Krása z východu

Východná medicína nemá zdieľanie vonkajšej a duchovnej krásy človeka: mať dobrú pleť, musíte byť priateľská a veselá a aby ste nezanechali vlasy - aby ste prestali byť naštvaní. Pýtal som sa pánov, aké je tajomstvo krásy.

Zhigmit Sangain, doktor Naran tibetskej medicíny:

"Hlavnou podmienkou krásy je normálne trávenie"

Podľa tibetskej medicíny je základom zdravia zachovanie rovnováhy troch princípov: žlč, sliz a vietor. Pre západníka to znie ako nezmysel, ale to môže byť povedané inak: všetky orgány tvoria jediný systém, a ak človek ochorie, druhý chorý. Okrem toho je fyzické a duševné zdravie neoddeliteľné. To je dôvod, prečo kozmetológovia, ktorí vykonávajú iba vonkajšie manipulácie, ako je čistenie tváre, sú nesprávne (pozri "Najlepšie letné procedúry"). V každom prípade musíte zistiť: prečo osoba vo veku 30 rokov vyzerá ako 50? Prečo mladý muž má vypadávajúce vlasy? Prečo je dospelá žena trpiaci mladistvom akné?

V tibetskej medicíne sú pečeň a žlť zodpovedné za farbu a rovinnosť kože, ktorej jedna z funkcií je "zmena farby". Každý vie, ako zlé pacientky s pečeňou vyzerajú - slabá pleť, pigmentové škvrny. Je to zdravie pečene - kľúč k dobrému prívodu krvi do pokožky a jej regenerácii. Zdravá pečeň, podľa poradia, závisí od žlčníka, žalúdka, sleziny. Ak nemáte zápal kože a pavúky po dlhú dobu, nie je žiadna sčervenanie, matné vlasy - musíte upraviť trávenie. Prvá vec, ktorú vám tibetský lekár predpíše (a to v žiadnom prípade nemôžete predpísať sami), je choleretická, protizápalová, žalúdočná lieková dávka. A samozrejme správna výživa. Nezabudnite, že koža je "bránou choroby". Iba tým, že vážne prijmete svoje zdravie, budete mladší a krásnejší.

Aruna Bandara, doktorka ayurvedy v sanatóriu "Park Shloshen":

"Príjemná plnosť a obezita sú dve odlišné veci."

Myslím, že každý, kto počul o Ayurvede, vie: hlási harmóniu a integritu, jednotu všetkých životných systémov. V jednom z hlavných pojednaní "Charaka Samhita" hovorí: "Všetko, čo je v tele, je tiež na jej povrchu." Pojem "vnútri tela" musí byť chápaný v širšom zmysle: nielen naše choroby, ale aj pocity, emócie. Navyše potraviny, ktoré jeme, a lieky, ktoré jeme, idú dovnútra. To všetko ovplyvňuje vzhľad. Mimochodom, Ayurveda venuje veľkú pozornosť kráse a jej úspechu. Niet divu, že existuje "Saudarya", ayurvedská kozmetológia, tak populárna v západnom svete. Pracuje na dvoch stranách: zlepšuje stav pokožky a vlasov, zvonka i zvnútra.

Veľa sa hovorí o kozmetických výhodách olejov, bylín a korenín, a to aj na našich stránkach. Rád by som spomenul ďalší dôležitý aspekt "ayurvédskej krásy". Každý človek po narodení má svoju vlastnú "prakriti" (ústavu) ", ​​ktorá musí byť harmonizovaná, nie je porušená. Žena so vrodenou "krásou" je nádherná, má jemnú pleť, ženské tvary, luxusné vlasy a veľké čisté oči. Muž, ktorého vzhľad má - svalnatý, štíhly, neúnavný, sexy. Ľudia s výskytom vaty sú elegantné, jemne vykostené, aristokratické, majú hladkú pokožku. Hlavnou chybou je snažiť sa stať sa iným typom. Pekne zaokrúhlené "Kapha" sa rýchlo napučia a spadne do depresie a pokúša sa byť tenké ako "Vata". Športové "pitta" z nervov pokrytých akné, ktoré chcú umelo nájsť bujné husté vlasy. Tenká "vlna" bude predčasne starnúť, pokúša sa budovať svaly. Nie je nič zlého, keď sa chceš stať krásnou. Ale musíte sa usilovať o vlastnú krásu, nie o niekoho iného.

Martina Zagerová, Reiki Majster a Holistická masáž:

"Je ťažké byť krásne, keď sa vás nikto nedotkne."

Celá západná medicína prichádza k minimalizácii dotyku lekára pacientovi. Vykonávame testy, pracujeme, kontrolujeme pomocou rôznych nástrojov alebo prinajmenšom v gumových rukaviciach. V dôsledku toho má každý pocit: moje telo je niečo veľmi príjemné a hodné. A základom väčšiny východných destinácií je masáž. Je nemožné si predstaviť špecialistu na Reiki alebo Ayurvedu, ktorý sa nedotkne pacienta.

Učenie Reiki hovorí, že v nás cirkulujú silné toky zdravia, života a krásy. Môžu byť poslané správnym smerom zo strany pána alebo samotného pacienta, ktorý absolvoval príslušné odhodlanie. Poviem v tajnosti - špeciálne školenie nie je ani potrebné. Všetci sme prirodzene vedia, ako sa stať krásnou a šťastnou. Urobte to pravidlo, ako robiť olejovú masáž (ayurvedic môže byť) aspoň párkrát týždenne, potom každý deň. Dotknite sa s láskou, premýšľajte o tom, aké krásne ste. Nenechajte sa v rozpakoch, zvážte sa v zrkadle, vyháňajte myšlienky ako "To je celulitída!" Alebo "Stratil by som pár libier". Naučte sa a trénujte svojich blízkych, pravidelne to robte. Ženy za krásu, odporúčam viac tanca, zapojiť sa do dynamickej meditácie. Muži využívajú pravidelný kontakt s vodou - kúpanie, kúpeľné výlety.

A čo je najdôležitejšie, mali by sme sa čo najčastejšie dotýkať s veľkým úzkosťou a láskou, užívajúc si krásu tých, ktorých milujeme. To nie je nevyhnutne niečo sexy. Objavte a pobozkajte svojich rodičov a uvidíte, ako kvitnú.