Stagnácia v kariére: ako sa s tým vyrovnať

Pre kariéru nie je nič horšieho než stagnácia a skôr či neskôr to všetci čelia. O známkach kariérneho sklzu a ako sa dostať von z tohto stavu, hovorí Peter Shankman, autor bestselleru "Loyal Subjects. Ako získať lojalitu s vynikajúcou službou. "

Stagnácia v kariére je strašná, pretože v konečnom dôsledku nemusíte mať podozrenie, že ste úplne zablokovaní a keď prídete na odpočinok, môže to byť príliš neskoro. Stagnácia je schopná ťažko kopať, najmä v dobrých časoch - pretože keď sa podpätky nespália, je tak ľahké odpočívať a odpočívať na vavrínoch. Stagnácia sa môže stať počas obdobia zlyhania: päty sú horiace, ale cítite sa ako veverička vo volante, vy ste vyčerpaní - a neexistuje žiadna medzera. Ako pochopiť, že vaša kariéra sa zastavila? Tu je päť jasných znakov.

* Veci idú dobre, a zdá sa vám, že na chvíľu môžete odpočívať. Umiestnenie kariéry na autopilotu je riskantné: nevidíte meniaci sa obraz cez palubu a nemôžete rýchlo reagovať v prípade hrozby. Preto ak máte pocit, že sa môžete ochladiť po dobu jedného mesiaca alebo dvoch, je možné, že je v skutočnosti stagnujúci a je na čase, aby sa veci roztrieštili.

* Máte nápady. To je tiež nebezpečné. Bez nových myšlienok sa nám nedarí rozvíjať. Bez vývoja nie je žiadna novinka a bez novosti môžete úspešnú kariéru vlniť s perom. Myšlienky sú kľúčom k úspechu. Ak nie sú, môžete mať stagnáciu.

* Zastavili ste si prácu. Robíme si kariéru, aj preto, že radi pracujeme tvrdo a tvrdo a nakoniec sa nám to páči. Nedostatok potešenia a návratu je veľmi znepokojujúcim volaním. Niečo nie je v poriadku a musí to byť naliehavo riešené.

* Nesnažíte sa získať nové vedomosti týkajúce sa profesionálnych aktivít priamo alebo nepriamo. Nezáleží na tom, s čím súvisí - únava zo štúdií alebo dôvera, ktorú už viete dosť. Nezabudnite, že predpokladom úspešnej kariéry je neustály rozvoj.

* Začali ste odmietnuť sľubné projekty., V rovnakej dobe máte vždy výhovorku - vodičské kurzy, klub čitateľov amatérov, osobný rastový tréning. Súčasne sa presvedčite sami a kolegami, že v blízkej budúcnosti budete príliš zaneprázdnení, aby ste nabrali ďalšie bremeno. Takéto správanie môže byť signálom, že kariéra sa stala súčasťou vás v pozadí. Opýtajte sa sami seba, budete neskôr ľutovať stratených príležitostí?

Ako sa vyrovnať so stagnáciou

* Shake, Možno by stačilo, keby ste každý deň prišli do kancelárie o pol hodiny skôr, zdvihnúť staré spojenia a pripomenúť si, stretnúť sa "na cestách" na čerstvom vzduchu, aby ste rozptýlili krv, a neposadili sa na nudný stôl v zúfalom zasadacej miestnosti a mumlal truismus ,

* Nebojte sa zmeniť. Stagnácia vzniká z odolnosti voči zmenám. Ak sa ich bojíte, nemôžete očakávať úspech. To neznamená, že musíte hádzať do bazéna s hlavou - riziká musia byť zvážené. Napríklad klient hovorí, že chce jednu vec a myslíte si, že to potrebujete inak? Urobte obe možnosti a zobrazte ich. Funguje to bezchybne. Úlohou je vyskúšať nové veci, zmeniť.

* Spoznajte ľudí, ktorí sa nachádzajú v podobnej situácii mimo vašej profesionálnej sféry. Pre tento účel sú vhodné rôzne obchodné semináre. Takéto podujatia sú príležitosťou komunikovať s predstaviteľmi rôznych odborných oblastí počas dňa. Každý z účastníkov hovorí o problémoch, ktoré vznikli a potom ostatní ponúkajú svoje vlastné riešenia a nápady. Aká je krása? Predpokladajme, že sa zaoberáte nehnuteľnosťou. A varenie vo svojej šťave, jednoducho nevidíte žiadne riešenia a výstupy. Ale tu sa stretnete s majiteľom, povedzme, pekáreň. Keďže osoba pracuje v úplne inej oblasti, môže navrhnúť originálnu myšlienku, o ktorej by ste ani nepomysleli, pretože sa na vás pozerá z úplne iného uhla. Nový vzhľad, to je tajomstvo!

* Zahrajte si šport. Väčšina z nás často vedie sedavý životný štýl. Potrebujete rovnováhu a najlepší spôsob, ako vyrovnať sedenie je cvičenie. Ranné jogging, pešia turistika, jazda na bicykli, cvičenie na bicykli uprostred dňa, jóga, Pilates - nič nezbavuje vaše myšlienky a smeruje ich správnym smerom, ako napríklad tréning. Toto je chémia. Telo produkuje endorfíny - "hormóny šťastia". Pomáhajú nám pracovať lepšie, viac vedome a s vyššou kvalitou. Nič nezaťažuje stagnáciu účinnejšie ako uvoľňovanie endorfínov produkovaných v mozgu. V našej videoknižnici nájdete veľa užitočných, bezpečných a efektívnych cvičení.

* Uistite sa, že nepracujete v "mŕtvej spoločnosti". Existujú organizácie, ktoré nie sú sľubné z hľadiska kariérneho rastu. Neexistuje dobre organizovaná organizačná štruktúra. Napríklad, vertikálny kariérny rast zamestnanca je obmedzený na 1-2 kroky a diagonálna kariéra je úplne nedostupná. V takýchto spoločnostiach spravidla dochádza k vysokému obratu zamestnancov a vrcholoví manažéri už niekoľko desaťročí zastávajú svoje pozície. V takýchto organizáciách je veľmi ťažké počítať s propagáciou. Najjednoduchší spôsob zmeny pracovných miest.