"Dobré jedlo." Waldorf Salad

Zeleninový šalát s jablkami, hroznom a vlašskými orechmi vynašiel šéfkuchár reštaurácie Waldorf Astoria v New Yorku. Za elegantným názvom sa nachádza jeden z najjednoduchších a najzdravších javov varenia.

V ruských menu to jednoducho nehovoria "Waldorf", "Waldorf", alebo dokonca, z nejakého dôvodu, "Voldery". Recept je tiež voľne interpretovaný, ale tento šalát toleruje takmer všetko: s stonkovým zelerom alebo s koreňom, hrubo nakrájaným alebo strúhaným, hrozno alebo sušené brusnice - vždy chutné. Jediná vec, ktorú nepáči, je zakúpená majonéza: no, nikto to nemá rád. Roman Suvorov používa prirodzene. Dve plné polievkové lyžice z dvoch polievkových lyžíc smotany a všetci spolu zraziť - to je omáčka "Waldorf". Zeler, ktorý sme použili, stál.

V románe sa uskutočnili dve verzie šalátu: klasická vegetariánska - s hroznom, a tak zima - s duseným morčacím kameňom, nakrájaným na veľké ploché plátky. A tu som napríklad urobil niečo nesprávne: Pečieme morku a rozrežime ju na tenké slamky, aby bolo lepšie nasiaknuté omáčkou a nebral som stopkovitý zeler, ale koreň. Ukázalo sa však, že nie je veľmi elegantné, ale tiež veľmi nič. Takmer jediný spôsob, ako kŕmiť rodinu ďaleko od ideálov surového jedla surového zeleru.

Mimochodom, namiesto hrozna v klasickom Waldorfovom šaláte môžete dať sušené čerešne - to je tá, ktorá vstupuje do kanonického receptu. Zlá vec je, že väčšina čerešní, ktoré predávame pod rúškom sušeného, ​​je skutočne kandizovaná.

Klasický šalát Waldorf

Pre 3 dávky:

Celerová stopka - 240 g

Jablká zelené - 240 g

Tmavé hrozno - 240 g

Orechy vlašské orechy - 75 g

Domáca majonéza - 80 g

Krém 33% - 70 g

- Vyčistite zeler (odstráňte tvrdé časti) a nakrájajte kombajn na kusy strednej veľkosti. Bez kombinácie - použite nôž alebo veľké strúhadlo.

- V miske mix celeru, nakrájané na polovicu tmavého bezsemenného hrozna, nakrájané vlašské orechy, tenké plátky jabĺk.

- Zhotovenie obväzu: zmiešajte v miske približne rovnaké množstvo šľahačky a domácej majonézy. Miešajte jemne, aby sa krém neposadil.

- Naplňte omáčku. Šalát položíme na taniere.

Turecký Waldorfový šalát

Pre 3 dávky:

Rovnaké + 300 g duseného morčacieho mäsa.

Marináda pre morčacie

Bioyogurt - 125 g

Cilantro - 1 zväzok

Cesnakový rezačka

Soľ, korenie na chuť

- Marinovať morku. Aby ste to urobili, nakrájajte na veľké ploché kusy mäsa, rozložené na tanieri. Rozdrviť niekoľko vetvy čerstvého koriandra (koriandro) s rovnou stranou noža, hrubo kotúč. Rozdrviť cesnak na polovicu s rovnou stranou noža a nakrájajte. Posypte morčacie mäso s koriandrom a cesnakom, ochutnajte soľou, korením a nalejte jogurt. Všetko premiešajte a nechajte marinovať 15-20 minút.

- Varenie morky v dvojlôžkovom kotli.

- V miske premiešajte všetky zložky šalátu. Celer rezanie ostrých rezov, dostatočne veľký, drží nôž pod uhlom 45 stupňov. Kuracie varené v dvojitom kotli sme nakrájali na malé ploché kusy (znova držte nôž 45 stupňov). Jadro odstraňujeme z jablka a nakrájame na tenké malé plátky. Vlašské orechy sa rozpadli, ale nie jemne.

- Šalát oblieknite omáčkou a premiešajte. Vyzdobíme polovicami orechov alebo hrozno.

Všetky recepty na "Dobré jedlo" sú tu.