Deadly Eyeliner

Čoskoro na tuniských trhoch prestane predávať jeden z ich obľúbených cestovných produktov - suchý antimón pre očné linky a obočie. Faktom je, že v jeho zložení boli zistené toxické látky, ktoré ohrozujú život.

Druhý deň sa Tuniská národná agentúra pre ochranu životného prostredia rozhodla skontrolovať kvalitu prírodnej kozmetiky, ktorá sa predáva v množstve na trhoch. Výsledky sú smutné: ukázalo sa, že antimón (a toto je jedna z najpopulárnejších liekov medzi miestnymi a návštevnými krásami) obsahuje smrteľné množstvo olova a karcinogénov. Ministerstvo zdravotníctva Tuniska sa obrátilo na turisti so žiadosťou o kúpu antimónu (kohl) a kozmetických ceruziek na základe toho, až kým nebudú všetky finančné prostriedky stiahnuté z predaja. A v blízkej budúcnosti je potrebné skontrolovať ďalšie obľúbené prírodné lieky - mydlo a všetky druhy talasokozmetiky.

Zaujímavé je, že na arabských trhoch sa často používa antimón ako prostriedok na napätie a opuch očí. V skutočnosti zmes antimónového lesklého prášku s gáforom, olivovým olejom a rastlinnými výťažkami (ak je to dobrej kvality) úspešne odstraňuje opuch očných viečok a osviežuje oko a pracuje ako kozmetické očné linky. Ale ak sa k jeho zloženiu pridáva lacné olovo, dôsledky budú smutné - môžete doslova zostať bez špendlíka (čítaj: ísť slepým). V najhoršom prípade - najhoršie otravy so smrteľným výsledkom. Prvými príznakmi zlomyseľnej otravy antimónom sú bolesť hlavy, brušné kŕče a zvracanie. A oni sa objavia v priebehu 10-15 minút potom, čo si urobil sami veľkorysý hustý čierny makeup. A musíme ihneď ísť do nemocnice.

Tento príbeh sa môže podobať inému kozmetickému hororovému príbehu nikomu, ale nie mne. Videl som premenu, ktorá sa stala očami mojich priateľov, keď ich veľkoryso nechala so suchým (hoci egyptským) antimónom. Toky slz, prasknutie krvných ciev a strata zraku (vďaka bohu, dočasné) je skutočne desivá. Tak pozor! Je lepšie byť ruskou krásou s jasnými očami ako východná krása bez nich.

Pozrite si video: The Deadly - Eyeliner (Február 2020).