6 príznakov menopauzy, ktoré môžu byť príznakmi závažných ochorení

Po dosiahnutí určitého veku v prílivoch, nočných poteniach a výkyvoch nálady je ľahké rozpoznať príznaky blížiacej sa menopauzy. Medzitým to nie je vždy prípad: takéto stavy môžu byť príznakmi závažných ochorení. Kedy by sa mala chrániť?

1. Menštruačný cyklus sa zmenil

Stratený menštruačný cyklus - jeden z príznakov blížiaceho sa perimenopauzy (prechod z plodného veku do obdobia, kedy rozmnožujúca funkcia zomrie). Porušenia sa môžu týkať frekvencie a trvania menštruácie, ako aj súvisiacich pocitov (napríklad zvýšená bolesť).

Znak alarmu: stojí za to strážiť, či krvácanie je príliš ťažké, menštruácia sa vyskytuje častejšie ako raz za 3 týždne alebo dostanete krv po sexe. Neodkladajte návštevu lekárovi: to všetko môže byť znakom gynekologických ochorení - fibroidov, polypov alebo dokonca rakoviny krčka maternice.

2. Máte horúce záblesky a trpíte potenie v noci.

Tieto a ďalšie príznaky zhoršenej termoregulácie sa pozorujú u 80% žien, ktoré dosiahli vek perimenopauzy. Sú to kvôli tomu, že poruchy produkcie estrogénu narúšajú naše telo, aby normálne nastavili teplotu.

Znak alarmu: nadmerné potenie a pocity tepla môžu tiež signalizovať prítomnosť hyperterózy, narušenej produkcie hormónov štítnej žľazy. Ďalšie príznaky takéhoto zlyhania v tele - vypadávanie vlasov, prírastok alebo strata hmotnosti bez zjavného dôvodu, nepravidelný cyklus. Lekár a séria testov, ktoré mu predpísali, vám to pomôžu podrobnejšie porozumieť.

3. Stratili ste vlasy

Zníženie produkcie estrogénu u mnohých žien zvyšuje proces vypadávania vlasov. Vo vysokorizikovej oblasti majú tí, ktorí majú genetickú predispozíciu k plešatosti.

Znak alarmu: Ako už bolo uvedené, rýchlo zjemňujúca hlava vlasov môže byť znakom problémov so štítnou žľazou. Preto, ak okrem hojnosti vlasov na hrebeň, vankúš, v odtoku kúpeľne, tiež si všimnete nezvyčajných výkyvov hmotnosti a zvýšenú únavu, nebuďte leniví, keď navštívite lekára.