10 yoga asanas pre krásnu späť (video)

Otvorená sezóna je dlho, ale to neznamená, že môžete zabudnúť na cvičenia pre svaly zadnej časti tela. Naopak, treba venovať väčšiu pozornosť - dobrú držanie tela a zdravú chrbticu nepoškodili nikoho (skôr naopak). Ukážeme jogu asanasu pre krásnu chrbát.

Učitelia trénerov v oblasti jogy a fitness nenechávajú unaviť, aby nám pripomenuli: krásna chrbát je v prvom rade zdravá chrbát. To znamená nielen absenciu bolesti v ňom, ale aj špecifické ukazovatele: flexibilná a pohyblivá chrbtica bez zakrivenia, dobre vyvinuté svaly. Posledný bod, mimochodom, sa týka aj predného povrchu tela. "Je dôležité posilniť brušné svaly a svaly na prednej strane stehien a panvy," komentuje Sergey Sergievsky, inštruktor hatha jogy a jóga terapeutických sieťových centier "Federácia jogy". - Je potrebná pre jednotný tón svalov predného a zadného povrchu tela. Ak budeme posilňovať iba chrbát, riskujeme nežiaduce účinky, ako je reziduálny hypertón, skrátenie chrbtových svalov a súvisiaci prehĺbenie chrbtice v dolnej časti chrbta - hyperlordóza, ako aj obmedzenie pohyblivosti chrbtice pri ohýbaní dopredu.

Krásne chrbát: môže tu pomôcť jóga?

Samozrejme! Po správnom vybudovaní komplexu a jeho pravidelnom vykonávaní môžeme ovplyvniť držanie tela a zdravie chrbtice. A musíte pracovať v rôznych smeroch. "Toto sú zahrievacie pohyby potrebné na predchádzanie zranení, zlepšenie chrbtice, výživu medzistavcových diskov, pružnosť asanas určených na korekciu existujúcich kriviek chrbtice a na odstránenie svalovej hypertonie a nakoniec držanie tela posilniť svalový systém, čo nám dáva stabilitu chrbtice , Môžu byť liečebné aj profylaktické, "dodáva Sergijevskij.

Požiadali sme Sergeja, aby nám ukázal jogu, ktorý bol zriadený s ohľadom na všetky tieto faktory.