Ako budovať vzťah s matkou v právnom poriadku: zadávame našu "druhú matku"

Pre rodinné šťastie je dôležité nielen nájsť vhodného partnera, ale aj zlepšiť vzťahy s hlavnou ženou v jeho živote - jeho matkou. A tchyna je zriedka nadšená skutočnosťou, že jej "chlapec bol odňatý nejakou dievčaťou"! Ako vydržať ťažkú ​​povahu "druhej matky" bez vyhlásenia vojny? Rozumieme spolu s psychológiou.

Nie je žiadnym tajomstvom, že najsilnejšie rodinné bitky sa dejú presne medzi svokrou a snarou. "Zvyčajne je pre tchýň jednoduchšie vziať sochora do rodiny. Pre ňu to znamená, že sa objaví iný človek v dome, a to je dobré. A svokra má tendenciu zostať hlavnou ženou v živote svojho syna, a preto vníma svoju snachu skôr ako súpera, "vysvetľuje psychológ. Yana Leikina.

To však neznamená, že sa musíte pripojiť k tejto hre, ponáhľať sa, aby ste získali svoje milované od matky. Pamätajte: teraz táto žena je dôležitým členom vašej rodiny, s ktorou musíte počítať. Mimochodom, nie je divu, že samotné slovo "svokra" znamená "celú krv", teda hlavu rodiny.

A aby sa uľahčila hľadanie spoločného jazyka s "druhou mamičkou", pozrite sa na ňu podrobnejšie, určite jej psychologické vlastnosti a rozhodnite, aký typ žien patrí a čo od vás chce.

"Tiransha"

Psychoanalytici nazývajú tento typ ženy "falešnou mámou" a ľudia hovoria, že "muž v sukni" a nie je ťažké uhádnuť prečo. Takáto svokra je zvyknutá spoliehať sa len na seba. Ona sa zaobchádza s rodinnými príslušníkmi ako s malými hlúpymi deťmi - prikazuje, číta moralizujúce a snažia sa svojim názorom nútiť. No akékoľvek reakcie agresie alebo kritiky na ňu pôsobí ako červený had na býku.

Čo robiť

Dištancujú. Ako poraduje Yana Leykina, prvou vecou, ​​ktorú treba urobiť, je okamžitý odklon od takej tchyne a minimalizácia komunikácie. "Nemali by ste tráviť dlhé prázdniny alebo dovolenky na návštevu," odporúča špecialista.

Staňte sa svojim. "Títo ľudia majú jasné oddelenie medzi" svojimi "a" cudzími ", hovorí expert. "Vašou úlohou je urobiť všetko pre to, aby tvoja svätá vezme vás do radov svojich blízkych." Ako poznamenáva Yana Leikina, je ľahké sa blížiť k tyranom, ak zistíte napríklad spoločného "nepriateľa".

Zoberte postavenie dieťaťa. V žiadnom prípade by táto žena nemala dokázať jej právo alebo otvorene sa brániť. Naopak predstierajte, že je to malá dievčina, ktorá sa obdivujúco pozerá do "druhej matky" v očiach. No, za ňou robí všetko vlastným spôsobom.

Nájdite zamestnanie tchyni. Zaznamenajte tyrana na zahraničnom kurze alebo v kruhu severskej chôdze. Čím viac je zaneprázdnená, tým ťažšie bude lezenie do života niekoho iného.

"Slepica"

V zásade sliepka je ten istý tyran, len to trápi mladých manželov nie násilím, ale hypertratégiou. Taká svokra tohto druhu sa bude neustále obávať, či si dobre živíte svojho syna, či je dostatočne teplý a či vo všeobecnosti bude žiť vo vašej spálni tak, aby ste nestratili nič dôležité? S príchodom vnukov bude sliepka ešte aktívnejšia, pretože ju chce toľko, že ju potrebuje!

Čo robiť

Stlačte škoda. "Taká tchyna by mala byť schopná pochopiť, že vyhral, ​​je skutočne lepšia ako vy, a preto by mala ukázať vašu zhovievavosť," poznamenáva Yana Leikina. Priznajme napríklad, že varí borsch lepšie ako ty a so slzami v tvojich očiach, žiadajú vás, aby ste naučili, aby ste urobili to isté, a nie že "Vasya pôjde do druhého".

Požiadajte o pomoc. Denne vyplňte tchúru s malými žiadosťami a pochôdzkami. Unavená z toho, ona sama chce utiecť, aby našla aspoň nejaký čas pre seba.

Nájdite objekt pre lásku. Ako zdôrazňuje Yana Leykina, v sliepkach je tona neviazanej lásky, čo znamená, že stojí za to nájsť objekt, na ktorý by ju mohli riadiť. "Zaregistrujte si ho na zoznamu alebo nahodte šteniatko, napríklad," hovorí expert.