Viedenský zeleninový orchester odíde do Moskvy

Dňa 27. mája pri otvorení IV Medzinárodného gastronomického festivalu "Food Show" v Manehu sa uskutoční jedna z najneubrejších hudobných skupín na svete - Viedenský zeleninový orchester. Máme šancu počuť, ako zvuk mrkvovej flauty, uhorky a iných zeleninových nástrojov.

- Jedná sa o sedem mužov a päť žien. Hrajú hudbu v rôznych štýloch - od experimentálnej elektroniky po voľný jazz a šum. Súčasne hrajú výlučne na ... zelenine. Presnejšie, nástroje vyrobené zo zeleniny tesne pred koncertom.

V priebehu kurzu sa nachádzajú mrkvové flauty, tekvicové koše (dúhové kontrabas), uhorky (uhorky saxofóny), cibule z baklažánu, bongo bubny zo zeleru, husle z póru a podobne.

Znie to samozrejme ako fantázia blázna, ale Viedenský zeleninový orchester je v skutočnosti veľmi uznávaným a veľmi profesionálnym tímom. Títo chalani od roku 1998 cestujú po svete s veľkým úspechom. Ich cieľom je vytvoriť jedinečnú hudbu a otvoriť poslucháčom nové zvuky, "záhradné melódie", ktoré sa narodili z nezvyčajného materiálu.

"Ako sa bude koncert formovať, čo funguje a v akom štýle sa bude konať, nikto nevie dopredu," povedala Natalia Friedmanová, PR riaditeľka festivalu Food Show. "Zvuk orchestra závisí nielen od akustiky a teploty v hale, ale aj od podnebia konkrétnej krajiny a zo zeleniny, ktorá sa v nej predáva."

Pred skúškou chodia hudobníci na miestny trh a vyberajú suroviny, aby vytvorili nástroje z nich. Počas predstavenia je pripravená polievka z nevyužitých zvyškov zeleniny priamo na javisku, ktorá sa tradične podáva v celej hale. Niektorí tiež čakajú na cenný suvenír, ktorý sa dá zavádzať: hudobníci dávajú väčšinu svojich nástrojov poslucháčom, ktorých majú radi.

Lístok na otvorenie Food Show (ktorý zahŕňa výkonnosť Viedenského zeleninového orchestra) stojí 1000 rubľov. Môžete ho zakúpiť na internetovej stránke Ticketstream

[jv_plz_show_youtube_video "hpfYt7vRHuY"]

Okrem Viedenského zeleninového orchestra sa bude konať veľa nových francúzskych, talianskych, španielskych, japonských a ruských receptov. Hlavnou témou tohtoročného festivalu je kulinárske cestovanie. Napríklad naozaj chcem stretnúť Guillaume Joly, šéfkuchára reštaurácie Ararat Park Hyatt. 28. mája, od 12.45 do 15.45, bude každý venovať jemnosti prípravy francúzskeho aperitíva. Jeho hlavná trieda "Syr ako hlavná zložka francúzskej kuchyne" v ten istý deň o 19.15 by nemala oklamať ani očakávania.

A nakoniec. Ak sláva Julie Vysotskej a Alexander Seleznev vás prenasleduje (mimochodom sľubuje, že na potravinovej prehliadke vytvorí najväčší medový koláč na svete za hodinu), skúste si svoju ruku na populárnom odlievaní, aby ste si zahrali hlavnú show. Bude sa konať 28. mája v stánku "Kuchyňa TV" - počas celého dňa sa budú môcť všetci zúčastniť súťaže.