5 receptov suflé, ktoré chcete vyskúšať

Soufflé je ľahká a zdravá bielkovina. Ale je to veľmi ťažké, pretože si myslím, že veľa hostesiek. Avšak aj napriek tomu, že sú suflé občasné, je s nimi celkom možné. Budeme hovoriť o zložitosti jeho prípravy a podeliť sa o zaujímavé recepty na suflé od kuchárov a kulinárskych bloggerov.

Hlavné pravidlo výroby suflí: všetky náradie a príbory musia byť suché, v opačnom prípade sa jedlo nezvýši. Jedlá môžu byť odlišné, ale Vladimir Tikhomirov, šéfkuchára reštaurácie "Ruské sezóny" odporúča, aby ste si odniesli železnú, keramickú alebo silikónovú žiaruvzdornú formu, pretože ich môžete použiť na zvýšenie teploty na maximum. "Najlepšie zo všetkých, sufle sa zdvihne v plechovkách s vertikálnymi stenami a pre pohodlie a krásu môžete použiť špeciálne formy - ramekin (kokoti), môžu okamžite podávať jedlo a podávať," dodáva Asya Bukh, šéfkuchár elementaree.

Šíriť hmotnosť sufle, forma je naplnená na tri štvrtiny (alebo nie až k okraju formy asi o centimeter), pretože kvôli veľkému množstvu bielkovín, sufle dramaticky stúpa. Ak sa hmotnosť pre suflé ukázala byť hustá, môžete vyplniť celú formu - bude to tak krásne.

Môžete variť suflé doma nielen v rúre, ale aj v pomalom sporáku alebo dvojlôžkovom ohrievači: v takomto prípade musíte plniť iba polovicu formy a na spodok nádoby musíte naliať nejakú vodu.

"Existuje veľa spôsobov a nuans, ako vytvoriť sufle, najmä pri varení v pomalom sporáku, musíte zabaliť každý tvar do fólie," Asya Bukh zdieľa kulinárske tajomstvo. "Ak vyrábate suflé v rúre, môžete najskôr nastaviť teplo tak, aby vzduchové bubliny zdvihol suflé a potom variť v nižšej." Kapitán tiež odporúča variť sufle v rúre vo vodnom kúpeli. Za týmto účelom sa horúca voda naleje do plechu vo výške 1/2 výšky foriem, umiestni sa vlhký uterák a už na ňu sú umiestnené formy so suflé.

Technológia varenia

Každá súffle obsahuje bielu bielizeň. Jeho základ je lepšie pripraviť vopred a pridať bielkoviny na poslednú chvíľu. V závislosti od receptúry môžu byť v základnej zmesi zahrnuté rôzne druhy zeleniny a ovocia, zeleniny a syra, morské plody a mäso. Odborníci odporúčajú používať všetky prísady len pri izbovej teplote: napríklad vajcia by sa mali vyberať z chladničky jednu hodinu pred varením. Šéfkuchár Vladimir Tikhomirov odporúča používať najčerstvejšie vajcia na misku, inak bude cítiť ako omeleta.

Je potrebné opatrne zmiešať proteíny so základňou v 2-3 dávkach, zmiešaním výslednej zmesi najprv s aktívnym a potom plynulým pohybom zhora nadol pomocou drevenej alebo plastovej špachtle. Práve v tomto momente je sufle nasýtená vzduchom. "Pred uvedením suflé do foriem je potrebné ich mast 'mast' a zmraziť ich a po chvíli zopakovať všetko," radí Asya Bukh. "Najlepšie je namazať druhú vrstvu oleja s vertikálnymi zdvihmi zo spodnej časti formy až po steny, takže hmotnosť sa zvýši."

Pri varení sladkej sufle, olejované formy sú posypané cukrom, a pre bohatý, strúhaný syr a strúhanka. Starostlivosť musí byť kladená na súfflé. Po prvé, forma je naplnená do polovice, zaklepá ju na stôl, na ktorom leží sklopený uterák, potom rozložte zostávajúcu zmes. Potom sa formy okamžite vložia do pece zohriatej na asi 200 ° C.

Suffle sa pečie, kým sa nezvýši a stane sa červenou - v priemere 15 minút. "Vzhľadom na prudkú zmenu teploty sufle padne, takže ak sa varenie v rúre, nedá sa otvoriť," hovorí Vladimír Tihomirov. "Pripravenosť na riad je možné skontrolovať podľa farby suflé: zvyčajne sa robí ako ružička ružová."

Formu s dokončeným suflé môžete tiež jemne pretrepať - stred produktu by mal byť tesný a nastavený a špáradlo alebo špáradlo by malo ísť z neho suché. Všetky tieto manipulácie musia byť vykonané veľmi rýchlo, potom sa jedlo okamžite podáva na stôl.

S tým, čo a ako slúžiť suflé

Sufflé sa podáva ihneď pri stole, zvyčajne horúce, takže ak chcete s touto jedlom prekvapiť hostí, pripravte všetko vopred a vezmite veveričky na poslednú chvíľu a pošlite všetko do rúry. Presný čas varenia sa najlepšie zaznamená - závisí to od receptúry a od riadu a metódy.

"Toto jedlo sa môže podávať samo alebo s omáčkami a prílohami," hovorí Asya Bukh. - Výživné sufle dobre sprevádzajú syrové a paradajkové omáčky, so zeleninovými dusivkami alebo chladmi. Sladké - s bobuľami, zmrzlinou, práškovým cukrom. " Vladimir Tikhomirov vám odporúča, aby ste servírovali sladkú suflé s tým, že bude mať svoj chuť, kyslé sorbety alebo bobuľové omáčky, pretože jedlo je veľmi sladké.

Dajte ju na stôl hneď po varení: môže to vypadnúť len za niekoľko minút (sufle podávaná za studena môže byť uložená asi 12 hodín). Ak sa jedlo pripravilo ako veľký koláč vo veľkej forme, potom môže dobre čakať v chladničke až na dva dni.

Môžeme bezpečne povedať, že súfflé sú užitočným produktom, pretože vaječný bielok je ľahko stráviteľný a obsahuje kompletnú sadu nevyhnutných aminokyselín pre nás. Žlté žĺtky, ktoré sú obsiahnuté aj vo väčšine receptov, sú bohaté na zdravé tuky a sacharidy a sladké sufle naplnia telo energiou a zdvihnú váš duch. Zvážte rady kuchárov a nebojte sa experimentovať v kuchyni!