Ťažké, ale zaujímavé: 5 ďalších asanov

Nie tak dávno sme vysvetlili, ako zvládnuť najjednoduchšie tvary akroiogi. Ste sa s nimi s istotou vyrovnať? Potom ponúkame päť ďalších asanov, o niečo zložitejších, ale nie menej zaujímavých!

Dnes vám ukážeme asány, ktoré budú vyžadovať mierne rozvinutý zmysel pre rovnováhu, strečing a flexibilitu. "Niektoré z týchto údajov majú pozitívny vplyv na držanie tela," hovorí Natalia Dojniková, akroyogi učiteľka na tanečnej škole WY Dance a autor sady, ktoré vám dnes ukážeme. - Napríklad "skladaný list": v tejto polohe má "leták" možnosť dobre sa uvoľniť a zmierniť napätie z chrbtových svalov. A obrázok "Lietajúca veľryba" zlepšuje pohyblivosť hrudnej chrbtice ".

Spomeňte si na základnú terminológiu akroyoga. "V tejto praxi sú tri prvky:" základňa "(základňa) - osoba, ktorá je na podlahe a vytvára základ pre svojho partnera, "leták" (flyer) - osoba vykonávajúca asanáciu vo vzduchu a poistenie (pozorovateľ) - je vedľa odborníkov a zabezpečuje bezpečnosť procesu, "hovorí Natalia Doiniková.

Ako vytvoriť lekciu

* Zahrejte pred tréningom. Vyberte akékoľvek aktívne zahrievanie, od kĺbovej gymnastiky až po komplex Surya namaskar.

* Zostaňte v každom tvare pohodlne.

* Vykonajte tvary pokojným tempom. Akroyoga nemá rád spěch: zabráni partnerom nájsť a udržať rovnováhu.

* Počúvajte navzájom. Vykonajte novú položku iba po tom, čo je každý z vás pripravený.

Zbavte si týchto nových asáanov, nezabudnite na základné princípy prispôsobenia postoja: prenos hmotnosti cez kostru, rovnováhu a spoločnú prácu s partnerom (podrobnejšie si prečítajte tu).

Je to dôležité! Vo všetkých týchto ustanoveniach (s výnimkou "tabuliek") budete určite potrebovať poistenie, najmä ak ich vykonávate po prvýkrát. "Zaistenie" počas vykonávania prvku je čo najbližšie k "letáku", bez dotyku, vedľa jeho panvy a v prípade straty rovnováhy mu pomáha obnoviť alebo jemne znížiť "leták" na zem.