Tri hlavné detoxikačné produkty z tepla a pálení

Teplo a smog niekde ustúpili, ale hovoria, nie dlho. Hlavnou gastronomickou témou tohto leta je to, čo jesť a piť, aby ste vyčistili telo spaľovania. Folklórne obľúbené detoxity sú mliečne a kyslíkové koktaily. Veríte im aj v nich?

Zdá sa, že nikdy v mojom živote som nebol tak šťastný na jasnú oblohu, čerstvý vietor a dážď. V horúcom vzduchu a dusivom dyme som skoro prestala spať, okamžite som unavená, oči sa mi zalievajú, mám bolesť v krku. Stále som sa ľahko dostal: mnohí majú nevoľnosť a zvracanie, závraty, bolesti srdca a rozrušenie žalúdka. Všetky tieto príznaky sú príznaky nedostatku vody, kyslíka a otravy spaľovaním výrobkov.

Lekári v tele sa upokojujú: aj keď koncentrácia škodlivých látok vo vzduchu niekoľkokrát prekročila normu, je stále príliš nízka, aby spôsobila skutočné poškodenie nášho zdravia.

Ale ľudia takéto vyhlásenia neveria. A vyskúšajte ľudové lieky, ktoré by pomohli minimalizovať účinky smogu: mlieko, harmanček a mäta pieporná, olivový olej, šťava z granátových jabĺk, octová voda, horčica. Najviac ma zasiahla myšlienka, že v ušiach dám cibuľu a brusnice.

Súdiac pri prázdnych regáloch obchodov a lekární, hlavnými ľudovými prostriedkami sú mliečne a kyslíkové koktaily. Dokonca aj pracovníci železníc a mechanici v metre začali dať mlieko.

Alexey Vodovozov, toxikológ a vojenský lekár, mi vysvetlil, že hlavným nebezpečenstvom sú teraz tzv. Jemné častice (jednoducho sadze) - usadia sa na povrchu pľúc a otrávia telo. "Odtiaľ môžu byť vyhostení iba v lekárskej tlakovej komore, nie je tu žiadne mlieko ani iné jedlo. Mlieko je považované za mierne protilátku, pretože je schopné viazať a vylučovať soli ťažkých kovov, ale je bezmocné proti produktom spaľovania. Okrem toho sa v teple mlieka rýchlo zhoršuje a mení sa na skutočnú bakteriologickú bombu. Čo sa týka kyslíkových koktailov, je to typický marketing "razvodilovo". Kyslík nemôže preniknúť do žalúdočnej sliznice, a preto zmysel takéhoto nápoja je nulový. "

Podľa toxikologa je najlepšie, čo sa dá urobiť v našich podmienkach, ako dýchať, to znamená žiť v oblasti šetrnej k životnému prostrediu aspoň týždeň alebo dva.

Ale Elena Baziyanová, nutritiológka a expertka na ekologickú výživu, navrhuje zamerať sa na správnu výživu: "Veľká časť toxínov sa hromadí v našom gastrointestinálnom trakte a pečeni, takže teraz je veľmi dôležité zabezpečiť dobrú intestinálnu pohyblivosť. Jedzte pšeničné a žitné otruby, viac salátov z kapusty, uhorky, paradajky, cukety a bylinky. Ak chcete zvýšiť hladinu hemoglobínu a obohatiť krv s kyslíkom, pomôžete plody a čerstvé zeleniny. Obilniny s najvyšším absorpčným účinkom - jačmeň a hnedá ryža - stimulujú odstránenie jedov. V takom extrémnom ohni odporúčam vám opustiť živočíšne produkty (hlavne mäso, mlieko, syry, vajcia) a sladkosti. Vyvolávajú vývoj patogénnej mikroflóry v žalúdočných a črevných ochoreniach. "

Tri jedlé výrobky na ochranu proti smogu a tepelnej ochrane

1. Sadenice

Klíčky nás chránia pred jedmi, ktoré spôsobujú rakovinu, mŕtvolu a infarkt myokardu. Okrem toho klíčky normalizujú črevnú mikroflóru a pomáhajú lepšie absorbovať vitamíny a stopové prvky z potravy.

Klíčky holého ovsa, jačmeňa, pšenice a raže robia črevá pracovať ako hodiny. V sadeniciach amarantu je veľa skvalenu - tento silný antioxidant znižuje riziko onkológie a kardiovaskulárnych ochorení. Pri alkoholických, liečebných alebo iných otravách pečene sú zvlášť užitočné sadenice mliečneho (sú brané individuálne).

Kŕmene, ktoré potrebujete ráno, na prázdny žalúdok: zmiešajte jednu alebo dve čajové lyžičky s jedlom alebo nápojmi a čajom. Jedinou kontraindikáciou je žalúdočný a dvanástnikový vred. Sadenice bodliaka by nemali užívať ľudia s kameňmi v žlčníku.

2. Zelené koktaily

Najrýchlejší spôsob, ako získať maximálne antioxidanty, oživiť pomalé črevá a rozveseliť. Základom koktailu - zelené listy, ovocie a bobule. Nájdite svoju kombináciu chuti: napríklad jablká s rímsovým šalátom alebo banány, zeler a čučoriedky alebo špenát a mango. Zelené koktaily sú oslavované propagátorom surového jedla Victoria Butenko. Jej nasledovníci teraz vystupujú, vymýšľajú koktaily ako Rocket Fuel.

3. Voda

Naše telo je 70% vody. Pohybuje sa nepretržite medzi bunkami: poskytuje im jedlo a odstraňuje toxíny a cudzie látky. Ak je voda málo, tento životný proces sa spomaľuje. Sledujte farbu moču - ak je intenzívna žltá, s najväčšou pravdepodobnosťou pijete príliš málo tekutín.

Ďalším dôkazom miernej dehydratácie je prudký nárast chuti do jedla. Prejedanie sa v teple, môžete načítať vnútorné orgány a už pracujú v núdzovom režime. Predtým, než budete jesť, užite niekoľko dúšok vody a počkajte pol hodiny - možno zmizne útok hladu. Ak nie, jesť niečo svetlo: ovocné želé, zeleninovú polievku, šalát alebo grilované ryby.

Najzávažnejším znakom dehydratácie, pri ktorom je potrebné poradiť sa s lekárom, je hnačka. Elena Baziyan v tomto prípade odporúča niekoľko dní na pitie rehydronu - táto zmes obnovuje rovnováhu vody a elektrolytov v tele.