Ako si vybrať zdravé müsli

Myslíte si, že müsli je ideálna, zdravá a chutná raňajky? Obilniny, orechy, sušené ovocie - všetko sa zdá byť nadbytočné ... Ale sú naozaj dobré, zapadnú do stravy alebo nie, ako pochopiť ich rozmanitosť a vybrať tie najlepšie? Spýtali sme sa odborníkov na výživu a špecialistov spoločnosti Roscontrol.

Músli nahlas: mýty a realita

Na regáloch našich predajní sa müsli objavili koncom 90. rokov. A okamžite boli brané ako užitočný produkt. Určite užitočné! Koniec koncov, ide o obilniny - zdroj vitamínov B, horčíka, fosforu a vlákniny, ktorý pomáha znižovať hladinu zlého cholesterolu v krvi. Sú orechy bohaté na bielkoviny a zdravé mastné kyseliny. A sušené ovocie obsahujúce veľké množstvo minerálov a stopových prvkov. Zo stránok novín a časopisov, televíznych obrazoviek nám odborníci opakovane opakovali: sacharidy obsiahnuté v müsli sa pomaly a dlho nasytia, takže tento produkt je vhodný na raňajky. Zdá sa, že zostáva len vybrať si, ktorá z veľkej rozmanitosti mnohorozrnných, pečených, chrumkavých, ovocných müsli nie je len užitočná, ale najlepší ...

Sú Muesli Chudnutie?

Mnohí ľudia označujú "zdravé" výrobky za výrobky s nízkym obsahom kalórií a počítajú to s müsli. Navyše ich obaly sú často ozdobené štítkami ako "fitness", "pre šport" atď. Avšak takéto poznámky môžu skôr hovoriť nie o nízkych kalóriách výrobku, ale naopak, o vysokej. Koniec koncov, tréning vyžaduje energiu.

"Častejšie tieto známky nestojí za nič," hovorí Andrey Mosov, vedúci odborného vedenia NP Roskontrol, hygienik. - Žiadny regulačný dokument alebo norma neupravuje význam takýchto výrazov. Sú to len marketingové triky. Žiaden orgán nekontroluje, či výrobok "pre fitness" spĺňa zásady športovej výživy. Ale študovať a analyzovať zloženie müsli a odhadnúť, aká časť dennej stravy pokryje ich časť, nemusíte byť odborníkom. "

"Každý müsli má vysoký obsah kalórií kvôli obsahu obilnín, orechov a sušeného ovocia," hovorí Elena Pavlovská, Dietetik, Ph.D., vedecký pracovník, Klinika Výskumného ústavu výživy Ruskej akadémie lekárskych vied. - Pečené müsli sa smažia v masle. Sú, samozrejme, chutné a chrumkavé, ale je to skôr dezert ako zdravé jedlo. Tí, ktorí sa chcú zbaviť ďalších kilogramov, sa hodia len suroviny. Músli by sa nemali brať ako prostriedok na zníženie telesnej hmotnosti. Ich odporúčané množstvo nie je vyššie ako 30-50 g denne. Dôležité je tiež, ako vylievať tento výrobok: ak chcete schudnúť, je lepšie použiť odstredené mlieko alebo kefír. A s exacerbáciou gastritídy alebo problémami s črevom müsli sú úplne kontraindikované: obsahujú veľa vlákniny, ktoré môžu dráždiť sliznicu. "

S plesňou a soľou

Muesli je produkt určený na priamu spotrebu. Nie sú varené, ale spravidla sú nalievané studenými nápojmi, jogurtom, kefím, džúsom, mliekom. Preto je dôležité, aby nemali mikróby, kvasinky a plesne a iné mikroorganizmy.

Spoločnosť Roskontrol pre ochranu spotrebiteľa poslala na mikrobiologické vyšetrenie müsli zo šiestich populárnych značiek: Dr. Oetker, cereálie Dorset, "Wow!", AXA, "TasteVill" a Mätti. A ukázalo sa, že v najdrahšom výrobku - obilniny Dorset vyrobené vo Veľkej Británii - plísňové huby sú dvojnásobne väčšie ako v iných vzorkách. Neexistuje žiadny štandard pre müsli, ale pre krupicu, ktoré nevyžadujú varenie, by tento indikátor nemal presiahnuť 50 CFU / g a pre obilniny Dorset müsli je to viac ako 100 CFU / g. Pokiaľ ide o mikróby, najmenej z nich sa ukázalo byť "Wow!" A AXA. A desaťkrát viac (ale stále v medziach prípustných hodnôt) - v müsli Dr. Oetker, "TasteVille" a Mätti.

"Bohužiaľ, dnes neexistujú žiadne štandardy pre tento produkt, pretože je pre našu krajinu pomerne novým," hovorí Andrei Mosov. - V tejto súvislosti pri kontrole müsli sa Roskontrol riadil normami pre obilné vločky a potravinové koncentráty. Zároveň sú normy pre obsah plodov vyššie pre sušené ovocie, ako sa našli v müsli. Takisto nemožno hovoriť o ich bezprostrednom ohrození pre spotrebiteľa.

Počas skladovania sa však množstvo plesní môže zvýšiť a mykotoxíny sa hromadia. Ak pripomíname, že výrobcovia stanovili dátumy vypršania platnosti svojich výrobkov, ktoré prekračujú akékoľvek primerané limity (2-3 krát vyššie ako odporúčané pre obilniny, hlavnú zložku müsli), potom sa toto nebezpečenstvo zdá byť dosť reálne. "

Výrobcovia troch značiek, AXA, "Wow!" A Mätti, pridali soľ k svojim výrobkom a zabúdali na to označiť na etikete. To je tiež porušenie požiadaviek technických predpisov colnej únie TR CU 022/2011 o označovaní potravinových výrobkov. Okrem toho môže byť pre niektorých ľudí nebezpečný. "Najmä pre hypertenzných pacientov," komentuje Andrei Mosov. "V zásade pre každého, kto potrebuje diétu bez soli a vedome si vyberá produkt, ktorý neobsahuje soľ, podľa štítku."

Rovnaké müsli (AXA, "Wow!" A Mätti) obsahujú najviac cukru. Najsladší - Mätti - 9 g na 100 g výrobku. Tieto müsli sú pečené. A pridávajú nielen cukor, ale aj tuk - palm alebo iný rastlinný olej. Majú sladšiu chuť, ale oveľa výživnejšie ako tzv. Surové müsli, ktoré neboli podrobené tepelnému ošetreniu.