Turecký kúpeľ vás urobí krásnejšou

Ak chcete zostať krásnym a mladým čo najdlhšie, spojte sa s tureckým kúpeľom. Pohodlná teplota (nie vyššia ako 50 ° C) a takmer 100% vlhkosť spôsobujú, že hamam je ideálnym miestom na starostlivosť o tvár a telo. Hovoríme, akú kozmetiku dáme do vrecka a chodíme do takej parnej miestnosti.

Na rozdiel od fínskej sauny a ruskej kúpele, ktoré návštevy môžu byť skutočným testom pre organizmus, podmienky v hammame sú pohodlné a mäkké. To je dôvod, prečo sem môžu prísť aj ľudia s vážnymi chronickými chorobami, a dokonca aj očakávané matky. V hamam môžete bezpečne robiť kozmetické procedúry. Pomaly masírujte telo, dôkladne očistite pokožku pomocou kroviny, rozmaznávajte sa príjemnou maskou. Ale napriek ideálnym podmienkam pre kozmetickú starostlivosť, veľa kozmetiky v hamam nemusia vziať. Koniec koncov, hlavnou funkciou kúpeľa, vrátane tureckého, je hlboké čistenie kože. Pod vplyvom zvýšených teplôt, krvného obehu, sekrécie mazových a potných žliaz sú posilnené, póry otvorené. Spolu s tým sa uvoľňujú nadbytočné soli a toxíny. Nadmerná kozmetika na pokožke len spomaľuje proces čistenia. Ďalším dôležitým bodom, ktorý si treba pamätať: parná koža reaguje na pôsobenie bioaktívnych zložiek a preskočí ich dosť hlboko. Na jednej strane je to skvelé, pretože účinnosť výrobkov na starostlivosť sa zvyšuje. Na druhej strane sa zvyšuje riziko alergických reakcií. Ak máte citlivú pokožku, buďte opatrní. Aké prostriedky môžete vziať s vami do tureckého kúpeľa?

* Kefovanie. Naneste ho na pokožku v pare a starostlivo masírujte telo silnými kruhovými pohybmi. Pre väčšiu účinnosť, najmä ak je to zmes s anticelulitídnym účinkom, nechajte ju na koži 10-15 minút. Mimochodom, domáce šupky z prírodných ingrediencií sú pre kúpele skvelé. Pre telo je zmes mletej kávy a medu dobrá, pre tvárové zeminy orechy s akýmkoľvek rastlinným olejom, pre nohy a ruky - hrubá morská soľ a silná smotana.

* Clay. Každá kozmetika na ňom je vhodná na čistenie pokožky. Hlinka je vynikajúci absorbent a dokonale vytiahne prebytok mazových sekrétov z pórov. Mlieko a smotana posilňujú čistiace vlastnosti - zmiešajú ich s hlinou v pomere 1: 2. V hamam môžete ponúknuť starostlivosť založenú na hlinenej gassúl. Jeho minerálne zloženie nie je tak bohaté ako iné odrody. Obsahuje však aj zlúčeniny železa, ktoré zlepšujú metabolizmus pokožky, farbu rovnomernejšie a zdravšie. Gassouss clay sa môže aplikovať na pokožku tváre, tela a hlavy.