7 tajomstiev ayurvedy pre zdravú a krásnu pleť

Na umytie dozrievaných hrušiek a malín, namiesto použitia špongie, použite pomarančovú kôru, olej aj mastnú pleť ... Existuje veľa neobvyklých vecí v starostlivosti o pleť pre Ayurvedu. Tieto tajomstvá budeme zdieľať teraz!

Tajné 1. Starajte sa o pokožku v súlade s dominantnou dávkou

Ajurvédsky typ kože nie je konštantný a nemusí sa nevyhnutne zhodovať s našou dávkou ako celkom. Koža sa mení v závislosti od sezóny, zdravotného stavu, stravy ... Napríklad v zime alebo pod vplyvom stresu sa stáva suchá a začne prevažovať bavlna. Ale horúce letné slnko to robí citlivejšie a prináša to bližšie k pitta typu.

"Našou úlohou je diagnostikovať ázijský typ pokožky podľa symptómov, a preto jej poskytnúť starostlivosť, ktorá pomôže vyrovnať dominantnú doshu," hovorí mohamedánsky, PhD, doktor Ayurveda jóga a Ayurveda Center "Kerala". - Takže s nadbytkom vaty, budú osožné, otepľujúce, upokojujúce, zvlhčujúce a výživné masky. Komfortné chladivá na návrat pitta-kože, sedatíva, hypoalergénna kozmetika. Koža typu kapha - vyznačuje sa zvýšeným obsahom tuku, pórovitosťou a tendenciou k zápalu - pomôže dôkladné čistenie, odlupovanie a sušenie. "

Secret 2. Použite len to, čo môžete jesť na koži.

Koža je najväčším orgánom nášho tela a všetko, čo sme na ňom vložili, sa dostáva do vnútra a stane sa súčasťou nás. Preto v starostlivosti o pokožku akéhokoľvek druhu Ayurveda pozná len jedlé produkty. Mliečne výrobky (mlieko, kyslá smotana, maslo), prírodné oleje (sezam, slnečnica, oliva, čerešňa, kokosové orechy), korenie (kurkuma , kardamóm, zázvor, muškátový oriešok) a liečivé byliny (chlupatá, šalvia, rašelina).

Secret 3. Pomocou škótky očistite a vyživujete pokožku.

"Tento prášok z múky z obilia a strukovín, z liečivých bylín a korenín je multifunkčná kozmetika," hovorí Tatyana Patratskaya Ajurvédsky a zdravý životný štýl konzultant, aromaterapeut, školiteľ Milamar pre školské ženy. - Čistí a hlboko vyživuje pokožku a saturuje ju pomocou užitočných makro a mikroživín. Rozpustite fľašu v horúcej vode do konzistencie hrubého krému, naneste na kožu, maste a opláchnite teplou vodou. V tomto jednoduchom postupe nahradí mydlo, peeling a masku. " Môžete si kúpiť hotový uttan v obchode s ayurvédskymi výrobkami - pre každú doshu je to vlastné - alebo to urobte sami. Recept na varenie - hmotnosť. Klasická ubtana je založená na múku z cikaka, byliniek obsahujúcich saponíny, napríklad sladkého drievka, šikakai, mydlového kameňa (dajú zmes mydla), ako aj liečivých rastlín, ktoré je potrebné vybrať v závislosti od potrieb pokožky. Pre suché uloženie fialovej, levandule, ruže, sladkej ďateliny. Pre citlivé - žihľava, riasy. Rozmarín, bazalka, šalvia sú užitočné pre mastnú pleť. Kurkuma je tiež tradičnou súčasťou ubtanu ... A potom existuje pole experimentovania. Kompozíciu možno doplniť terapeutickou hlinou a olejmi (esenciálnymi a bázickými), kamencom, orechmi, jogurtom. Podiel ubtanu je vo všeobecnosti nasledovný: 40% múka (báza), 30% tráva (starostlivosť), 20% ďalších zložiek (kamenec, hlina).