Šport a alkohol: ako kombinovať fitness a novorodencov

December, mesiac novoročných firemných podujatí, je na prahu. Je možné ísť na cvičenie alebo šport a alkohol v žiadnom prípade kompatibilný druhý deň po nápojoch? Opýtajte sa odborníkov.

V predvečer novoročných firemných strán je otázka kombinácie športu a alkoholu akútna. Ak odmietnete prvú, číslo bude "urazené", druhá - kolegovia. Moderovanie pomôže to vyriešiť. A v športe a "v alkohole".

Šport a alkohol: školenie pred firmou

V situácii, keď je strana naplánovaná na blízku budúcnosť (dnes alebo zajtra), najlepšou možnosťou je ušetriť si tréning. "Len preto, že intenzívny tréning v predvečer alebo v deň firemnej strany môže spôsobiť nadmernú prácu, nebudete mať silu pobaviť sa," hovorí Ekaterina Soboleva, riaditeľ športového klubu Zupre.

Kardio záťaž (dokonca aj mierne) môže značne zničiť vašu dovolenku: unavené telo je veľmi náchylné na alkohol, čo znamená, že sa budete opiť rýchlejšie. "Ak nie ste pripravení na tento deň úplne opustiť fitnes, lepšiu prax jogy, pilates alebo strečink. Ideálne - ak medzi tréningom a skupinou bude obdobie 6-8 hodín. Počas tejto doby bude mať telo čas na zotavenie, "hovorí Ekaterina Soboleva.

Šport a alkohol: školenie po firemnej párty

Domnievam sa, že situácia je mnohým známa: po práci sme prežili "len sklo" s kolegami a stále sme chodili do fitness klubu. Dúfam, že z tohto športu nikto neočakáva veľký úžitok. "Alkohol spôsobuje dehydratáciu, zhoršuje vytrvalosť a koordináciu. Vycvičenie v takýchto podmienkach je nemožné a jednoducho nebezpečné, "vysvetľuje Elena Darková, fitness tréner centra pre rozvoj rodiny "GROWTH". Takže opitý klient, personál fitness klubu bude jednoducho poslaný domov. Ale ten, kto pije jednu alebo dve poháre vína, môže mať povolené cvičenie.

Najmenej dve hodiny by mali prechádzať z večere do tréningu: počas tohto času sa množstvo alkoholu v krvi zníži a občerstvenie bude mať čas na trávenie. Nielen ľahké občerstvenie, ale naozaj prejedať? Teraz pridajte ďalšiu hodinu.

"Je nemožné trénovať úplne s plným žalúdkom," hovorí Ekaterina Soboleva. Obmedzte sa na jednoduchý tréning v kardiológii: po pol hodinu v tichom tempe stlačte pedále bicykla alebo choďte na bežecký pás. Ak máte silný tréning, urobte to s malými závažiami a opakujte viac. "

Také aeróbne zaťaženie pomôže odstrániť toxíny skôr: opustí telo spolu s potom. "Nezabudnite piť vodu počas cvičenia. To ochráni pred dehydratáciou, "hovorí Elena Darková.

Návšteva bazénu po užití alkoholu určite stojí za to odmietnuť. "Teploty, fyzická námaha a účinky alkoholu vážne ovplyvňujú funkciu srdca," hovorí Ilya Susarev, inštruktor bazénu fitnes klubu "TERRASPORT Copernicus". "Kombinácia týchto faktorov je smrteľná v doslovnom zmysle slova."

Cvičenie a kocovina

Ak ste šli na večierok, je lepšie zabudnúť na intenzívnu fyzickú námahu na druhý deň: atletická námaha len zhorší kocovinu. "Ak sa cítite dobre, môžete si ľahko vyskúšať kardio, vyskúšať si s Pilates alebo flexi tela. Dýchacie cvičenia uľahčia indispozíciu, "hovorí Elena Darková. Hlavná vec - žiadne náhle pohyby a preťaženia. Najlepšie trvanie tréningu v tomto prípade je 30-35 minút.

Ďalšia vec, ak na večierku ste šli s tancom, a ráno trpíte svalovou bolesťou. "Akékoľvek aktivity súvisiace s napínaním, ako napríklad jóga, pomôžu tu. Mimochodom, uľahčí bolesť v nohách, ktoré trpia tancem v nepríjemnej a úzkej obuvi, "vysvetľuje Ekaterina Soboleva.

Ďalšou dobrú možnosť je navštíviť bazén. "Plávajte asi pol hodiny, striedajte medzi stredným a pomalým tempom," radí Ilya Susarev. "Dokončite cvičenie, plávanie pomalým tempom, to pomôže svalom relaxovať."

Môžete si dovoliť plný tréning iba dva dni po večierku: dajte svojmu telu úplné zotavenie.

Chcete urobiť fitness doma online?

V našej fitness fideoteke nájdete kurzy rôznych druhov fitness.

Pozrite si video: The unique connection (Január 2020).