Nielen mentol. Ako obnoviť pokožku v lete?

Produkty na báze mentolu vychladnú perfektne, pomáhajú prežiť vyčerpávajúce letné teplo. Ale len zďaleka od každého môže použiť. Pokúsme sa nájsť slušnú alternatívu mentolu. Kafr, aloe a citrusové esenciálne oleje obnovia pokožku, ako aj mentol, hovoria kozmetológovia. Skontrolovať?

Pravidelné osviežujúce ošetrenie s gáfrom, esenciálnymi olejmi z aloe a citrusov vám urobí váš život pohodlnejším v lete. A kozmetika s chladiacim účinkom založeným na nich zachová zdravie a atraktívnosť pokožky. Použite to podľa potreby.

Ako obnoviť pokožku: kafr

Camfor sú biele kryštály, ktoré sú slabo rozpustné vo vode. "Spoločnosť Camphor má výrazný účinok na stimuláciu ochladzovania a krvného obehu," hovorí Olga Zakharova, dermatokosmetológka na Klinike pre rodinnú medicínu. - V kozmeteológii sa najčastejšie používa vo forme kafrového oleja alebo alkoholu. Prvým je 10% roztok gáfru v rastlinnom oleji. Môže sa pridávať v malom množstve do krémov, pleťových vody a masiek. Odporúčam vám vziať si na vedomie tento recept pre tých, ktorí chcú nielen osviežiť sa, ale tiež zlepšiť tón pleti a zbaviť sa pigmentácie. Kafrový alkohol je roztok gáfa v zriedenom alkohole: 1 diel kafru, 2 diely vody a 7 dielov alkoholu. Vynikajúca tonizačná a dezinfekčná látka na pokožku. " Mimochodom, gáfrový alkohol je tiež osvedčeným spôsobom, ako bojovať proti hmyzu, ktorý saje v krvi, netoleruje jeho vôňu. Ak už ste už hltali komáre a pazúriky, bude tiež kávový alkohol užitočný, pretože zmierňuje svrbenie.

Osviežujúca tinktúra

Zmiešajte gáfrový alkohol (15 ml), glycerín (15 ml) a minerálnu vodu (125 ml). Utrite pokožku tváre, krku a dekoltu ráno a večer, alebo kedykoľvek, keď chcete osviežiť. Táto tinktúra je vhodná najmä pre suchú pokožku. Infúziu kafru udržujte na chladnom mieste.

Osviežujúca a výživná maska ​​na tvár

Do jedného vaječného žĺtka pridajte kafrový olej (2 kvapky) a rozotrite homogénnu hmotu. Aplikujte zmes na očistenú pokožku 10-15 minút, potom opláchnite teplou vodou. Nakoniec umyte studenou vodou.

Osviežujúci zábal nohy

Zmiešajte 100 g suchého ílu (možno ho zakúpiť v lekárni) so 100-150 ml vody. Mali by ste dostať plastickú krémovú kašičku. Vo výslednej zmesi pridajte 20 ml kafrového oleja. Aplikujte pripravenú kompozíciu na očistenú pokožku nohy pomocou kruhových masážnych pohybov a zabaľte ich plastovým obalom. Po 15-20 minútach opláchnite teplou vodou. Takéto zábaly sú veľmi osviežujúce, uvoľňujú únavu a sú užitočné pre kŕčové žily. Môžete to urobiť 2-3 krát týždenne.

Ako obnoviť pokožku: aloe

Aloe alebo agáve boli veľmi populárne medzi našimi matkami a babičkami. "Táto rastlina je mimoriadne bohatá na biologicky aktívne látky," hovorí Olga Zakharova. - Aloe ochladzuje, zlepšuje krvný obeh a podporuje regeneráciu pokožky. Okrem toho zmierňuje zápal a svrbenie. Preto sú výrobky s ňou obzvlášť vhodné pre poškodenú, podráždenú a citlivú pokožku. " Z aloe najčastejšie získavajú alkoholické alebo vodné extrakty. Používa sa vo forme pleťových krémov, obkladov, výplní.

Chladiaci balík

Mix 1/2 šálky šťavy z aloe, 100 ml studenej vody, 1 polievková lyžica. l. infúzie liečivých rastlín (harmanček, mäta, tymián). Vo výslednej zmesi navlhčite látkovú obrúsku (alebo gázu) a naneste ju na očistenú tvár, krk a dekoltu. Uložte 10-15 minút. Potom tkaninu odstráňte a pokožku stierajte papierovou utierkou.

Chladenie tonikom

Zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. l. aloe šťavy a 1 lyžička. čerstvo vylisovaná citrónová šťava a uhorky. Pridajte 100 ml minerálnej vody. Nalejte zmes do sprejovej fľaše a zavlažte pokožku tváre, krku a dekoltu, keď cítite potrebu.

Na fotografii: citrusový osviežujúci sprchový gél, Weleda; Osviežujúci sprej na tvár "Uhorka a šnúra", ORIFLAME; osviežujúci sprchový gél "Srdce Indonézie", Avon.

Ako obnoviť pokožku: citrusové esenciálne oleje

Zo všetkých druhov éterických olejov majú citrusové oleje výrazný chladiaci účinok: citrón, horkú pomaranč a grapefruit. Rozsah ich aplikácie je neobvykle široký. Môžu byť pridané do dokončenej kozmetiky a domácich masiek, zábalov, obkladov a kúpeľov. Okrem osviežujúceho efektu majú éterické oleje nezabudnuteľnú vôňu, ktorá každému postupu premení na nádherný zmyselný obrad. Doslova jedna kvapka stačí na to, aby pocítila nárast sily a energie!

Chladiaca maska ​​na tvár

Zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. l. rozdrvené jahody alebo vykostené uhorky (môžete mať akékoľvek ovocie, bobule a zeleninu, ktoré majú chladiaci účinok) s 1/2 lyžičky. kozmetická hlina. Pridajte 1-2 kvapky esenciálneho oleja z citrónu alebo horkej oranžovej. Aplikujte zmes na očistenú pokožku 15-20 minút. Potom masku umyte teplou vodou a opláchnite tvár studenou vodou. Masku je možné vykonať 2-3 krát týždenne.

Chladiaci kúpeľ

Pridajte 2 - 4 kvapky grapefruitového oleja (citrón, pomarančový olej) do 200 ml mlieka a naliať zmes do kúpeľa naplneného teplou vodou (38 ° C). Kúpte sa 10-15 minút. Buďte opatrní! Nepreháňajte s množstvom esenciálneho oleja, aby nedošlo k podráždeniu pokožky.

Zahrňte procedúry chladenia s gáfrom, aloe a citrusovými olejmi do programu krásy, aby ste sa cítili dobre v najhorúcejšom letnom dni!

Pozrite si video: Computational Thinking - Computer Science for Business Leaders 2016 (December 2019).