6 yoga asanas pre krásne ruky

Ak push-up, činky a cvičenie činka nevyhovujú vôbec, ale naozaj chcete zlepšiť tvar vašich rúk, nenechajte sa odradiť - môžete dosiahnuť rovnaký cieľ pomocou praxe jogy. Poviem vám, čo v tejto veci pomôžu.

V rôznej miere sa svalstvo rúk zúčastňuje takmer všetkých jogových asanov (s výnimkou šavasínov). Niektoré kategórie postojov však vo väčšej miere zahŕňajú svaly, väzy a kĺby tejto oblasti - ide väčšinou o rovnováhu. Aké jóga asány by ste mali venovať pozornosť, ak chcete zlepšiť tvar vašich rúk?

Pes pózuje dole

Stojí za to začať tento postup s touto asanou, pretože jemne zahŕňa lopatky a lopatky v práci, a to pomáha mierne zahriať veľké svalové skupiny celého tela. Predstavte si najskôr pozíciu v dynamickej verzii (s panvovými otáčkami ako na fotografii) a potom v statickej polohe (držte pozíciu 30-60 sekúnd). Pokyny na nastavenie polohy tela nájdete tu.

Póza mudrca Vasishthiho

Táto asána pomáha pracovať svaly rúk a deltoidného svalu. Po vytvorení asane podľa týchto zásad držte pozíciu na minútu na každej strane. Vykonajte pózu v 2-3 prístupoch.