Baskakov Vladimir

Dlho na tebe bol smrťou. A keď hovorí: "Smrť je záležitosť môjho celého života," zjavne to nie je žart. Baskakov je jedným z najväčších domácich odborníkov v oblasti telesnej psychológie, ale celosvetová sláva mu priniesla vlastnú metódu - toatoterapiu.

(doslovne - "smrť") - autorovu techniku ​​Baskakov, ktorá je v mnohých krajinách sveta veľmi žiadaná, preto v Rusku samotný autor nie je často. "Poradím len v stredu. Prečo? Pretože len v stredu som v Moskve, "usmieva sa Vladimír.

Napriek veľmi skromnému zoznamu klientov, Baskakov je priamo nútený venovať len malú časť svojho profesionálneho času, pretože existuje veľa ďalších problémov: Inštitút tanaterapie, ktorý vytvoril v roku 2001, je výcvik pre svojich nasledovníkov. Okrem toho, Baskakov, ktorý je hlavným špecialistom v oblasti (TOP), riadi ruskú asociáciu fyzických psychoterapeutov (RAPP), pravidelne pôsobí ako organizátor mnohých seminárov a konferencií a vedie dlhodobé biosyntézy a vzdelávacie programy.

"Smrť, rovnako ako akákoľvek činnosť, si vyžaduje zručnosť," napísal Florensky. Baskakov rozvíja túto myšlienku a argumentuje tým, že táto zručnosť pomáha zmysel života ako nič iného. Spánok, orgazmus, dokončenie akéhokoľvek podnikania (dokonca aj známy termín), hlboké uvoľnenie - všetky tieto stavy sú založené na tom istom mechanizme ako smrť. Ak sa chcete dozvedieť, ako ovládať tento mechanizmus, zbaviť sa strachu zo smrti, a teda strachu zo života - to sú hlavné ciele paradajkovej terapie.

Počas svojich detských rokov Vladimír Jurijevič strávil v Kaliningrade (predtým Koenigsberg), meste, ktoré v histórii zaznamenalo veľa krutosti a zničenia. "Kaliningrad je zvláštne miesto. V minulosti bola veľa smrti. Možno moja láska k smrti začala, keď som nebol ani päť. V tom čase som už podvedome vnímala, že smrť bola od prírody úplne prirodzená a nevyhnutná, aj keď som to nemohla vysvetliť, "hovorí Baskakov.

Po absolvovaní odboru psychológie Moskva na Štátnej univerzite bol Vladimir pridelený do flotily, kde pracoval ako submariner a personálny psychológ v záchrannom tíme. Táto skupina mala tiché meno "samovražední atentátnici": lode sa potopili, prežili námorníci a potom s nimi pracujú psychológovia. "Títo námorníci, rovnako ako všetci ostatní ľudia, sa viac obávali smrti ako čokoľvek iného. Postupne som ich pomocou špeciálnych techník priviedol k tomu, že sa znovu a znovu ponorili do procesu "umierania". Iba už vedome a pod mojím vedením. A pomohlo im, aby sa nebáli. Možno to bolo potom, keď sa začali vytvárať prvé obrysy tanoterapie. "

Po flotile pokračoval Baskakov v štúdiu s európskymi psychológmi. V tom istom období sa najprv stretol s telesnou terapiou, ktorá sa už dlhé roky stala jeho hlavnou špecializáciou. Vzdelávacie výlety do zahraničia sa zlepšili a paralelne s nimi sa formovala aj metóda autora Baskakovova - rovnaká anato-terapia, ktorá prirodzene zahŕňala niektoré z techník TOP.

Vo veku 53 rokov Vladimir Yuryevich vyzerá maximálne 40 - robustný, napnutý, s veľkolepým ložiskom. "Vidíte, čím viac sa človek zaobchádza so smrťou, tým zaujímavejší a zmysluplnejší je jeho život. A podľa toho dlhšie. Pomocou toatoterapie možno vyriešiť nielen psychologické problémy súvisiace s správaním, komunikáciou alebo realizáciou túžob; k lepšiemu, môžete sa meniť aj externe. Hoci to závisí od prípadu. "

Veľmi často Baskakov musí odpovedať na otázku, či je v riziku, že stratí jedného zo svojich klientov v doslovnom zmysle slova. Vzhľadom na skutočnosť, že počas zasadnutia tanatoterapie osoba fyzicky zažije počiatočné štádiá smrti: končatiny ochladia, srdce spomaľuje rytmus a niektorí ľudia vypínajú svoje vedomie. Vladimir Yuryevich vždy reaguje na tieto obavy so svojim zmyslom pre humor: "Počas takmer 20 rokov tanatoterapie nebol žiadny klient počas zasadnutí zranený a určite nebol mŕtvy. Ale väčšina z nich sa nakoniec naučila žiť. "

Pozrite si video: Vladimir Baskakov 216 l 19. Tallinna Suusamaraton 2017 - 40 KM (November 2019).