Novoročné sviatky: ako udržať fit bez telocvične

Ahead - takmer 10 dní po novoročných sviatkoch! A vy, samozrejme, máte už dosť nápadov, ako ich spravovať. Môžete dokonca mať toľko plánov, že ... nebudete mať čas navštíviť telocvičňu. Môžete sa však udržať vo forme bez nej. Povedz ako.

Začnite deň cvičením.

Krátke cvičenie pred raňajkami stačí na posilnenie hlavných svalových skupín a oživenie. Špeciálny bonus takýchto štúdií zistili už dávno vedci: podľa publikovanej štúdie britský časopis z výživaukázalo sa, že tréning na prázdny žalúdok nám umožňuje minúť v priemere o 20% viac kalórií ako v priebehu triedy po raňajkách.

Navyše, ráno máte stále dostatok motivácie a času trénovať, na rozdiel od večerných hodín, kedy môže dôjsť k narušeniu všetkých vašich "fitness plánov", napríklad spontánnou návštevou hostí.

Žiadne nápady na lekciu ranného fitness? Postupujte podľa tipov tu.

Použite schody

A to sa týka nielen odmietnutia výťahu. Na sviatkoch môže byť výborný tréner. Snažte sa vystrihnúť na tieto kurzy najmenej 10 minút denne, prejdite na najbližšie schodisko a počas tejto doby prechádzajte hore a dole. Môže to vyzerať z vonkajšieho okolia, ale pomôže vám oživiť, posilniť svaly bokov a hýždí a tiež horieť asi 100 kalórií. A predstavte si, aké bude toto číslo vo večerných hodinách, ak máte niekoľko takýchto "schodových prestávok" každý deň?

Spať viac

Nedostatok spánku spôsobuje prejedanie. Preto, ak chcete zostať v tvare, skúste dostať dosť spánku. Aby ste to urobili, bolo by dobré, aby ste neprejedali potravu, nepili alkohol a aby ste sa nehľadali na obrazovku smartfónu, notebooku alebo televízie, aspoň 2 hodiny predtým, než si ste šli do postele - to všetko zhoršuje spánok.

Choďte na prechádzku

A nie nevyhnutne dlho! Dokonca aj na 15 minút chôdze strávite trikrát viac kalórií, ako keby ste strávili rovnaký čas sedenia, hovorí nedávna štúdia v publikácii časopis z fyzický aktivita a zdravie.

Okrem toho prechádzky zlepšujú trávenie, čo je obzvlášť dôležité pre novoročné sviatky. Preto sa snažte dostať na ulicu častejšie - aspoň z takých "platných" dôvodov, ako je nákup alebo potreba opätovného zaparkovania vozidla. "Má vaša chuť do jedla" na prechádzkach? Pozrite sa na tento článok - tu sme povedali, ako ich premeniť na tréning.

Zvýšte tempo

Keď prechádzate alebo bežíte v intervale (tzn. Častejšie sa zrýchľuje), strávite 20% viac kalórií, ako by ste dosiahli, keby ste sa pohybovali stabilným tempom, ukázali vedci z Ohio State University v roku 2015. Navyše nie je potrebné mučiť s vysokým zaťažením: pokúste sa kráčať rýchlym tempom po dobu 30 sekúnd (takže môžete ťažko hovoriť) a ďalšie 3 minúty - ako je to zvyčajne pre vás. Dokonca aj polhodinové sedenie v tomto režime stačí na zlepšenie práce kardio systému a aktiváciu svalov dolných končatín.