Bodyflex a "Flexible Power" v regióne Moskva

Julia Zaičenkova a ja sme mali veľký fitness víkend v regióne Moskvy. Dievčatá z mojej skupiny zlepšili dýchaciu techniku ​​a Yulina žiaci úspešne zvládli nový program.

Na fitness víkend v dňoch 23. - 26. septembra bola moja kapela úžasná. Dievčatá nielen s nadšením angažovali, ale aj o svojich úspechoch. Jeden z účastníkov skúšal veľa spôsobov, ako schudnúť, a bola strašne unavená odhodiť 20 kilogramov hmotnosti a potom znova získať. Iba moje lekcie v televíznom kanáli "LIVE!" Jej pomohli nedávať váhu späť.

Iný sa rozhodol urobiť bodyflex podľa príkladu svojej sestry, ktorá s pomocou môjho programu stratila 15 kg. Ale najkrajší príbeh povedal Mariovi z Kyjeva. Samozrejme, nebudem používať jej príklad, aby som uviedol, že telo flex je všeliek, ale faktom zostáva: pomocou dýchacích cvičení Maria nielenže stratila 20 kg, ale tiež prekonala leukémia, zhubnú chorobu krvotvorného systému. Prinajmenšom ho lekári diagnostikujú.

Zamerali sme sa na lekcie v päťstupňovej dýchacej technike, ktorú som individuálne pracovala s každým účastníkom. A ako obvykle som hovoril veľa o osobných skúsenostiach pri strate hmotnosti, dievčatách, aby sa postarali o tvar tela a zdravie a samozrejme o pravidelné tréningy.

Príjemné počasie nám umožnilo pracovať nielen v hale, ale aj na ulici. Všeobecne platí, že čerstvý vzduch dýchal ťažko: prešli sme lesom, niektoré si dokonca prenajali bicykle, aby sme prešli cez borovicový les. A šli sme do sauny a užili sme si chatovanie.

Medzi našimi triedami sa mi podarilo ísť na lekciu Julii Zaičenkovovej. Už dlho je známe, že Julia je profesionálna a opäť presvedčená o tom. Povie sama o svojich dojmoch.

Julia Zaichenkova:

Tento víkend som dal nový program. Väčšina inštruktorov jogy v triede je obmedzená na asanas a pranayamas. V súlade s tým, ich študenti vnímajú jogu len ako prax krútenia tela do uzla. Môj kurz predpokladá prácu nielen s telom, ale aj s vedomím: tento víkend som hovoril o vyššej jogy - tantre.

Téma je veľmi ťažké a nebol som si istý tým, že chlapci prijmú nové informácie. Vždy si priznávam myšlienku, že ma neslyšia, ale nebojím sa stratiť svojich študentov. Nie sú žiadne nehody: v mojej lekcii o tantre sú vždy tí, ktorí sú na to pripravení. Medzi nimi sú nováčikovia, ktorí nikdy nevykonávali jogu, ale, divne, sú častejšie otvorení všetkému novému.

Vyskúšali sme starodávnu techniku ​​tantry a kriya jogy - Pratyaharu. Ide o dychové cvičenia, ktoré pracujú so zvykmi na zvuk, myslenie a pozornosť, ktoré sú súčasťou prípravy na meditáciu. Vďaka pratyahare začneme reagovať na svet okolo nás trochu inak. Napríklad, chápeme, že sa nám stane aj strašné a nespravodlivé veci s určitým účelom. Pratyahara pomáha zjednotiť váš vnútorný "ja" s vonkajším svetom, priblížiť sa k vašej esencii a prestať vnímať to, čo sa deje cez prizmu života niekoho iného.

Seminár prekročil moje očakávania. Kluci sa angažovali úprimne, zažívali veľmi dôležité zmeny v postoji. Ale nemám dostatok slov, aby som popísal svoje pocity v momente, keď som sa na ne pozrel a videl som krásnu záhradu, ktorá pred očami prekvitala. Keď skončila posledná lekcia, emócie v skupine boli tak silné, že som ponúkol, že pôjdem bez ďalšieho. Bez zadržania slzami som poďakoval chlapom, že prijali všetko, čo som im chcel dať, a rozlúčili sme sa. S jednou - až do októbrovej fitness turné na Maledivách, venovanej tantre, spolu s ďalšími - na nové nádherné stretnutia!