii a neporušuje funkciu mazových žliaz. Naproti tomu hydrofilný olej hydratuje a zmäkčuje pokožku. Vhodné pre všetky typy pleti.