Merač kvality živých potravín

Majiteľ mačky je istý, že vie, ako sa chrániť pred nekvalitnými výrobkami: šelma sa nedotkne stajovej klobásy alebo jogurtu plneného chemikáliami. Skutočne stojí za to dôverovať odbornosti mačiek?

«"Moja mačka miluje chladené mäso a vždy ho rozlíši od rozmrazeného mäsa," tvrdí moja priateľka Elena. "Ak odmietne kúsok, potom som odvážne dospel k záveru, že som bol v obchode podvedený."

Ďalšia kamarátka, Olga, sa tiež spolieha na svoju mačku, Hera, v zmysle sviežosti a prirodzenosti výrobkov: "Myslím, že cíti nový kus alebo pokazený. Keďže na začiatku čuchne mäso, olizuje a len potom rozhodne, či jesť alebo nie. Raz matka priniesla domov balenie tvarohu. Okamžite jedie dedinu, ale ten ten nejedol. "

A existuje veľa takýchto príkladov. Opýtajte sa žiadneho majiteľa mačiek - takmer každý sa ponáhľa, aby sa ubezpečil, že jeho domáce zviera je dobre zvládnuté v kvalite potravín. Nemám mačky doma, okrem prírody som tvrdohlavý skeptik. Preto som šiel na odborníkov: stojí za to, alebo nie, aby som vážne analyzoval chvost?

Vedúci výskumník oddelenia zoológie stavovcov na biologickej fakulte moskovskej štátnej univerzity Michail Goltsman, ktorému tieto príbehy odovzdávam, trochu otriasol mojím skepticizmom. Povedal, že mačky môžu byť naozaj považované za expertov na mäso, ale do istej miery.

Faktom je, že majú lepšie receptory s horkou chuťou ako ľudia. Plus, analyzátor chuti mačiek je podporovaný dobre vyvinutým analyzátorom zápachu. Z tohto dôvodu efektívnejšie rozlišujú kvalitu tukov a bielkovín v mäse. Okrem toho sú mačky citlivé na prísady v potravinách - od korenín po farbivá - a nemajú naozaj rád, "hovorí Holtzman.

"Ale tieto zložky nie sú nevyhnutne škodlivé pre ľudí," povedal zoolog. "A ak mačka odmieta kuracie mäso, to neznamená, že vták je zle - len to mačka nemôže páčiť kvôli svojim individuálnym preferenciám."

A tu sa mačky nelíšia od nás. Ich jedlá majú rád a nepáči sa, nie sú postavené na tom, čo je dobré a zlé, ale skôr na osobných skúsenostiach a obvyklom stravovaní. To znamená, že ak kŕmite zviera z detstva, napríklad grilovanie, je pravdepodobné, že aj v dospelosti bude obdivovať grilovanie. A ak ho zvyknete na foie gras, neváhajte: kebab bude rozhodne odmietnutý.

Navyše, Michail Holtzman konštatuje, že mačky majú omnoho menej chuťovej kapacity ako ľudia: máme asi 20-krát viac chuťových pohárov. Navyše sladké receptory nefungujú u mačiek, takže je zbytočné testovať s mačkou napríklad, čo je viac cukru alebo mlieka v priemyselnom jogurte.

Biológ a ekológ Vladimir Ryaguzov neodporúča spoliehať sa na chuť mačacej rodiny. Ryaguzov, podľa vlastnej definície, vyrastal medzi mačkami a má obrovskú skúsenosť s ich pozorovaním. Je zvláštne počuť, že tieto zvieratá sú lepšie v mäse. Mačky sú predátory. V prírode sa dravci zaoberajú "ustajnením", to znamená, že často jedia staré alebo choré zvieratá, ako mäso, o ktorom by mala hygienicko-epidemiologická stanica pochybnosti.

"Lion zdvihol antilopu, jedol, ale nejedol všetko," vysvetľuje Ryaguzov. - Zbytky mäsa, ktoré ležalo v prachu pod slnkom Afriky, jedie len druhý deň. Žiadna chladnička. Môže sa toto mäso považovať za čerstvé? "

"Možno to nie sú mačky, ale majitelia?" Myslela som si. Naozaj neveríme našim inštinktom, takže sa spoliehame na zviera, ktoré sa zdá, že ich zatiaľ neztratilo.

"Všetci sme vo väčšej alebo menšej miere stratili schopnosť počúvať naše telo," hovorí klinická psychológka a psychoanalytik Elena Kadyrová. - Jeme, aby sme cítili teplo, lásku, potešili sa, to znamená dostať chýbajúce emócie. Sedíme pri stole, pretože je čas na obed alebo preto, že nevieme komunikovať a prijímať hostí iným spôsobom. "

Po zabudnutí na pochopenie vlastných potrieb hľadáme pomoc od domácich miláčikov: koniec koncov jedia len vtedy, keď chcú, a to, čo sa im naozaj páči. "Tento prístup je typický pre tých, ktorí hlboko nevedia, že sa môžu postarať o seba," povedala psychologka Elena Certified Marchevskaya v Európskom združení psychologického poradenstva. "A preto sa časť starostlivosti o stravu dôveruje tomu, kto je podľa jeho názoru lepšie informovaný."

Ako však zdôrazňuje Elena Kadyrová, zvážte: zvieratá počúvajú potreby svojho tela, nie naše.

Potom som si spomenula radikálnych vegetariánov, ktorí prenášajú svoje domáce zvieratá na chudé stravovanie. Podľa môjho názoru je spoliehanie sa na mačku z hľadiska kvality potravín rovnakým extrémom. Možno, konečne, ponecháme sami i šelmu slobodu veriť našim inštinktom? Potom nebudete musieť vyskúšať klobásu na svojom obľúbenom Murzikovi - keď ste sa na to pozreli, jednoducho to nebudete kupovať.