6 chýb vo varných kebaboch, ktoré robíte

Chcete, aby sa grilované mäso stalo šťavnaté, mierne pražené a voňavé? Potom skontrolujte, či robíte jednu z týchto chýb pri varení kebabov.

Chyba číslo 1: zvolíte nesprávne mäso na grilovanie

Z horúceho alebo príliš tučného mäsa dobrý kebab nebude fungovať. "Mäkké časti kostry sú pre neho najlepšie," komentuje Andrey Nitsenko, majiteľ siete Primebif Bar.

Takže, čo presne vyberať pre šišský kebab?

Kurča. "Toto je samozrejme stehno, pretože kuracie špajle sú takmer vždy suchšie," hovorí Andrey Nitsenko. - Plus, je to vhodné: kuracie stehná sa často predávajú bez kože a kostí, nemusíte dodatočne vykosteniť mäso. Riziko, že prehnúť, vysušíte alebo poškodíte mäso, sa zníži na minimum. "

Bravčové mäso. Voľba závisí od vašich preferencií. "Ak chcete chudé mäso, vezmite zadok (zadná časť tela) alebo uhličitan (bedrový). Máte radi tuší? Vyberte si strih krku, "odporúča náš expert.

Hovädzie mäso. Najčastejšie je bedrový-dorzálny rez použitý na šišky kebabov (hrubé a tenké hrany). "Ak si vyberiete z rezov mramorovaného hovädzieho mäsa, odporúčam vám, aby ste si vybrali mäsový steak alebo typ podnosu," pripomína Andrey Nitsenko. - A ešte jeden dôležitý bod: čerstvé, len dusené mäso nie je vhodné na grilovanie. Mala by odpočívať a "odpočívať" - v tejto chvíli dochádza k malému kvaseniu, vďaka čomu sa mäso stáva mäkkým ".

Lamb. Klasiky žánru, podľa nášho odborníka, - špíz na kost (bedrá) alebo bedrový rez (sedlo).

Chyba číslo 2: nakrájate nesprávne mäso

Príliš veľké kusy kebabov na otvorenom ohni môže byť ťažké pripravené na pripravenosť s malými kúskami - je ľahké prehnúť. "Snažte sa vytvoriť rovnomerné kocky v rozmedzí 4-5 cm a uistite sa, že mäso je prerezané cez vlákna," dodáva Andrey Nitsenko.

Chyba číslo 3: marinujete nesprávne mäso

Existujú stovky marinátových receptov. Ale je dôležité nielen vybrať ten správny mix, ale aj udržať budúci kebab v správnom čase. "Nikdy neprinášajte mäso na viac ako jeden deň. Optimálny čas na morenie je 12 hodín, - hovorí Andrey. "Veľa závisí od zloženia marinády."

* Ak je kiwi alebo ananásovej šťavynestojí za to, že v ňom držíme mäso viac ako pol hodiny. "Po tejto dobe ovocné kyseliny veľmi uvoľňujú svalové vlákna. A v skutočnosti nebudete mať šťavnaté kebaby, ale na špíz sa posypete, "varuje Andrey Nitsenko.

* Ak je majonéza alebo iná hustá omáčka, trvá len hodinu.

* Ak používate cibuľu, minerálnu vodu alebo víno, namočte kebab na 12 hodín. "Keďže oxid uhličitý obsiahnutý v minerálnej vode a alkoholy obsiahnuté vo víne pomaly uvoľňujú svalové vlákna," dodáva náš expert.

Mäso nie je marinované v teple, vždy ho dajte do chladničky.

Chyba číslo 4: zavádzate mäso na špíz

Z tohto dôvodu niektoré kusy zostávajú podliehajúce, zatiaľ čo iné sú už spálené. "Snažte sa strúpať kebaby tak, aby sa špíz neotáčala, keď ju položíte na gril. Aby ste to urobili, všetky kusy by mali byť nakrájané na kocky približne rovnakej veľkosti a dierované jasom v strede, "spomína Andrey.

Chyba číslo 5: vyberiete nesprávnu teplotu pre vyprážanie

Keď si želáte rýchlo variť kebab, začneme grilovať mäso cez otvorený oheň alebo veľmi horúce uhlie. Vysoké teploty však nie sú vhodné pre všetky druhy mäsa. "Veľmi vysoké teplo je dobré pre steaky, keď chcete získať stredne alebo stredne vzácne praženie. Ak chcete získať úplne pečené mäso (kuracie, bravčové, morčacie, atď.), Potom je lepšie variť na mierne uhasených uhlíkoch, "odporúča Andrey Nitsenko.

Môžete nastaviť teplo niekoľkými trikami. "Pri vyprážaní sa tuky v mäse roztavia a odkvapkávajú na uhlie, čo môže viesť k ich horeniu. Aby ste tomu zabránili, môžete postriekať uhlie s hrubou soľou. Soľná kôra pomáha vstrebávať tuky a zabraňuje im v požiaroch. Odporúča sa však uhasiť uhlie tak, že ho prehodíte pokerom. Ale v žiadnom prípade s vodou, pretože kohúta teplo, "náš odborník radí.

Chyba číslo 6: nesprávne skontrolujete pripravenosť mäsa

Ak varíte kebaby z kuracích, bravčových alebo moriek, nemali by ste skontrolovať ich pripravenosť "dotykom". Takže si môžete myslieť, že mäso je pripravené, ale v skutočnosti bude mierne vlhké. Je lepšie urobiť rez na strane a zistiť, či máte radi praženie, alebo nie.

Ale s hovädzím mäsom je situácia trochu iná. "Ak chcete dosiahnuť stredné vyprážanie, stojí to menej pečené mäso - stredne vzácne. Faktom je, že mäso po vyprážaní by malo odpočívať. Vzhľadom na kôru a šťavu vo vnútri vzniká určitý intramuskulárny tlak a mäso "dosahuje", sumarizuje Andrei Nitsenko.

Požiadali sme Andrei, aby zdieľal svoj obľúbený recept na kebab: "Mám naozaj rád Kebab Kebab. Je to dosť starý recept, ktorý bol vynájdený vo svojej dobe v meste Kara v Turecku. Teraz to bolo trochu interpretované v malých špíz pre prístupnejší recept. "

Karský gril

zloženie: 3 kg bravčového hovädzieho mäsa (tenký a hrubý okraj), 7-8 ks. šampiňóny, 7-8 kusov varené nové zemiaky, 10 ks. cherry paradajky.

Pre marináda: soľ na chuť, 1 polievková lyžica. mleté ​​semienka koriandra, 1 lyžička čierne korenie, 1 zväzok cilantro zelených, 2 paradajky, kaša, 100 ml brandy (môžete nahradiť brandy alebo whisky).

Pokyny. Mäso nakrájajte na veľké kocky s priemerom 3x3 alebo 4x4 cm. Zmiešajte soľ, koreniny a zmes vmiešajte do mäsa v miske. Potom pridajte do mäsa zeleninu, dobre premiešajte a pridajte alkohol. Nechajte v chladničke 12 hodín.

Striedavo nakrájajte prísady na špíz v nasledujúcom poradí: kúsok mäsa, šampiňónu, kúsok mäsa, zemiaky, kúsok mäsa, čerešňa. Smažte do praženého média.