Boot Camp: výkonný tréning celého tela (PHOTO)

Mnoho tréningov vám umožní schudnúť a posilniť svaly. Ďalšou otázkou je, ako rýchlo sa to stane. Koncipovaná expresná príprava na pláž? Vyberte triedy boot camp - kruhové outdoor tréning, ktorý kombinuje silu a kardio. Ukážeme, ako vykonať jednu z týchto tried nezávisle.

"Boot Camp" sa často prekladá ako "tréningový tábor začiatočníkov". A z dobrého dôvodu. Tieto triedy sú založené na princípoch výcviku amerických rekrutov a sú kombináciou squatov, kolotočov, berpisov a iných "radostí" vojenského života. "Nezamieňajte batožinový tábor s krížom," varuje Igor Teleshev, osobný tréner, manažér telocvičnej siete klubu FitFashion. - V prvom z nich neexistuje konkurenčný prvok charakteristický pre druhú. Okrem toho si krížové prispôsobenie vyžaduje určitý inventár a je dosť traumatizujúce, zatiaľ čo batožinový tábor je bezpečnejší a umožňuje výcvik iba s vlastnou telesnou hmotnosťou. "

Súčasne boot tábor je veľmi efektívny pri strate hmotnosti. "Kombinácia kardiologických a výkonových záťaží, ako aj viacnásobný opakujúci sa režim prevádzky, ktorý sa používa pri tréningu, nevedie k zvýšeniu svalovej hmoty, ale je zameraný na maximálne spaľovanie kalórií," dodáva Edward Kanevsky, osobný tréner, CCM za nevyriešený stav, šampión Moskvy-2013.

Preto je tábor vhodný pre tých, ktorí sa snažia nájsť napnutú siluetu, ale zároveň nechcú pumpovať. "A tiež pre tých, ktorí potrebujú vyvinúť vytrvalosť a posilniť takmer všetky svalové skupiny súčasne, pretože v cvičení fungujú svaly dolnej a hornej časti tela," vysvetľuje Igor Teleshev.

Plus boot camp - cvičenie na ulici, ktoré tiež urýchľuje úbytok na váhe. "Oxidačný proces priamo súvisí s množstvom kyslíka, ktorý sa naňho vyčerpá," pripomína Anna Korobkina, špecialista na výživu v Metabolic Coaching Nutrition Centre. - Čím lepšia je krv nasýtenou kyslíkom, tým viac tuku je oxidovaný a tým intenzívnejšie horí. Preto je pre chudnutie najlepšie trénovať na ulici, ale len od cesty. V opačnom prípade nebude vaše telo nasýtený kyslíkom, ale toxíny, ktoré vdychujete znečisteným vzduchom. "

Zrýchlenie procesu chudnutia pomôže a správna výživa po cvičení. "Hlavnou vecou je uzavrieť" anabolické okno "do 20-30 minút po hodine," hovorí Anna Korobkina. "Proteíny a sacharidy konzumované počas tohto obdobia budú pokračovať v obnovení glykogénu a svalov a čím skôr pomôžeme telu, tým rýchlejšie začne spaľovanie tuku."

Ako vytvoriť tréning

* Zapojte sa 4-5 krát týždenne, "Tento cvičebný režim vám umožní rýchlejšiu distribúciu tukových vkladov a ponechať čas na obnovu svalov," hovorí Olga Blokhina, fitnes model, šampión Arnold Classic Amateur-2014, štvornásobný a absolútny moskovský šampión v kategórii "Bikini", majster Olympia a autor tohto komplexu.

Vytvorte cvičenie na kruhovom základe: postupujte ďalej 20 opakovaní každého cvičenia, potom odpočívajte minútu a urobte ďalšiu 2 prístupov.

* Snažte sa vykonávať cvičenia rýchlo, ale postupujte podľa tejto techniky.

Ak chcete dokončiť komplexný ďalší inventár, ktorý nepotrebujete.