Recept s dátumami: energetické pruhy

Budú vám účtovať energiu pred kardio tréningom a počas náročného dňa a počas víkendu môžu byť zaujímavým dezertom. Zdieľame recept s dátumovými pruhmi.

Tento recept bol vyvinutý pred niekoľkými rokmi slávnym americkým biochemistom a športovým výživu. "Tieto malé čisté tyčinky sú bohaté na rýchle a pomaly sa uvoľňujúce sacharidy, rovnako ako proteíny z orechov a semien, čo z nich robí takmer dokonalé sladkosti," píše Rene MacGregor vo svojej knihe "Športová výživa: čo jesť pred, počas a po cvičení", Nebudete tráviť viac ako pol hodiny na ich prípravu, poskytnete si zdravé občerstvenie na ďalšie tri dni.

Zložky (12 barov). 3 polievkové lyžice. repkový alebo kanolový olej, 100 g nasekaných dátumov, 1/4 lyžice. tekutý med, 1/3 lyžice. zmes semien, 2 lyžice. ovsené vločky, 1/2 Art. zmes nasekaných orechov, 1/2 Art. suché kokosové čipy, 1/2 polievkové lyžice. voda.

Pokyny. Rúru ohrejte na 150 stupňov. Vložte misku na pečenie a zakryte ju pergamenom. Vložte dátumy do panvice, nalejte 3 polievkové lyžice. l. voda a vložte na stredné teplo, priveďte do varu. Pridajte dátumy na 5 minút na slabé teplo (až kým nie sú mäkké), potom pridajte med a maslo.

Medzitým nalejte semená do suchého panvica, vložte na stredné teplo a miešajte niekoľko minút, kým sa semená začnú mierne hnedieť. Nalejte ich do veľkej misy, pridajte všetky ostatné prísady, nalejte tekutú zmes a premiešajte.

Opatrne položte zmes v pripravenej forme a na úroveň stierkou. Pečieme 20-30 minút, až kým nie je hnedá. Nechajte hmotu tvoriť (mala by sa vytvrdnúť), potom ju odstráňte a nakrájajte na malé tyče.