Svetlana Abu-Hardan: "Belly dance pomáha s tehotenstvom"

Belly dance nie je náhodou vždy spoločníkom múdrych východných žien. Tanečné brucho po tisíce rokov je veľkou pomocou pri nosení dieťaťa a príprave na pôrod.

Triedy zaťažujú svalové skupiny, ktoré nie sú zapojené do každodenného života, ale sú nevyhnutné pre nosenie a pôrod. Jeden z mojich študentov si nemohol predstaviť dieťa už osem rokov, ale po ročnom štúdiu orientálneho tanca otehotnie. A to je len jeden z mnohých prípadov, keď Bellydance pomohla pripraviť sa na tehotenstvo.

Tehotenstvo a brušné tance

Chytanie sa tancem sa môžete vyhnúť kŕčovým žilám - bežnej chorobe očakávaných matiek. Schopnosť striedať napätie a relaxáciu a nasmerovať energiu správnym smerom je veľmi dôležitá pri narodení dieťaťa do sveta. Tanečné bruško výrazne znižuje nepohodlie v panvovej oblasti v posledných fázach tehotenstva, kedy sa väzy uvoľňujú, čo umožňuje mierne rozptýlenie panvových kostí, ako aj počas pôrodu. Tanec zvyšuje krvný obeh v oblasti pohlavných orgánov a trénuje svaly, ktoré nastavujú boky do pohybu. Ide o vnútornú masáž orgánov v bruchu.

Nie som len učiteľom najviac ženského tanca, ale aj matkou. Z mojej vlastnej skúsenosti môžem povedať, že pod dohľadom lekára a skúseného učiteľa môže každá žena urobiť Bellydance počas tehotenstva. Iba toto by malo byť individuálne lekcie, pre ktoré si učiteľ zvolí šetriaci systém cvičení. Vyberajú sa s prihliadnutím na charakteristiky kurzu a trvanie tehotenstva, aby sa predišlo preťaženiu. Akékoľvek pretrepávanie, tlačenie, nárazové a abdominálne ostré pohyby by sa mali odstrániť, zatiaľ čo obohatenie tanca s pohybmi bokov, rúk a krku. Môžete pracovať viac chrbtových svalov, ktoré nesú hlavnú záťaž, pretože trvanie tehotenstva stúpa.

Nech sa každá žena raduje a užíva si tehotenstvo, zvyšuje náladu v týchto krásnych mesiacoch s pomocou pozitívnej a dobrej energie, ktorej zdrojom je brušné tance. Po pôrode pomáha Bellydance žene, aby sa rýchlo vrátila k svojej bývalej fyzickej forme: znížiť pás a brucho, aby poskytla dobrý tvar prsníka.

Sledujte Belly Dancing online s Natáliou Abu-Hardan