Život na nohách

Základnou pravdou je, že na udržanie zdravia je potrebné sa pohybovať viac, známe všetkým. Ale sedavý životný štýl vyhrá, a nie všetci sa pohybujú toľko, koľko potrebujete, hlavne keď máte viac ako 50 rokov. Tu je niekoľko tipov, ako vždy zostať aktívny.

Japonci sú dobre známi dlhosrstina, priemerná dĺžka života v Japonsku je 80 rokov. Ak chcete určiť aktivitu osoby, počas dňa používajú krokomer (vo väčšine krokometra sa počet krokov automaticky prenesie do segmentu vzdialenosti). Muži v dôchodku berú asi 2800 krokov denne, ženy v domácnosti robia 4,500 ... Podľa japonských vedcov je minimálne zaťaženie na zabezpečenie optimálneho zdravia asi 10 000 krokov, čo zodpovedá 1,5 hodiny (priemerná osoba trvá asi 100 krokov za minútu s nie veľmi závažným úsilím ). Ako dosiahnuť tieto štatistiky? Vlastne veľmi jednoduché:

- vystupujte po schodoch, skúste použiť výťah;

- počas obeda nechajte čas na malé prechádzky ľahkým tempom;

- pri nakupovaní nechajte auto v ďalekom rohu parkoviska, aby ste mohli chodiť do obchodu a späť;

- vrátiť sa z práce, urobte si krátku prechádzku okolo svojho domova. Okrem zvýšenia počtu potrebných krokov budete môcť zmierniť stres po práci, vytvoriť potrebný nárazník medzi prácou a rodinou, premýšľať nad udalosťami za deň;

- v metre, pomocou eskalátora, skúste ísť časť cesty pešo, počas zostúpenia a počas výstupu;

- ak sa dostanete do práce a doma, pomocou pozemnej dopravy, chodíte dve alebo tri zastávky;

- O víkendoch máte možnosť prechádzať sa s rodinou, hrať s deťmi.

Takže položíte základy vážnejších aktivít.

Naučte sa prekonávať fyzický a psychický stres. Okrem zlepšenia telesnej aktivity potrebujete aj cielené wellness tréningy. Práve tu vám pomôžu programy televízneho klubu "LIVE!". Začnete skutočne trénovať svaly, zlepšiť flexibilitu, koordinovať pohyby. Ak po niekoľkých týždňoch zistíte, že stále nemáte úspech, alebo že nie ste dostatočne fyzicky dostatoční, zmeňte program, vyberte druhy aktivít, ktoré sa vám páčia a tešia sa. Nepokúšajte sa dokončiť lekciu, môžete sa obmedziť iba na prvú časť zahrievania, postupne zvyšovať čas tried a počet z nich týždenne. Možno budete potrebovať dva alebo tri mesiace, aby ste ľahko a s radosťou dokázali zvládnuť ciele. Trikrát týždenne s "LIVE!" Plus 60 000 krokov výrazne zlepší vaše zdravie.

A nezabudnite sa povzbudiť. Ak ste sa s touto úlohou vyrovnali, urobte si nejaký darček. Zaslúži si to!

Užitočné odkazy:

Video "50 +" s Tatiana Lisitskaya vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".