Kontroverzné metódy hubenia

Ak sa na internete pýtate slovo "strata hmotnosti", stratíte 4 milióny odpovedí. Stovky tisíc spôsobov, ako sa zbaviť nadmernej hmotnosti, od bežných dní pôstu na kefír až po veľmi exotické. Najobľúbenejšie a najkontroverznejšie metódy straty hmotnosti, sme diskutovali s odborníkmi na výživu.

Je možné zhubnúť na zelenú kávu

Podstata metódy. Zelená káva je nepražená. A praženie kávových zŕn zničí kyselinu chlorogénnu obsiahnutú v nich, čo v kombinácii s kofeínom údajne zvyšuje rozklad a využitie tukov v ľudskom tele a potláča hlad. Na dosiahnutie dobrých výsledkov s touto metódou úbytku hmotnosti sa odporúča bežať zelenú kávu ako obvykle a piť ju 15 minút pred jedlom.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy. Zelená káva nemá nič spoločné so stratou hmotnosti, je to reklamná kaskadérka. Štúdie ukázali, že pridanie kyseliny chlorogénnej do stravy nemôže schudnúť. Táto látka je antioxidantom, zlepšuje pečeň a obličky, ale nemôže schudnúť.

Denná potreba tela pre túto látku je ekvivalentná jednej šálke kávy denne. Prebytok kyseliny chlorogénnej vedie k zvýšeniu tlaku, arytmiám, preexponovaniu, má diuretický účinok.

Zelená metóda chudnutia kávy kontraindikované ľudia s arteriálnou hypertenziou, arytmiami, gastritídou, žalúdočným vredom a dvanástnikovým vredom, tehotnými ženami.

Spôsob úbytku hmotnosti pomocou aktívneho uhlia

Podstata metódy. Metóda straty hmotnosti pomocou aktívneho uhlia je založená na tom, že viac ako 98% ľudí s nadváhou údajne trpí kvôli črevným problémom. Aby ste schudnúť, musíte sa zbaviť toxínov a toxínov. Napríklad pri užívaní aktívneho uhlia, ktoré podporovatelia tejto metódy úbytku hmotnosti sa odporúča piť podľa osobitnej schémy v dávke 1 tableta 10 kg hmotnosti.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy. Aby ste sa zbavili nadbytočného telesného tuku, musíte znížiť príjem kalórií a / alebo zvýšiť ich spotrebu. Uhlie samotné nemôže ovplyvniť tieto procesy. "Aktivovaný uhlík je liek s adsorpčnými vlastnosťami, ktorý sa používa na odstránenie toxických látok z tela," hovorí Marina Studenkina, výživu, zástupca vedúceho kliniky "Hmotnostný faktor". "Neovplyvňuje absorpciu tukov akýmkoľvek spôsobom."

"Jeho spotreba neovplyvňuje vstrebávanie živín z potravy," potvrdzuje Elena Morozová, špecialista na výživu, vedúci centra na zníženie telesnej hmotnosti Eleny Morozovej. "Takže je nemožné znížiť kalorický príjem, ktorý už je zjednotený s uhlím." Ako prostriedok detoxikácie by sa uhlie malo používať iba v núdzových prípadoch - v prípade otravy alebo po ťažkých sviatkoch.

Navyše, nekontrolovaný príjem aktívneho uhlia kontraindikované ľudia s črevnými problémami, s prípadnými porušeniami gastrointestinálnej sliznice, s gastritídou s nízkou kyslosťou žalúdočnej šťavy.

Metóda úbytku hmotnosti pomocou jedlej sódy

Podstata metódy. Soda môže pôsobiť proti vstrebávaniu tuku, ale táto technika naznačuje, že leží v horúcom sódovom kúpeli. Počas tohto párenia otvorte póry a začne potenie, čo aktivuje proces čistenia tela toxínov. V dôsledku toho odchádzajú ďalšie objemy a kilogramy.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy. "Soda naše telo dehydratuje a v kombinácii s horúcou kúpeľou sa tento proces zrýchľuje," hovorí Marina Studenikina. - V tomto prípade chudeme kvôli vode a nie kvôli tukovým tkanivám. Výsledkom je dehydratácia, suchá koža a rovnaké množstvo telesného tuku. "

Vírivky kontraindikované hypertenzívnych pacientov, ľudí s vaskulárnou dystóniou, v prítomnosti benígnych a obzvlášť malígnych nádorov, s akútnymi ochoreniami as exacerbáciou chronických ochorení, tehotenstva.

Metóda straty hmotnosti zázvoru

Podstata metódy. Zázvor urýchľuje metabolizmus a odstraňuje toxíny z tela. Ak chcete schudnúť, zázvor by mal byť pridaný do jedla a pripraviť s ním nápoje.

Čo hovoria odborníci v oblasti výživy. "Zázvor je naozaj dobrý spôsob, ako schudnúť, hovorí Marina Studenkina. "Jeho schopnosť znížiť hmotnosť je preukázaná v experimentoch a je porovnateľná s účinkom liekov."

Metóda úbytku hmotnosti pomocou zázvoru je založená na vedomí, že jej éterické oleje zvyšujú metabolické procesy v tele. "A to zase vedie k aktívnemu spaľovaniu tukov," hovorí Elena Morozová. Zázvor má však jednu nepríjemnú funkciu: výrazne tóny a zvyšuje chuť do jedla. Tak sa snažte schudnúť v zázvor, samozrejme, môžete. Ale za predpokladu, že sa môžete ovládať sami.

kontraindikácie Táto metóda straty hmotnosti je tiež dosť. Veľké množstvo zázvoru v ponuke môže viesť k poruchám stolice. "S opatrnosťou by sa mal používať u ľudí s žalúdočným vredom a dvanástnikovým vredom, gastritída, ochorenie žlčových ciest," hovorí Marina Studenikina.

Zázvor je kontraindikovaný pri ochoreniach pečene (akútna a chronická hepatitída, cirhóza pečene), hemoroidy, akékoľvek krvácanie, vysoký krvný tlak, mŕtvica, predchádzať mozgovým príhodám a pred infarktom, ako aj ischemická choroba srdca.