5 kníh o strate hmotnosti, napísané hviezdami. Časť 1

V snahe o štíhle telo sa často zameriavame na celebrity. A naozaj, kto, ak nie, dokáže pochopiť komplikovanosť správnej výživy a počítanie kalórií, pretože ich vzhľad je kľúčom k úspešnej kariére. Mnohé hviezdne krásy sa stávajú autormi kníh o strate hmotnosti, ale aké dobré sú tieto publikácie? 5 z najpopulárnejších z nich, diskutovali sme s odborníkmi na výživu.

Knihy o strate hmotnosti: Gwyneth Paltrow, je to všetko dobré

Napriek tomu, že Gwyneth Paltrow je prirodzene štíhle a elegantné telo bolo zdedené prírodou, ona je divoký fanúšik zdravého stravovania. Diéta hollywoodskej divy, popísaná v knihe "Všetko je dobré", je jedným z najviac kritizovaných, pretože obsahuje pomerne zvláštne princípy: denná kalória je 700 kcal alebo menej; jedlo by malo byť zlomkové, každé 2-3 hodiny v malých porciách; až 80% stravy sú tekuté potraviny - nápoje, sušienky a polievky. Základom výživy je nízkokalorická čerstvá zelenina s nízkym GI. Soľ, cukor, alkohol, múka, vyprážané, mastné, slané, údené, akékoľvek polotovary, hotové zmesi, veľa mrazených potravín, zemiaky, paradajky, baklažány a všetky mliečne výrobky. Teraz si predstavte, že toto všetko by malo byť kombinované s dennými dvojhodinovými aeróbnymi cvičeniami.

Chudnúť s touto stravou a cvičenia, samozrejme, možné, ale za akú cenu? "Tento výživový plán je nevyvážený," poznamenáva Alla Pogozheva, Doktor lekárskych vied, profesor, vedúci výskumník FGBUN "FITS výživa a biotechnológia". - Diéty s energetickou hodnotou nižšou ako 1000 kilokalórií nemožno dlho používať. V dôsledku nedostatku bielkovín môže byť znížená imunita. Nedostatok vápnika, ktorého hlavným zdrojom sú mliečne výrobky, nakoniec povedie k osteoporóze. Ak sa takáto strava bude pozorovať, vyvinie sa hypovitaminóza. "

Knihy o strate hmotnosti: Alicia Silverstone, Druhá strava

V jeho mladosti, Alicia Silverstone líšil docela chutné formy, a na vrchole slávy a úplne stout. Vegetariánstvo pomohlo herečke získať tvar - úplne odmietla mäso a živočíšne výrobky. V knihe Druhá strava ("Dobrá strava") Silverstone tvrdí, že nový životný štýl jej priniesol nielen štíhlu, ale aj energiu, zdravú pokožku, nechty a vlasy.

Základ diéty - odmietnutie živočíšnych produktov (herečka navrhuje rozdeliť ju do troch etáp: "Flirt", "Vegan", "Superhrdiny"). To znamená príjem bielkovín v strave na úkor strukovín a sóje. Zrná, orechy, kukurica, obilniny a ich deriváty sú povolené (napríklad ryžové zákusky alebo dokonca pizza sú celkom prijateľné) a cukr, káva a alkohol (okrem suchého vína) sú zakázané. Alicia Silverstone odporúča jesť trikrát denne (plus občerstvenie) a neumožňuje vám jesť neskôr ako 4 hodiny pred spaním. Povinné prvky stravy - správny pitný režim a každodenná fyzická aktivita.

Tento systém má svoje výhody: Alla Pogozheva poznamenáva, že rastlinné potraviny vyživujú telo s prchavou produkciou (antimikrobiálne látky), vlákniny, ktoré pomáhajú odstrániť cholesterol a glukózu a poskytujú pocit sýtosti. Avšak odborník poznamenáva, že úplné opustenie živočíšnych produktov vedie k nedostatku esenciálnych aminokyselín, vitamínov D, B2A b12ako aj železo, vápnik, jód a zinok.

"Sme vyrobené z bielkovín a tuku," dodáva Alexey Kovalkov, doktor lekárskych vied, vedúci "Kliniky korekcie hmotnosti lekára Kovalkova". - Telo sa nedovolí obmedziť sa na bielkoviny, začne rozkladať bunky čriev, pečeň a budovať svoje vlastné telo. A rastlinné bielkoviny nemôžu nahradiť zviera, pretože sú zbavené aminokyselín. " Okrem toho odborníci na vedomie, že zrná a výrobky z múky povolené v strave môže tiež viesť k prírastku hmotnosti.