Bolesti chrbta, krk, pod lopatou: Čo ak je na vine zodpovednosť?

Niekedy hovorové názvy chorôb ich charakterizujú oveľa lepšie ako vedecké definície. Málokto z nás vie, čo je lumbago alebo dorsago. Ale napríklad o bolestiach chrbta vie každý. Poďme analyzovať, ktoré časti tela sú najčastejšie postihnuté lumbago a keď tento problém súvisí s fitness.

Lumbago (bolesť chrbta)

Jeho príznakom je akútna, narastajúca jednostranná bolesť, ktorá prakticky bráni pohybu. Akýkoľvek pokus o zmenu polohy tela zhoršuje situáciu. Každý kýchanie alebo smiech (vyvolané priateľmi, ktorí sa snažia vás odviesť) spôsobuje aj bolesť.

Bolesť chrbta v spodnej časti chrbta nastane, keď sú korene sakrálnej alebo bedrovej chrbtice stlačené. Môže sa to vyskytnúť napríklad v dôsledku osteochondrózy (pri tejto chorobe sú narušené odpisové vlastnosti medzistavcových diskov). Počas tehotenstva (v dôsledku premiestnenia ťažiska tela zvyšuje axiálne zaťaženie na chrbtici), fyzická nečinnosť (ahoj, milenci ležia na gauči!), Nadváha (odložte bundu, rýchlo!) A nepríjemné topánky (ženy módy, premýšľajte o tom!). Tiež príčiny lumbago môžu byť pripísané chrbtice podvrtnutie a hypotermia.

Milovníci aktívneho výcviku lumbago na zadnej strane sa môžu vyrovnať s ostrým pohybom, obrátením alebo zdvíhaním veľkej hmotnosti. Obeť cíti ostrú bolesť v dolnej časti chrbta, ktorá sa niekedy dostáva do zadného stehna a zadku, a nemôže sa pohybovať. Ak ste boli zapojení do haly, skúste chodiť (plaziť) na najbližšiu horizontálnu lištu. A chvíľu držte na rukách, aby sa vaše chrbtové svaly uvoľnili. V tejto polohe môžete vykonať niekoľko otočení doprava a doľava. Keď klesne bolesť, choď domov. A začnite plánovať návštevu neurológom alebo ortopétom.

Situáciu nemožno opustiť tak, ako je to: ak sa neurobí žiadne opatrenie, po 2-3 týždňoch sa začne rozvíjať syndróm chronickej bolesti a je oveľa ťažšie sa jej zbaviť. Nepoužívajte sama liečebnú prípravu.

Jediná vec, ktorú môžete urobiť sami, je prepnutie na odpočinok a ležanie na tvrdom povrchu. Ak chcete spať na žalúdku - položte pod ňu vankúš. Ak na zadnej strane - ohýbať nohy a položte vankúš pod kolená. Zoberte akúkoľvek pozíciu, v ktorej sa bolesť zníži. To umožní, aby sa chrbtové svaly uvoľnili. Môžete tiež rozmaznať bolestivú oblasť s Voltarenom alebo inými anestetikami a otepľujúcimi masťami.

Bolesť chrbta v krku

Najčastejšie bolesť chrbta je signálom, že dochádza k osteochondróze v krčnej chrbtici, čo je spôsobené ukladaním vápenatých solí na stavce alebo herniami. A fitness nemá nič spoločné s tým.

Aby ste uľahčili svoju dávku, vyhnite sa náhlym pohybom hlavy. Ak vaša práca súvisí s posedením u počítača alebo čítaním, nenechávajte si náhlu hlavu, nevystavujte ostré zákruty po stranách.

Bolesť pod lopatkou

Tento druh lumbago má mnoho dôvodov, pre ktoré môže pozícia bodu bolesti naznačovať. Ak sa pod pravou lopatkou vyskytne nepohodlie, potom sa ich zdroj často ukáže byť ďaleko od neho. Bolesť sa prenáša pod lopatkou pozdĺž nervových zakončení - takto telo signalizuje niektoré vážne problémy.

Z iných dôvodov (osteochondróza, kolika a dokonca pankreatitída) je možné rozlíšiť trapézové svalové poškodenie, hrudnú komoru (dorso), ktorá sa vyskytuje pri dlhom sedení v nepohodlnej polohe. Rovnako ako medzičasová neuralgia, ktorá sa znova objavila v dôsledku ostrého obratu alebo zdvíhania. A to sa môže stať aj vtedy, ak ste s takou váhou už pracovali. Takže vám odporúčam, aby ste nezneužívali prácu s maximálnymi hmotnosťami.

Bolesť na ľavej strane sa môže vyskytnúť aj z mnohých dôvodov: od osteochondrózy až po problémy so srdcom a inými orgánmi.

Najlepšia liečba akejkoľvek choroby, ako viete, prevencia. Po každom cvičení roztiahnite chrbtové svaly a chrbticu. Vezmite si čas na zavesenie na lište každú voľnú minútu. Zostavovanie tréningových programov, nezneužívanie cvičení v stojacej polohe, zníženie axiálneho zaťaženia na chrbtici.

Snažte sa nosiť tašku na jedno rameno, je lepšie začať chodiť s batohom a položiť ho na dve ramená. Robia tieto typy fitness, ktoré rovnomerne nabitie oboch strán tela a neumožňuje predpojatosť. Plávať - ​​vo vode svaly relaxovať viac. Venujte pozornosť cvičením na korekciu postoja. A čo je najdôležitejšie - menej stresu! Potom bude vaša myseľ a telo (vrátane svalov) pokojné.

Chcete urobiť fitness doma online?

V našej fitness videoknižnici nájdete kurzy v rôznych oblastiach fitness.

Pozrite si video: Porsche 911 Targa4 997 4x4 test - (Apríl 2020).