5 kozmetických výrobkov v každej kuchyni

Sóda, mlieko, ocot, čierny chlieb a maslo sú päť kozmetických výrobkov, ktoré nájdete v každom dome. Nie sú tak obľúbené u domácich milovníkov kozmetiky ako rovnaký čaj, soľ alebo káva, ale nie menej efektívne. Vyskúšajte to a uvidíte sami!

Krása číslo 1: Sóda na pečenie

Časovo testovaný liek na mastnú problémovú pokožku, ktorý používajú naše babičky a matky. "Účinok sódy je rôzny," hovorí Olga Zakharová, dermatológ kozmetológ "Kliník pre rodinu". - Najprv je to jemné odmasťovacie a exfoliačné činidlo. Sóda čistí pokožku dobre, zabraňuje ucpávaniu mazových žliaz a chráni pred akné. " Naneste ho na odstránenie kukurice, pridanie do kúpeľa na nohy. Buďte opatrní pri používaní sódy na starostlivosť o vlasovú pokožku: z častého použitia môže byť kučierka načervenalá.

Anti-akné a mastné ošetrenie pokožky hlavy a tváre

Prášok čistý, suchá koža so sódou. Po 2-3 minútach umyte tvár studenou vodou. Môžete tiež vyčistiť pokožku 5-10% roztokom sódy. Na tento účel rozpustite 2,5-5 lyžičky. sóda v pohári teplej vody. Tento recept môže byť zaznamenaný a majitelia pihy: roztok sódy odfarbuje pigmentáciu. Na utieranie pokožky hlavy vhodný 2% roztok sódy (1 lyžica na pohár vody). Procedúry sódy sa môžu vykonávať dvakrát denne (pre pokožku hlavy - raz denne).

Kúpeľ pre nohy proti kukurici

Rozpustite 1 polievkovú lyžičku. l. sódy v 2 litroch teplej vody. Vezmite si kúpeľ na nohy na 10 minút. Ak chcete zmäknúť staré kukurice, budete musieť opakovať postup niekoľkokrát. Po kúpe vysušte nohy uterákom, pemzte miesto s nadržkou pokožkou a naneste zmäkčujúci krém. Na zvýšenie efektu môžete nosiť froté ponožky (najlepšie v noci).

Krása číslo výrobku 2: mlieko

Podľa starobylých rukopisov bola kozmetika s mliekom vysoko hodnotená samotnou Kleopatrou. Aj naši súčasníci ju milujú. V rovnakej Cindy Crawfordovej, vždy po ruke fľaša vlastného mlieka. "Proteíny obsiahnuté v mlieku majú skutočne priaznivý účinok na pokožku," potvrdzuje Olga Zakharova. - Živia a zvlhčujú, obnovujú epidermis a stimulujú syntézu kolagénu. Srvátka má tiež antimikrobiálny účinok vďaka enzýmom, ako je lyzozým a laktoferín. " Mlieko je tradičný produkt na bielenie pokožky. Pomáha pri lúpaní. Jednoducho zrieďte výrobok vriacou vodou (1: 1) a umyte sa ráno.

Lotion cindy crawford

Mixte tukové mlieko s minerálnou vodou v pomere 1: 1. Naplňte sprejovú fľašu výsledným roztokom. Pokožku naneste často, ak je suchá a dehydratovaná.

Toaletná voda proti pigmentácii

Vezmite 100 ml plnotučného mlieka, šťavu z polovice citróna, 15 ml vodky a 10 g cukru. Mlieko, citrónová šťava a varená vodka. Keď odstránite penu, pridajte cukor a dobre premiešajte. Utrite tvár popoludní predtým, ako ísť von. Zvyšky uchovávajte v chladničke.